Часті запитання

Ми тестуємо LED лампи щоб перевірити їх на відповідність заявленим виробниками параметрам. Всі тестування проводяться у спеціалізованій лабораторії.

В LED лампах використовуються три типи світлодіодів:

  1. DIP світлодіоди. Кріпляться на плату за допомогою наскрізних отворів на платі. Характеризуються низькою світловіддачею.
  2. SMD світлодіоди. Відрізняються, насамперед, способом монтажу на плату.  SMD світлодіоди розпаяні безпосередньо на поверхні плати. Такі діоди мають більш високу світловіддачу у порівнянні з DIP світлодіодами. На сьогоднішній день найбільш розповсюдженим видом є саме SMD світлодіоди.
  3. COB світлодіоди. Кристали напаюються на плату і вкриваються спільним шаром люмінофора. Це дозволяє виготовляти лампи малих розмірів, і забезпечує відведення тепла.

Енергоэфективність, або ефективність віддачі, – це відношення світлового потоку до споживаної потужності. Вимірюється в Люменах на Ватт (Lm/W). Лампи є сенс порівнювати за цим показником та за ціною (одразу за двома параметрами).

Від типу драйвера залежить, як працює лампа при перепадах напруги в мережі.

Лінійний драйвер. Яскравість світіння лампи змінюється при змінах напруги в мережі.

IC-драйвер. Перетворює змінний струм у постійний. Лампи з IC драйвером стабільно працюють при перепадах напруги.

Індекс передачі кольору – це показник сприйняття кольору. Позначається Ra або ж CRI – Color Rendering Index, та має діапазон значень від 1 (найгірша передача кольору) до 100 (найбільш точна кольоропередача).

В таблиці результатів тестуровання вказана підсумкова оцінка від 0 до 5 для кожної лампи. Оцінка враховує якість світла та чесність виробника. Докладніше про підрахунок оцінки читайте тут.

Це рейтингова система, яка визначає здатність продукту працювати в різних середовищах. IP є абревіатурою “Ingress Protection” (захист від  от проникнення). Це міра захисту виробу від твердих предметів (пилу, піску, бруду і т. п.) та рідин.

Рейтинг IP складається з двох цифр. Перше число відноситься до захисту від твердих предметів, друге число відноситься до захисту від рідин. Чим вища цифра, тим вищий ступінь захищеності виробу.

Люмен

Люмен — це одиниця світлового потоку. Вказує на загальну кількість світла, що  випромінює джерело світла, незалежно від напрямку освітлення. В люмені особливо важлива ефективність, оскільки вона показує, наскільки ефективно джерело світла перетворює енергію в світло. Це називається енергоефективністю — відношенням Люмен/Ватт (Лм/Вт). Для світлодіодних ламп це значення набагато вище, ніж у ламп розжарювання, тому що вони потребують оменше енергії для генерації певного потоку Люменів.

Люкс

Люкс використовується для виміровання кількості світлового потоку на одиницю площі — один люкс дорівнює одному люмену на квадратний метр. Це дозволяє нам виміряти загальну кількість видимого світла та інтенсивність освітлення на поверхні. Таким чином, важливо в якому напрямку світить джерело світла. Це значення не залежить від кількості джерел світла, кольору та середовища, через яке проходить світло. Якщо кількість люкс вказано на лампі, зазвичай вона відповідає центру променя, де інтенсивність світна найвища.

Світлодіоди виробляють світло шляхом прямого перетворення електричної енергії у світлову.

Лампи розжарювання, в свою чергу, виробляють світло нагріванням вольфрамової нитки. Лінійні та компактні люмінесцентні лампи використовують ультрафіолетовий розряд з люмінофором для отримання світла. HID лампи (Натрієві газорозрядні лампи) використовують іонізацію газів у розрядній трубці, яка, в свою чергу, виробляє фотони.

Світлодіоди напряму перетворюють електричну енергію у фотони. Це одношаговий процес електролюмінесценції, який не потребує часу для досягнення максимальної потужності. Повна міра освітлення досягається миттєво. Інші джерела світла, такі як флуоресцентні лампи або HID (газорозрядні лампи), працюють за технологією розряду. Для цього потребується дуга для прогріву та може потребуватися декілька хвилин для досягнення повної потужності.

Оберіть мову сайту