Огляд лінійних світильників IP20

Лінійні LED-світильники – це сучасна заміна люмінесцентним лампам. Однак не кожний виробник забезпечує якість та ефективність, які б дійсно були вищими за люмінесцентні аналоги.

Щоб дізнатись про якість лінійних світильників українських торговельних марок, ми закупили зразки потужність 36Вт та відтестували їх у фотометричній лабораторії. У порівнянні ми звертали увагу на:

  • відхилення потужності та світлового потоку від заявленого;
  • енергоефективність та її відхилення від заявленого;
  • відхилення температури світла;
  • матеріал корпусу світильника;
  • діапазон робочої напруги.

З короткими результатами тестування ви можете ознайомитися у таблиці нижче. Кольором виділені відхилення що перевищують 10%.

Тепер розберемо кожен світильник детальніше. Ознайомитися з показниками CRI, R9 та коефіцієнтом потужності кожного світильника ви можете за посиланням у підзаголовках статті.

Biom 36W

Лінійний світильник Biom має алюмінієвий корпус і пластиковий розсіювач. Алюміній забезпечує якісне відведення тепла, завдяки чому діоди не перегріватися при роботі.

За результатами тестування помітно, що колірна температура світильника сильно вище заявленого. Світло більш 7000К робить світильник візуально яскравішим, але не підходить для приміщень де постійно знаходяться люди. До того ж, відхилення скаладає 21%, що є серйозним показником.

Відхилення по інших параметрах світильника знаходяться в межах норми. Відхилення за енергоефективністю складає рівно 10%, що не вважається критичним відхиленням, однак оскільки енергоефективність на 10% менше від заявленого, її також було виділено червоним у таблиці.

Коефіцієнт мерехтінь не перевищує 1 як при нормальній напрузі, так і при низькій. Потужність і світловий потік при низькій напрузі також незмінні, що свідчить про якість драйвера.

Лінійний світильник Biom не рекомендується до використання у житлових та комерційних приміщеннях через високу колірну температуру. Також він має низьку енергоефективність, однак за іншими параметрами він достатньо якісний.

Horoz 40W

Лінійний світильник Horoz має металевий пофарбований корпус і пластиковий розсіювач. Метал забезпечує хороше відведення тепла (трохи гірше алюмінію), завдяки чому діоди не перегріватися при роботі.

Відхилення по інших параметрах світильника знаходяться в межах норми. Коефіцієнт мерехтінь не перевищує 1 як при нормальній напрузі, так і при низькій. Потужність і світловий потік при низькій напрузі також незмінні, що свідчить про якість драйвера.

Варто відзначити, що енергоефективність світильника досить низька для його конструкції та одна з найнижчих серед обраних світильників.

Лінійний світильник Horoz має якісний драйвер, але недостатньо енергоефективний.

Luxel 36W

Лінійний світильник Luxel має алюмінієвий корпус і пластиковий розсіювач. Алюміній забезпечує якісне відведення тепла, завдяки чому діоди не перегріватися при роботі.

Світловий потік світильника сильно нижче заявленого, що також робить його енергоефективність значно нижче. Відхилення складають 24% та 36% відповідно, що є найбільшими відхиленнями серед обраних світильників. Варто відзначити, що реальна енергоефективність світильника одна з найнижчих у вибірці.

Незважаючи на заявлений вузький діапазон роботи світильника, за низької напруги його робочі параметри залишаються незмінні.

Лінійний світильник Luxel не енергоефективний і має значно менший світловий потік, ніж заявлено на упаковці.

Евросвет 36W

Лінійний світильник Евросвет має металевий пофарбований корпус і пластиковий розсіювач. Метал забезпечує хороше відведення тепла (трохи гірше алюмінію), завдяки чому діоди не перегріваються при роботі.

Світловий потік світильника і його потужність трохи відрізняються від заявленого, але в межах 10%. Енергоефективність при цьому у світильника значно нижче заявленого (на 18%) і так само низька як у двох попередній світильників.

Коефіцієнт мерехтінь менше одиниці, як при нормальній напрузі, так і при низькому. Робочі параметри також не змінюються при зміні напруги.

Лінійний світильник Евросвет має якісний драйвер, але його енергоефективність дуже низька.

Feron 36W

Лінійний світильник Feron має металевий пофарбований корпус і пластиковий розсіювач. Метал забезпечує хороше відведення тепла (трохи гірше алюмінію), завдяки чому діоди не перегріватися при роботі.

Світловий потік світильника помітно вище, ніж вказано на упаковці. Це забезпечує світильнику високу енергоефективність, яка також значно більше заявленого, однак це лише свідчить про якість діодів та драйвера.

Відхилень по колірній температурі не виявлено. При низькій напрузі світильник працює стабільно.

Лінійний світильник Feron має якісний драйвер і високу енергоефективність.

Titanum 36W

Лінійний світильник Titanum має алюмінієвий корпус і пластиковий розсіювач. Алюміній забезпечує якісне відведення тепла, завдяки чому діоди не перегріватися при роботі.

Світловий потік і потужність світильника вказані точно. Енергоефективність досить висока. Відхилень по колірній температурі не виявлено. При низькій напрузі світильник працює стабільно.

Лінійний світильник Titanum має якісний драйвер і високу енергоефективність.

Lebron 36W

Лінійний світильник Lebron має металевий пофарбований корпус і пластиковий розсіювач. Метал забезпечує хороше відведення тепла (трохи гірше алюмінію), завдяки чому діоди не перегріватися при роботі.

Світловий потік світильника помітно вище, ніж вказано на упаковці. Це забезпечує світильнику високу енергоефективність, яка також більша заявленого. Відхилень по колірній температурі не виявлено. При низькій напрузі світильник працює стабільно.

Лінійний світильник Lebron має якісний драйвер і високу енергоефективність.

Vestum 36W

Лінійний світильник Vestum має металевий корпус і пластиковий розсіювач. Метал забезпечує відведення тепла, завдяки чому діоди не перегріватися при роботі.

Потужність світильника вказана точно, а от світловий потік перевищує заявлене значення на 20%, що також забезпечує світильнику найвищу енергоефективність серед обраних зразків – 95 Лм/Вт. При низькій напрузі світильник працює стабільно.

Варто відмітити, що світильник має колір світла на 13% вище заявлено. Через це не рекомендується використовувати його в приміщеннях де живуть чи працюють люди, а використовувати його у промислових приміщеннях.

Лінійний світильник Vestum має найвищу енергоефективність серед обраних зразків, однак ми рекомендуємо використовувати його в промислових, а не житлових приміщеннях.

Висновки

Обираючи світильник, рекомендуємо звертати увагу на матеріал корпусу. Алюміній забезпечує краще тепловідведення, а отже світильник прослужить довше. Також чим вища енергоефективність світильника, тим менше ви платите за електрику, а отже це напряму говорить про якість світильника.

Серед обраних зразків гарні результати показали світильники торговельних марок Feron, Lebron, Titanum та Vestum. Cвітильник  Vestum має найвищу енергоефективність.

Оберіть мову сайту