Чому параметр R9 важливий для світлодіодних джерел світла?

Сьогодні якість кольору є важливим фактором при виборі світлодіодного освітлення для комерційних і житлових приміщень. Індекси передачі кольору (CRI) і R9 є двома життєво важливими параметрами, які слід враховувати при виборі LED освітлення.

Що таке R9 і CRI?

Щоб визначити термін R9, перш за все важливо зрозуміти, що таке індекс передачі кольору.

Індекс передачі кольору (CRI) – це система оцінки, яка вимірює точність того, наскільки добре джерело світла передає колір об’єкта, що освітлюється. Він вимірює здатність джерела світла об’єктивно відображати колір об’єкта в порівнянні з референтним еталонним джерелом світла, будь то денне світло або лампа розжарювання. Метрика «Індекс передачі кольору» ділиться на 14 колірних діапазонів від R1 до R14. CRI – це середнє значення, засноване на колірних діапазонах показників R1-R8, проте він не враховує ті шість додаткових еталонів кольору. R9 – це індекс передачі червоного кольору. Високий CRI в поєднанні з високим значенням R9 забезпечує найбільш точне відображення кольору.

Оскільки певний відсоток червоного кольору змішаний з різними відтінками більшості інших кольорів, здатність точно відтворювати червоний є ключем для точної візуалізації кольорів відображуваних об’єктів. Лампи з високими значеннями R9 роблять сприйняття кольорів більш яскравим.

Чому значення R9 важливо?

Червоні кольори поширені в різних товарах, завжди присутні в відтінках шкіри і м’ясі (наприклад, на вітрині продовольчого магазину). Завдяки їм вітрина магазину виглядає біліше привабливою. Світильник з високим CRI, але низьким значенням R9 зробить освітлювану поверхню тьмяною і нудною. Роздрібні магазини були помічені в тому, що, поставивши світильники з чудовим значенням CRI (80 і більше), отримали зовсім не той результат, на який розраховували. У більшості випадків причиною цього було низьке значення параметра R9.

Незалежно від того, де ви знаходитесь – в лікарні, у виставковому центрі, у кав’ярні або в приватному будинку, червоний колір необхідний для того, щоб людське око вірно сприймало чисті кольори. Високе значення R9 показує більш точну ілюстрацію фактичного кольору.

То які ж значення CRI і R9 є оптимальними?

Світлодіодні лампи, що мають індекс передачі кольору щонайменше 80 і значення R9 більше 0, традиційно вважаються такими, що забезпечують гідну якість світла. Це припустимо в деяких сферах застосування. Очевидно, що для більшості промислових і деяких комерційних підприємств вам не потрібне високе значення R9. Проте, в сферах, пов’язаних з роздрібною торгівлею, друком, медициною або мистецтвом, високе значення R9 має першорядне значення, і тут необхідно шукати CRI не менше 90 і значення R9 не менше 60. У ламп, використовуваних в житлових приміщеннях, параметр R9 повинен бути позитивним.

Оберіть мову сайту