Як називаються і які бувають форми ламп?

Лампи мають велике розмаїття форм і розмірів. Більшість з них знайомі пересічному споживачеві за простими назвами, таким як “груша”, але як сказати продавцю яка потрібна лампа, якщо її форма нестандартна?

Лампочки позначаються літерою і числом. Число говорить про розмір лампочки, воно вказує її діаметр в найширшій частині в міліметрах. Наприклад, лампочка A60 має максимальний діаметр 60 міліметрів. Буква ж означає форму лампи. Давайте розберемося в найбільш використовуваних формах і розмірах лампочок.

A (arbitrary) – форма груші 

Груша – одна з найбільш широко використовуваних форм, і її можна використовувати практично скрізь, включаючи будинки, готелі і ресторани. Такі лампочки мають форму, про яку думає більшість людей, коли уявляють собі лампочку. Їх вкручують в звичайні люстри, торшери та настільні лампи. Їх кут розсіювання становить понад 200°, тому одна лампа може освітлити достатню площу. Найпоширеніші розміри це А55, А60 і А65.

C (candle) – форма свічки

Лампи C зроблені у вигляді свічки для декоративних цілей. Їх можна зустріти в деяких типах люстр, в ресторанах і готелях. Лампочки C з тупим кінцем іноді називають «торпедоподібними». У світлодіодних лампах кут розсіювання таких форм менше, ніж у ламп форми А, але вони відмінно доповнюють люстри по дизайну. Найпоширеніші розміри – С35 і С37.

СТ (candle tail) – свічка на вітрі

Окрема форма свічки із зігнутим кінчиком також зустрічається в люстрах і несе декоративну функцію. Лампи розжарювання і філаментні лампи відмінно виглядають в такій формі в кришталевих люстрах. Найпоширеніший розмір – С35Т.

G (globe) – лампи у формі кулі

Лампочки G мають форму кулі і використовуються, як в люстрах, так і в світильниках і навіть в підсвічуванні. Їх можна побачити у дзеркал в перукарнях або барбершопах. Лампи-кулі використовуються як в декорі, так і як основне світло. Розміри ламп такої форми можуть бути самими різноманітними. Для побутових цілей найпоширеніші – це G45, серед декоративних зустрічаються G95 і навіть G125.

Також буквою G позначаються ще два типи ламп, які за формою не схожі на кулю – G4 і G9. Буква і число для цих ламп позначають тип цоколя, а не форму.

R (reflector) – рефлекторні лампи

Рефлекторні лампи будь-якого типу мають вузький кут розсіювання світла. У лампах розжарювання, на скляну колбу наносили відображаче покриття, щоб світло проходило тільки через верхню частину колби, тому така форма отримала свою назву, що перекладається з англійської як “відбивач”. Такі лампи використовуються в поглиблених світильниках, трековому освітленні житлових приміщень, готелів і ресторанів. Найпоширені розміри – R39, R50, R63.

MR (multifaceted reflector) – рефлекторні лампи з цоколем GU10 і GU5.3

Лампи MR, як і R мають вузький кут розсіювання. Вони використовуються для акцентного і точкового освітлення в різних сферах роздрібної торгівлі, житлових і комерційних приміщень. Найпоширеніший розмір – MR16, однак MR11 також можна зустріти на полицях магазинів.

T (tube) – лампи-труби

Т-образні лампочки мають форму циліндричної трубки. Залежно від розміру лампочки типу T можуть застосовуватися по-різному і не обов’язково можуть бути прямими. Лампи T6 використовуються в вивісках на виходах і сходах, а також в ілюмінації. Прямі лампи T12, T10, T8 і T5 бувають різної довжини, від 60 см до 2,5 метрів. Такі лампи використовуються для загального освітлення в офісах, торгових точках, лікарнях і гаражах. Газорозрядні лампи високої інтенсивності також бувають Т-подібної форми, включаючи T9 і T15. Ці лампочки використовуються на спортивних аренах, рекламних щитах і в промисловості. Зверніть увагу, що цифра поруч з формою такої лампи означає розмір не в міліметрах, а в восьмих долях дюйма.

Також буквою T позначають форму колби у високопотужних ламп. Діаметр таких ламп може досягати 160 мм, але висота не буде більшою за 250 мм.

Незвичайні форми ламп

З основними формами розібралися, давайте тепер розглянемо ті, що ви напевно вже бачили, але не знаєте точно, як вони називаються.

Spiral – Лампочки зі спіральної трубкою

Це знайома всім форма компактної люмінесцентної лампи. Насправді це все ще форма Т з зігнутою трубкою, але меншого діаметра, наприклад, T4, T3, T2 або T1, скручена в спіраль, щоб забезпечити максимальну кількість світлового потоку. Спіральні лампочки зазвичай використовуються для заміни ламп розжарювання і можуть використовуватися практично скрізь, включаючи житлові і комерційні приміщення.

Форма S (straight sided)

Таку форму ламп не зустрінеш на полицях в господарських магазинах, але вони часто використовуються в зовнішніх вивісках казино, готелів, ресторанів і театрів заходу. У нас вони мають хіба що декоративний розмір ST64 і частіше зустрічаються у декоративних філаментних ламп.

Форма F або CF (flame)

Лампа форми F виглядає як полум’я і схожа на лампочки C, проте скло колби видувається таким чином, що світло в лампі мерехтить, як полум’я. Лампи F використовуються в декоративних цілях в люстрах, ванних кімнатах і ресторанах.

Форма U-Bend Tube

U-Bend створюється шляхом вигину Т-образної лампочки в U-подібну форму, щоб зменшити максимальну загальну довжину лампочки. Це дозволяє розмістити лампу в світильниках меншого розміру. Такі лампи можуть мати різні цоколі і використовуються для різних цілей, але в міру того, як більш поширеним стає світлодіодне освітлення, такі форми все рідше і рідше зустрічаються на полицях магазинів.

Коли ви наступного разу будете купувати лампочку в магазині, точно назвіть продавцеві форму і розмір лампи, щоб отримати потрібну для вашої люстри або світильника. А якщо ви забудете якою буквою позначається форма, ви завжди можете замовити лампи в інтернет-магазині Vestum, порівнявши форму по фотографії.

Оберіть мову сайту