Огляд українського ринку: LED-панелі 600х600

Панелі 600х600 поступово витісняють старі растрові світильники. Вони дешевші, не вимагають обслуговування та споживають у рази менше електроенергії. На полицях українських магазинів сьогодні можна знайти різні за конструктивом та вартістю панелі. У чому різниця між ними ми розберемо в цій статті.

У продажу можна зустріти три типи стельових панелей. Всі вони призначені для монтажу в стелю Армстронг, але їхня конструкція і вартість може кардинально відрізнятися.

Універсальні

Саме такі панелі можна знайти в Епіцентрі або будівельних супермаркетах. Свою назву вони отримали завдяки тому, що в корпусі передбачені отвори для підвісного і врізного монтажу. Правда, кріплення для подібної установки доведеться купувати окремо. Базова комплектація передбачає лише монтаж у стелю Армстронг.

Усередині панель складається з лінійок зі світлодіодами, розташованими на задній стінці панелі, і драйвера, зазвичай захованого всередині корпусу під рамкою. Це єдиний тип панелі, в якій драйвер не підлягає заміні. Завдяки своїй конструкції панелі мають високу енергоефективність.

Щоб дізнатися про якість найбільш часто зустрічаються панелей, ми закупили зразки наступних торгових марок:

Всі зразки були протестовані в фотометричній лабораторії. Ознайомитися з детальним результатом по кожній, можна за посиланням зі списку. Нижче, в таблиці, зведені основні результати тестування по кожній панелі. Червоним кольором відзначені відхилення у меншу сторону від заявлених параметрів. Зеленим кольором позначені відхилення в більшу сторону, які не можна назвати недоліком панелі.

Для світлодіодного освітлення відхилення параметрів до 10% вважається нормальним. У панелей нижче відхилення по колірній температурі знаходиться в межах 10%, але через те, що реальне значення досить високе і небезпечне для здоров’я, воно також відзначено червоним кольором.

За результатами вимірювань помітно, що у всіх панелей, крім iEK, досить висока колірна температура — близько 7000К. Такі панелі підійдуть для промислових приміщень, але не для житлових, оскільки холодна колірна температура спотворює кольори і при тривалих впливах може впливати на зір та, в окремих випадках, викликати головний біль.

Панелі Lebron та Евросвет показують падіння потужності при низькій напрузі, що свідчить про низьку якість драйвера. Частково це пов’язано з тим, що всередині панелі не так багато місця для розміщення великого драйвера з достатньою кількістю компонентів для стабільної роботи. Інші панелі такої проблеми не мають.

Усі панелі при низькій напрузі не змінюють інтенсивність свічення. Усі універсальні панелі мають високу енергоефективність.

Торцеві

Цей тип панелей один із найпоширеніших. Їх конструкція відрізняється від універсальних: корпус значно тонший, але при цьому важчий через товсту пластину розсіювача. Світлодіоди розташовані на стрічці, вздовж рамки, і світять у торець скляного або акрилового розсіювача. Драйвер знаходиться поза корпусом, при необхідності його легко замінити.

У таких панелей помітно нижче енергоефективність, оскільки у такої конструкції частина світла втрачається при розсіюванні. Виробники вказують на них сильно завищений світловий потік, щоб панель виглядала краще в очах покупця та на фоні панелей інших конструкцій. Також з часом розсіювач таких панелей вкривається жовтими плямами.

Щоб дізнатися про якість панелей, які найбільш часто зустрічаються на полицях магазинів, ми закупили зразки наступних торгових марок:

Всі зразки були протестовані в фотометричній лабораторії. Ознайомитися з докладним результатом по кожній, можна за посиланням зі списку. Нижче, в таблиці, зведені основні результати тестування по кожній панелі. Червоним кольором відзначені відхилення, які перевищують 10% в меншу сторону.

За результатами вимірювань помітно, що всі виробники вказують завищений світловий потік, а енергоефективність панелей дуже низька. Тільки у панелі Sokol енергоефективність досить висока і вказана коректно, але при цьому світловий потік все одно не відповідає заявленому. У торцевих панелей не зустрічається така проблема, як у попередній конструкції, колірна температура не наближається до високих значень. Тільки у панелі Right Hausen вона значно вища за заявлену.

Драйвера у всіх панелей якісні, забезпечують стабільну роботу при низькій напрузі, потужність панелей не падає, також як і світловий потік. Варто відзначити, що корпуса у драйверів різних ТМ досить схожі: швидше за все їх робили на одному заводі.

Ванни

Останній тип панелей умовно називається “ванна”, через форми корпусу. Це панель, яка за конструкцією схожа на універсальну (світлодіоди також кріпляться до задньої стінки корпусу), але не має отворів для врізного і накладного монтажу. Її перевагою перед універсальними є виносний драйвер, який легко можна замінити при виході з ладу. Мало які торгові марки України мають в асортименті панелі такої конструкції.

Панелі-ванни мають високу енергоефективність, як у універсальних і якісний драйвер, як у торцевих. При наявності лінз на світлодіодах, вони гарантовано дають рівномірне світло по всій поверхні. Щоб дізнатися про якість найбільш часто зустрічаються моделей, ми закупили зразки наступних ТМ:

Всі зразки були протестовані в фотометричній лабораторії. Ознайомитися з докладним результатом по кожній, можна за посиланням зі списку. Нижче, в таблиці, зведені основні результати тестування по кожній панелі. Червоним кольором відзначені відхилення, які перевищують 10% в меншу сторону від заявленого. Зеленим кольором позначені відхилення більше 10% в більшу сторону від заявленого.

За результатами вимірювань помітно, що у цих панелей набагато рідше зустрічається проблема із занадто високою колірною температурою, при цьому енергоефективність таких панелей навіть вище, ніж у універсальних. При цьому внесений драйвер забезпечує відмінну роботу всіх панелей при низькій напрузі.

Тільки панель Horoz показала сильно незадовільні результати тестування: колірна температура надто висока, відхилення понад 10%. Також заявлена потужність не відповідає реальній, а при доставці з фірмового інтернет-магазину корпус панелі був погнутий пакувальниками.

Підсумки

Детальне тестування всіх типів панелей дозволило оцінити якість кожного з типів конструкції. Панелі-ванни виявилися енергоефективнішими за торцеві та універсальні. Їх просто встановлювати та можна замінити драйвер при необхідності. Серед панелей-ванн всі зразки крім Horoz показали чудові результати тестування. Виділити найбільш рекомендовані з них можна лише порівнюючи за ціною. За посиланнями у списках зразків ви можете ознайомитися з цінами, за якими були придбані зразки для цієї статті, але вони можуть відрізнятися від тих, що виробник ставить зараз.

Оберіть мову сайту