Світлодіодні стелеві світильники

З розвитком LED-технологій все частіше в магазинах можна зустріти не тільки масивну люстру, до якої потрібно купувати лампочки, а й готовий, цілісний світильник, значно компактніший за розмірами. Він так само потужний і дає достатньо світла для великої кімнати, при цьому різноманіття форм та стилів дозволяє підібрати модель для будь якого інтер’єру.

Чи стане світлодіодний світильник гарною заміною для бабусиної люстри? Давайте розберемося.


Світлодіодний світильник чи люстра?

Коли встає питання освітлення кімнати, на думку одразу спадають звичайні люстри, що вішаються на гак посеред кімнати. Однак далеко не для кожного приміщення вони можуть стати гарним рішенням. Якщо стеля кімнати занизька, висока люстра не просто не пасуватиме, а й заважатиме пересуватися.

Світлодіодний світильник такої проблеми не має.

  • По-перше, відносно люстри він доволі невисокий, тобто підійде для розміщення в квартирах з низькою стелею.
  • По-друге, на відміну від люстри, для монтажу не потрібні додаткові кріплення (якщо це не натяжна стеля, звичайно).

Монтаж відбувається за допомогою пари гвинтів в саму стелю. Не з кожною люстрою можна впоратися так само легко та швидко.

І також не варто забувати, що світлодіодний світильник не має потреби в заміні світлових елементів. Купуючи світильник з гарантією 2-3 роки у перевіреного виробника, ви можете бути певні, що питання освітлення буде закрите на найближчі п’ять, а може і більше років.

З іншого боку, може здатися, що на сьогодні різноманіття люстр значно і значно більше, аніж світлодіодних світильників. Воно і не дивно, адже останні не так давно опинились на поличках українських магазинів. Однак, якщо люстри вражають різноманіттям форм, то LED-світильники можуть похизуватися додатковими функціями.

Можливості світлодіодних світильників

Мабуть найзручнішою функцією світлодіодних світильників стала можливість дистанційного управління. Керування можливо як з допомогою пульта, що йде в комплекті до розумного світильника, так і через підключення до телефону через Bluetooth для окремих моделей. Вартість світильників з дистанційним керуванням на сьогодні починається від 1300 грн і збільшується в залежності від потужності та кількості додаткових функцій світильника.

Серед інших цікавих функцій важливо виділити:

  • регулюванням інтенсивності освітлення (дімер);
  • регулювання температури світла (від теплої до холодної)
  • наявність таймера відключення
  • режим нічної лампи
  • можливість запам’ятовування налаштованого вручну режиму.

Кожна з цих функцій робить світильник зручним для різних потреб та кімнат. Зокрема, регулювання інтенсивності освітлення буде зручним рішенням для спалень, адже саме там іноді хочеться трохи приглушити світло. Регулювання температури світла — зручна функція для загальної кімнати, де сім’я може як працювати під нейтральним або холодним освітленням, так і відпочивати при теплому світлі.

Детальніше про вплив температури світла, читайте в нашій попередній статті.

Таймер стане в нагоді людям, що полюбляють засинати перед телевізором, або ж регулярно забувають виключити світло на кухні, а режим нічника — найкраща річ для дитячої кімнати.

Незвичайні стельові світильники

Однак функції світлодіодних світильників не обмежуються подібними рішеннями. Зокрема, на ринку представлені світильники з RGB підсвіткою, яка буде до вподоби поціновувачам вечірок або ж дітям. Не менш зацікавить такого покупця світильник з колонкою, здатний програвати задану музику. Він підключається до телефону користувача через Bluetooth. Такі рішення мають значно вищу вартість через свою складніть.

На сьогодні в Україні вже достатньо різноманітних пропозицій від виробників щодо світлодіодних стелевих світильників, як простих, так і SMART, з додатковими функціями. Вони, можливо, не такі цікаві з точки зору дизайну, як деякі люстри, але при цьому значно практичніші і універсальні. Саме тому вони все більше набувають популярності і пропонують все більше різноманітних рішень для покупця.

Оберіть мову сайту