Порівняння побутових ламп українських торговельних марок

Магазини пропонують великий вибір найрізноманітніших побутових ламп у різних цінових категоріях. Чи правда, що за великі гроші ви завжди отримуєте найкращий продукт?

Сьогодні ми розберемо побутові лампи різних виробників та порівняємо результати їх тестування. У тестуванні взяли участь 14 українських торгових марок, серед яких лампи середнього та бюджетного цінових сегментів. Було відібрано лампи потужністю 10 Вт. Основні результати тестування представлені у таблицях нижче.

У цій статті порівнюватимемо відповідність заявлених параметрів виміряним, енергоефективність, індекс кольору та вартість кожної з ламп.

  • Відповідність параметрів розповість нам, чи платить покупець за те, що бачить на упаковці чи ні. Допустимим є відхилення від заявленого лише на 10%.
  • Енергоефективність покаже наскільки якісно лампа перетворить електрику на світло. Нормою для світлодіодного освітлення є 100 Лм/Вт.
  • Індекс кольоропередачі CRI (Ra), а також кількість червоного кольору в спектрі (R9) покаже, наскільки якісне світло дає лампа. Для побутового освітлення стандарт CRI(Ra) становить 80, а R9 – 0 або 1.

Також звернемо увагу на такі параметри, як можливість роботи з вимикачем з підсвічуванням, гарантію та ціну кожної лампи. Вказані роздрібні ціни у доларі, у довідкових цілях.

Більш детальні результати тестування з кожної лампи ви можете переглянути за посиланнями у статті. Із загальними результатами тестування ви можете ознайомитись у таблиці нижче.

Vestum 10W

При тестуванні побутова лампаVestum на 10Вт показала:

  • 8Вт замість заявлених 10Вт
  • Світловий потік на 20% вищий за заявлений
  • Найвищу енергоефективність серед вибраних ламп – 122 Лм/Вт
  • Індекс передачі світла відповідає стандарту – 80
  • Хороший показник кількості червоного світла у лампі (R9) -5

Незважаючи на те, що світловий потік не відповідає заявленому значенню, вважати це недолік лампи буде некоректно, оскільки за ту ж ціну і з тим же енергоспоживанням покупець отримує більше світла, ніж у інших ламп з таким же енергоспоживанням.

При напрузі 180В, потужність і світловий потік лампи змінюються незначно. Відхилення невеликі, у межах допустимого. Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на окремій платі з двостороннім компонуванням. Тут є велика керамічна мікросхема, що об’єднує в собі діодний міст, IC-мікросхему і можливі додаткові елементи.

Лампа Vestum не відповідає заявленій потужності, при цьому має дуже високу енергоефективність і світловий потік, що відповідає лампі на 10Вт. Також лампа працює з вимикачем із підсвічуванням. Це єдина лампа з гарантією 3 роки (за описом на сайті виробника) серед відтестованих для цієї статті. Лампа рекомендується для застосування з побутовою метою.

Maxus 10W

Під час тестування побутова лампа Maxus на 10Вт показала:

  • Відповідність заявленої потужності та світловому потоку
  • Енергоефективність 114 Лм/Вт
  • Високий індекс передачі світла CRI(Ra) – більше 80
  • Один із найвищих показників R9 серед вибраних ламп -2

Maxus так само єдина лампа серед порівнюваних, у якої коефіцієнт пульсацій більший за нуль.

При напрузі 180В, потужність і світловий потік лампи змінюються незначно. Відхилення невеликі, у межах допустимого. Коефіцієнт мерехтіння лампи при низькій напрузі становить 3.

Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на окремій платі з двостороннім компонуванням. Тут є велика керамічна мікросхема, ймовірно що об’єднує в собі діодний міст, IC-мікросхему і можливо додаткові елементи. Компонентів у драйвера помітно більше, ніж у інших ламп із такою мікросхемою. Драйвер візуально і за маркуванням відповідає драйверу лампи Vestum, але має додаткові деталі складові ЕМС-фільтр. Лампи, мабуть, були виготовлені на одному заводі.

Лампа Maxus має високу енергоефективність та складний драйвер, який також не створює перешкод, проте допускає невеликий коефіцієнт мерехтіння. Лампа працює з вимикачем із підсвічуванням. Оскільки коефіцієнт мерехтіння дуже маленький, лампа рекомендується для застосування в побутових цілях.

Right Hausen Standart 11W

Під час тестування побутова лампа Right Hausen на 11Вт показала:

  • Світловий потік на 12% менше від заявленого
  • Енергоефективність 113 Лм/Вт
  • Низький індекс кольору CRI(Ra) – 70
  • Низький показник кількості червоного кольору у спектрі R9 -47

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються незначно, але помітно. Потужність становить 9,6Вт, а світловий потік – 1046 Лм, що становить відхилення 10%. Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на окремій платі, тобто конструкції constant, з двостороннім компонуванням. Присутня IC-мікросхема, котушка, вхідний і вихідний конденсатори. Драйвер повинен згладжувати коливання напруги в мережі, але, судячи з вимірювань, робить це не дуже добре.

Лампа несумісна з вимикачем із підсвічуванням.

Лампа Right Hausen за вимірюваннями виявилася лампою з високою енергоефективністю, але низькою якістю світла. Лампа не рекомендується для житлових приміщень через низькі CRI і R9, а також через погану стійкість до перепадів напруги.

Luxel 10W

Під час тестування побутова лампа Luxel на 10Вт показала:

  • 8Вт замість 10Вт заявлених, це відхилення 20%
  • Енергоефективність 112 Лм/Вт
  • Індекс передачі світла відповідає стандарту – 80, як і заявлено
  • Не поганий показник кількості червоного світла у лампі (R9) -11

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються незначно. Відхилення невеликі, у межах допустимого. Розібравши корпус лампи, бачимо драйвер на платі зі світлодіодами, тобто, конструкції DoB. Про компонування говорити складно, оскільки використовуються керамічні мікросхеми, що замінюють собою діодний міст та IC-мікросхему, а також можливо конденсатор та інші деталі. Для більш детального опису необхідно дивитися специфікацію кожної деталі.

Лампа Luxel за вимірюваннями виявилася лампою на 8Вт, але з високою енергоефективністю та світловим потоком. Не заявлено роботу з вимикачем з підсвічуванням. Лампа рекомендується для застосування з побутовою метою, але як лампа на 8Вт.

Etron 10W

Під час тестування побутова лампа Etron на 10Вт показала:

  • Менше 9Вт замість 10Вт (відхилення 12%)
  • Енергоефективність 107 Лм/Вт
  • Низький індекс передачі кольору – близько 70
  • Низький показник червоного світла у спектрі R9 -36

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються незначно. Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на окремій платі, тобто конструкції constant, з двостороннім компонуванням. Присутня IC-мікросхема, котушка, вхідний і вихідний конденсатори. Драйвер добре згладжує перепади напруги. Не заявлено роботу з вимикачем з підсвічуванням.

Лампа Etron за вимірюваннями виявилася лампою на 9Вт з високою енергоефективністю, але невисоким CRI (Ra) та R9. Лампа не рекомендується для житлових приміщень через низькі CRI і R9.

Videx 10W

Під час тестування побутова лампа Videx на 10Вт показала:

  • Відповідність заявленої потужності та світловому потоку
  • Енергоефективність 105 Лм/Вт
  • Високий індекс передачі світла CRI(Ra) – більше 80
  • Ідеальний показник R9 = 0

Лампа також не створює перешкод у мережі під час роботи, що свідчить про наявність ЕМС-фільтра. При напрузі 180В, потужність і світловий потік лампи змінюються незначно.

Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на окремій платі з двостороннім компонуванням. Присутня IC-мікросхема, котушка, вхідний і вихідний конденсатори, і ЕМС-фільтр. Лампа може працювати з вимикачем із підсвічуванням.

Лампа Videx має високу енергоефективність та складний драйвер, який також не створює перешкод. Лампа працює з вимикачем із підсвічуванням. Лампа рекомендується для застосування з побутовою метою.

Biom 10W

Під час тестування побутова лампа Biom на 10Вт показала:

  • 9Вт замість заявлених 10Вт
  • Енергоефективність 103 Лм/Вт
  • Низький індекс передачі кольору: 70 замість заявлених 85
  • Низький показник кількості червоного кольору (R9) у спектрі -48

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються не більше ніж на 10%. Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на платі зі світлодіодами, тобто, конструкції DoB. Компонування просте, може перегріватися через світлодіоди, а також тримати напругу на платі. Драйвер лампи простий, витримує перепади напруги. Не заявлено роботу з вимикачем з підсвічуванням.

Лампа Biom має високу енергоефективність, але індекс CRI(Ra) не відповідає заявленому. Лампа не рекомендується для житлових приміщень через низькі CRI і R9.

Vargo 10W

Під час тестування побутова лампа Vargo на 10Вт показала

  • 9Вт замість заявлених 10Вт
  • Енергоефективність 101 Лм/Вт
  • Низький індекс кольору CRI(Ra) – 70
  • Найнижчий показник кількості червоного кольору у спектрі R9 серед вибраних ламп -50

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються незначно. Розібравши корпус лампи, бачимо драйвер на платі зі світлодіодами, тобто, конструкції DoB. Є IC-мікросхема, котушка, а також вхідний конденсатор зі зворотного боку плати.

Варто зазначити, що у лампи заявлено ресурс роботи 50000 годин. У середньому в квартирі лампи працюють 4-5 годин на день (середнє значення за рік), тобто при такому ресурсі лампа повинна працювати від 27 до 34 років без падіння світлового потоку. При цьому гарантія лампи всього 2 роки і в магазині її вам швидше за все запропонують як бюджетний варіант.

Лампа Vargo за вимірюваннями виявилася лампою на 9Вт, але з високою енергоефективністю та світловим потоком, проте поганою якістю світла та неправдивим ресурсом роботи. Лампа не рекомендується для житлових приміщень через низькі CRI і R9.

Titanum 10W

Під час тестування побутова лампа Titanum на 10Вт показала:

  • 8Вт замість заявлених 10Вт
  • Енергоефективність 100 Лм/Вт
  • Індекс передачі світла відповідає стандарту – 80, як і заявлено
  • Хороший показник кількості червоного світла у лампі (R9) -8

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються незначно. Відхилення невеликі, у межах допустимого. Розібравши корпус лампи, бачимо драйвер на платі зі світлодіодами, тобто, конструкції DoB. Про компонування говорити складно, оскільки використовуються керамічні мікросхеми, що замінюють собою діодний міст та IC-мікросхему, а також інші деталі. Для більш детального опису необхідно дивитися специфікацію кожної деталі.

Не заявлено роботу з вимикачем з підсвічуванням.

Лампа Titanum за вимірами виявилася лампою на 8Вт, але з гарною енергоефективністю та світловим потоком. Лампа рекомендована для житлових приміщень.

Lectris 10W

Під час тестування побутова лампа Lectris на 10Вт показала:

  • 8Вт замість заявлених 10Вт
  • Енергоефективність 100 Лм/Вт
  • Індекс передачі світла відповідає стандарту – 80
  • Хороший показник кількості червоного світла у лампі (R9) -11

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік не змінюються. Розібравши корпус лампи, бачимо драйвер на платі зі світлодіодами, тобто, конструкції DoB. Є IC-мікросхема, котушка, а також вхідний та вихідний конденсатори.

Не заявлено роботу з вимикачем з підсвічуванням.

Лампа Lectris за вимірюваннями виявилася лампою на 8Вт, але з гарною енергоефективністю та світловим потоком, а також хорошими характеристиками якості світла. Лампа рекомендована для житлових приміщень.

Right Hausen Soft Line 10W

Під час тестування побутова лампа Right Hausen Soft Line на 10Вт  показала:

  • 7Вт замість 10Вт заявлених, відхилення майже 30%
  • Енергоефективність 99 Лм/Вт
  • Низький індекс кольору CRI(Ra) – 72
  • Низький показник кількості червоного кольору у спектрі R9 -32

Враховуючи, що ця лінійка ламп у виробника дешевша, дивно, що CRI(Ra) і R9 у неї вище, ніж у дорожчої лампи цієї торгової марки.

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються незначно. Відхилення невеликі, у межах допустимого. Розібравши корпус лампи, бачимо драйвер на платі зі світлодіодами, тобто конструкції DoB. Замість IC-мікросхеми використовується польовий транзистор. Драйвер простий, але добре справляється із перепадами напруги.

Лампа не сумісна з вимикачем із підсвічуванням.

Лампа Right Hausen за вимірюваннями виявилася лампою на 7Вт з гарною енергоефективністю та простим драйвером, але з низькою якістю світла. Лампа не рекомендується для житлових приміщень через низькі CRI і R9.

Neomax 10W

Під час тестування побутова лампа Neomax на 10Вт показала:

  • 8 Вт замість заявлених 10Вт, відхилення 19%
  • Світловий потік на 25% менше від заявленого
  • Енергоефективність 92 Лм/Вт
  • Низький індекс кольору CRI(Ra) – 70
  • Низький показник кількості червоного кольору у спектрі R9 -46

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються незначно. Відхилення невеликі, у межах допустимого. Розібравши корпус лампи, бачимо драйвер на окремій платі, тобто конструкції constant, закріплений термоклеєм до стіни корпусу. У компонуванні драйвера використовується мікросхема, що об’єднує в собі діодний міст і IC-мікросхему, а також можливі інші деталі.

Лампа не сумісна з вимикачем із підсвічуванням.

Лампа Neomax за вимірюваннями виявилася лампою на 8Вт із середньою енергоефективністю та низькими CRI та R9. Лампа не рекомендується для житлових приміщень через низькі CRI і R9.

Lebron 10W

Під час тестування побутова лампа Lebron на 10Вт показала:

  • Світловий потік на 12% нижче заявленого
  • Енергоефективність 88 Лм/Вт
  • Індекс передачі світла відповідає стандарту – ближче до 80 при заявлених 75
  • Не поганий показник кількості червоного у спектрі лампи (R9) -13

При вимірі показала точну відповідність заявленої потужності. Світловий потік нижче за заявлені 1000 Лм на 12% і становить 880 Лм. Виміряна енергоефективність становить 88 Лм/Вт, що на 14% менше від заявленого.

При напрузі в 180В потужність лампи опускається незначно, а ось світловий потік становить вже 818 Люмен. Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на платі зі світлодіодами, тобто, конструкції DoB. Про компонування говорити складно, оскільки використовуються керамічні мікросхеми, що замінюють собою діодний міст та IC-мікросхему. Для більш детального опису необхідно дивитися специфікацію кожної деталі.

Лампа працює з вимикачем із підсвічуванням.

Лампа Lebron за вимірюваннями не дотягує до заявленого світлового потоку та енергоефективності, а також світловий потік падає за низької напруги. Лампа не рекомендується до покупки через низьку енергоефективність.

Feron 10W

При тестуванні побутова лампа Feron на 10Вт показала:

  • Неповних 8 Вт замість 10Вт (відхилення 21%)
  • Світловий потік на 25% нижче заявленого
  • Енергоефективність 85 Лм/Вт
  • Індекс передачі світла CRI(Ra) відповідає стандарту – 80, і високий показник R9 -8

При напрузі 180В, потужність лампи і світловий потік опускаються незначно. Відхилення невеликі, у межах допустимого. Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на платі зі світлодіодами, тобто, конструкції DoB. Про компонування говорити складно, оскільки використовуються керамічні мікросхеми, що замінюють собою діодний міст та IC-мікросхему. Для більш детального опису необхідно дивитися специфікацію кожної деталі.

Лампа Feron за вимірюваннями виявилася лампою на 8Вт із досить низькою для світлодіодного освітлення енергоефективністю, тому вона не рекомендується до покупки.

Horoz 10W

При тестуванні побутова лампа Horoz на 10Вт показала:

  • 9Вт замість заявлених 10Вт
  • Світловий потік на 26% нижче заявленого
  • Енергоефективність 82 Лм/Вт
  • Показники CRI(ra) та R9 відповідають стандарту: – 79,6 та -8 відповідно

При тестуванні також було виявлено, що лампа не створює перешкод електромережі, але ефект досягається за рахунок закорочення схеми на платі. Таке рішення серйозно скорочує термін служби лампи.

При напрузі в 180В потужність і світловий потік лампи змінюються незначно, проте через ці зміни енергоефективність лампи падає до 75 Лм/Вт. Також при низькій напрузі коефіцієнт мерехтіння становить 43 – це в кілька разів перевищує допустиму норму. Розібравши корпус лампи, бачимо IC-драйвер на платі зі світлодіодами, тобто, конструкції DoB. Про компонування говорити складно, оскільки використовуються керамічні мікросхеми, що замінюють собою діодний міст та IC-мікросхему. Для більш детального опису необхідно дивитися специфікацію кожної деталі.

Лампа не сумісна з вимикачем із підсвічуванням.

Лампа Horoz за вимірюваннями виявилася лампою на 9Вт із досить низькою для світлодіодного освітлення енергоефективністю, а також високим коефіцієнтом мерехтінь при низькій напрузі. Лампа не рекомендується до покупки.

Итоги

Лампа Vestum рекомендується до покупки, оскільки має найвищу енергоефективність, хороший індекс передачі кольору та R9. Оскільки відхилення світлового потоку позитивне, а не негативне, вважати його недоліком не можна. До того ж кількість світла відповідає лампі на 10Вт. Також це єдина лампа із гарантією 3 роки.

Лампи Maxus і Videx складніші по конструкції, мають ЕМС-фільтр, але помітно дорожчі за інші. ЕМС фільтр не є обов’язковим для побутового освітлення, але важливий в інших сферах. Ці лампи також рекомендуються до покупки.

Лампи Titanum, Luxel та Lectris практично ідентичні за робочими характеристиками. Відмінність становить R9, який у ламп Lectris та Luxel трохи менше -10, проте Lectris дешевше, ніж Titanum та Luxel. Усі три лампи рекомендуються для домашнього освітлення. На відміну від попередніх ламп, вони не працюють з вимикачем з підсвічуванням.

Лампи Biom, Vargo, Etron, Right Haysen Standard та Lebron мають непогану енергоефективність, але низькі параметри світла. Їх CRI та R9 не підходять для домашнього освітлення, тому не рекомендуємо їх для квартир та будинків.

Лампа Feron має хороші характеристики світла, але дуже низьку енергоефективність та не відповідає заявленим параметрам, тому ми не рекомендуємо купувати цю лампу.

Right Hausen Soft Line та Neomax не відповідають критеріям побутової лампи, тому не рекомендуються до покупки.

Лампа Horoz мерехтить при низькій напрузі, що є небезпечним для здоров’я, тому не рекомендується до покупки.

Купуючи побутову лампу, варто знати, що мало хто з виробників вказує на упаковці реальну потужність, тому при виборі слід орієнтуватися на світловий потік лампи. Саме ця характеристика визначає скільки світла ви отримаєте, а потужність говорить лише про кількість споживаної електрики.

Дізнатися більше про український ринок освітлення ви можете у наших попередніх статтях:

Оберіть мову сайту