Вибір світлодіодних світильників у магазинах України є досить широким, проте зовні їх відрізняє лише упаковка. Без неї всі світильники виглядають однаково, але світити можуть зовсім по-різному.
У цій статті ми розбираємо, чим відрізняються світильники різних торгових марок України. Серед обраних зразків — виробники з різних цінових категорій. Ми будемо порівнювати відповідність заявлених на упаковці реальних параметрів, матеріали корпусу та розсіювача, а також комплектацію та зручність монтажу кожного світильника.
Для порівняння були закуплені зразки наступних торгових марок:
|
|
Результати тестування можна побачити в таблицях нижче. З більш докладними результатами тестування ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням в описі кожного світильника.
Videx 9W
Світильник Videx 9W найдорожчий із придбаних зразків. Під час тестування серйозних відхилень від заявлених параметрів не виявлено. Потужність та світловий потік відповідають зазначеним на упаковці, як при нормальній напрузі 220В, так і при низькій – 180В.
Корпус світильника виконаний із пофарбованого металу, що забезпечує світлодіодам гарне тепловідведення. Кріплення світильника фіксовані, не регулюються, тому перед встановленням слід ретельно виміряти отвір для монтажу.
Videx найбільш точно відповідає заявленим характеристикам, має якісний драйвер та матеріали корпусу, що відбивається на ціні. Єдиним недоліком є не універсальні кріплення.
Feron 7W
Світильник Feron 7W не має серйозних відхилень заявлених параметрів від реальних, все знаходиться в межах 10%. При низькій напрузі 180В панель працює без серйозних відхилень, як і заявлено на упаковці. Повноцінний IC-драйвер забезпечує стабільну роботу за перепадів напруги.
Корпус виконаний з нефарбованого металу, що забезпечує хороший тепловідвід. Кріплення світильника регулюються, що робить його придатним для різних по ширині отворів монтажу.
Feron відповідає заявленим характеристикам, має якісний драйвер і матеріали корпусу, а також зручні універсальні кріплення.
Horoz 8W
Світильник Horoz 8W має відхилення по потужності в межах норми, але світловий потік на 48% більше заявленого. З огляду на те, що споживач за ті ж гроші отримує більше світла, дивно, що виробник вказав занижений світловий потік на упаковці. Відхилення може стати проблемою тільки в разі потреби точного розрахунку освітлення.
При низькій напрузі показники світильника змінюються незначно. Використовується IC-драйвер, який захищає світильник від перепадів напруги, але в якому відсутній вхідний резистор: без нього вимикач світильника може іскрити. Корпус виконаний з металу, що забезпечує хороший тепловідвід для світлодіодів. Кріплення у світильника не регулюються, тому перед установкою слід ретельно вимірювати отвір для монтажу.
Horoz вказує на упаковці занижений світловий потік, проте для звичайного споживача це не проблема. Інші параметри вказані точно. Чи не універсальні кріплення ускладнюють монтаж.
Etron 12W
Світильник Etron 12W має діаметр 85 мм, що помітно менше, ніж у світильників аналогічної потужності інших виробників. Реально світильник споживає тільки 9,2 Вт, тобто відповідає світильнику на 9Вт інших виробників. При цьому відхилень від заявленого світлового потоку виявлено. При низькій напрузі в 180В відхилень також немає.
Металевий корпус світильника забезпечує хороший тепловідвід для світлодіодів. Кріплення світильника регулюються, що робить його придатним для різних по ширині отворів монтажу.
Світильник Etron за вимірюваннями є світильником на 9Вт, що варто враховувати при покупці, проте світловий потік вказано точно, при низькій напрузі робота світильника стабільна. Універсальні кріплення роблять його зручним при монтажі.
Lebron 9W
Світильник Lebron 9W вказує на упаковці занижений світловий потік, реальний більше на 19%. Як і зі світильником Horoz, проблеми така неточність може доставити тільки при точному Розрахунок освітлення. Інші параметри вказані точно. При низькій напрузі падіння напруги або світлового потоку не спостерігається.
Кріплення у світильника регулюються, проте виставити їх в положення для мінімального діаметра отвору монтажу неможливо через кабель підключення. Крім того, різниця в ширині виставлення кріплень помітно менше, ніж у інших світильників і не досягає навіть 1 см. Універсальність отвору для монтажу досягається тільки за рахунок великого розміру кліпс.
Світильник Lebron вказує на упаковці занижений світловий потік, проте для звичайного споживача це не проблема. Інші параметри вказані точно. Кріплення для монтажу не універсальні.
Luxel 9W
Світильник Luxel 9Вт має реальну потужність всього 7,9 Вт, що трохи перевищує дозволений рівень. При цьому відхилень від заявленого світлового потоку виявлено. При низькій напрузі в 180В відхилень також немає, хоча робоча напруга для світильника зазначено в діапазоні 220-240В.
Металевий корпус світильника забезпечує хороший тепловідвід для світлодіодів. Кріплення у світильника не регулюються, тому перед установкою слід ретельно вимірювати отвір для монтажу.
Світильник Luxel за вимірюваннями є світильником на 8Вт, що варто враховувати при покупці, проте світловий потік вказано точно, при низькій напрузі робота світильника стабільна. Не універсальні кріплення ускладнюють монтаж.
Vargo 12W
Світильник Vargo 12W має реальну потужність 8,7Вт, що на 27% нижче заявленої. Як і Etron, світильник за фактом ближче до 9Вт світильників інших виробників не тільки по потужності, але і за розміром. Світловий потік не відповідає заявленому: нижче на 20%. При низькій напрузі потужність і світловий потік не відрізняються від виміряних при нормальній напрузі.
Драйвер світильника має IC-мікросхему і набір основних деталей, що дозволяє йому працювати при низькій напрузі, але навряд чи забезпечить тривалу експлуатацію при регулярних перепадах напруги.
Металевий корпус світильника забезпечує хороший тепловідвід для світлодіодів. Кріплення світильника регулюються, що робить його придатним для різних по ширині отворів монтажу.
Світильник Vargo за розміром, потужності і світлового потоку є світильником на 9Вт, а не на дванадцять, як зазначено на упаковці.
Biom 8W
Світильник Biom 8W споживає тільки 6,4 Вт, що на 20% менше заявленого. При цьому світловий потік вказано точно. Велике відхилення помітно в колірній температурі: складає цілих 22%. За фактом світло панелі холодний і не рекомендується для житлових приміщень. Діаметр корпусу світильника найбільший із зразків, що при малій потужності і холодній температурі світла створюють ілюзію яскравості в порівнянні з іншими панелями, але світловий потік – один з найнижчих серед зразків.
При низькій напрузі світильник працює стабільно, без зниження параметрів. Драйвер у світильника Biom розташований прямо на корпусі і заміні не підлягає. Використовується урізаний IC-драйвер, з мінімально необхідними деталями.
Металевий корпус світильника забезпечує хороший тепловідвід для світлодіодів. Кріплення світильника регулюються, що робить його придатним для різних по ширині отворів монтажу. Також, при придбанні додаткової деталі, світильник може бути накладними.
Світильник Biom споживає менше потужності, ніж заявлено, не відповідає заявленій колірній температурі, а також його драйвер неможливо замінити. При цьому у світильника універсальне кріплення і найнижча ціна серед світильників цього типу.
Vargo 12W універсальний
Універсальний світильник Vargo 12W насправді споживає всього 5,8Вт, що менше на 51%, а реальний світловий потік відрізняється від заявленого на 71%. За розмірами світильник такий же, як і аналогічні світильники на 9Вт, але навіть в порівнянні з ними, його параметри значно нижче. Купуючи цей світильник споживач отримує дуже слабкий світильник на 6Вт за ціною дев’ятиваттного.
При низькій напрузі світловий потік підвищується, але все одно залишається помітно нижче заявленого. Драйвер світильника розміщений всередині корпусу і не підлягає заміні. У ньому мінімальний набір деталей, які, згідно з тестування, не забезпечують стабільність роботи, незважаючи на наявність IC-мікросхеми.
Корпус виконаний з пластика вторинної переробки і має жовтуватий відтінок, той же колір і у розсіювача. Кріплення світильника виконано з пластика, підходить як для врізного, так і для накладного монтажу. Кліпси йдуть в комплекті і розсуваються на досить велику відстань.
Універсальний світильник Vargo має потужність в два рази нижчою від заявленої і світловий потік в чотири рази менше заявленого. Світильник не рекомендується до експлуатації.
Lezard 9W
Відхилення потужності і світлового потоку світильника Lezard 9Вт незначні, не перевищують 10%. Колірна температура вказана точно. При низькій напрузі 180В панель також працює без відхилень. Повноцінний IC-драйвер забезпечує стабільну роботу світильника.
Металевий корпус забезпечує хороший тепловідвід для світлодіодів. Кріплення світильника регулюються, що робить його придатним для різних по ширині отворів монтажу.
Lezard відповідає заявленим характеристикам, має якісний драйвер і матеріали корпусу, а також зручні універсальні кріплення.
Vestum 9W
Світильник Vestum 9Вт відповідає заявленій потужності, але світловий потік нижче заявленого. Енергоефективність панелі при цьому досить висока, при низькій напрузі відхилень робочих параметрів не виявлено.
Металевий корпус світильника забезпечує гарне тепловідведення для світлодіодів. Кріплення світильника регулюється, що робить його придатним для різних за шириною отворів монтажу.
Світильник Vestum відповідає майже всім заявленим параметрам, крім світлового потоку. Він має зручні універсальні кріплення та відмінне співвідношення ціна/якість.
Підсумки
Найчеснішими виявилися торгові марки Videx, Feron та Lezard. У світильників Vestum та Luxel відхилення незначні. Крім того, у світильників Feron, Lezard і Vestum розсувні кріплення, що зручно для монтажу. Найкраще співвідношення ціна/якість у світильників Lezard та Vestum.
Ціни актуальні на жовтень 2021 року.