Огляд світлодіодних прожекторів

Прожектори використовуються для освітлення фасадів будівель, рекламних банерів, під’їздів гаражів і в промислових приміщеннях. Оскільки прожектори часто встановлюються в важкодоступних місцях, вони повинні бути розраховані на тривалу роботу. Чи забезпечують виробники свою продукцію всім необхідним для цього? Це ми збираємося з’ясувати.

Для тестування ми купили в роздрібних магазинах прожектори різних торгових марок, відправили їх в фотометричну лабораторію, а потім розібрали, щоб дізнатися які компоненти були використані і наскільки якісно їх зібрали. Оцінювати прожектори ми будемо за наступними параметрами:

  • клас захисту IP;
  • якість тепловідведення;
  • діапазон робочої напруги;
  • зручність монтажу;
  • енергоефективність.

Клас захисту IP важливий, тому що прожектори найчастіше встановлюються на вулиці і вони повинні працювати в будь-яку погоду. Від якості тепловідводу залежить тривалість служби світлодіодів і самого прожектора в цілому. Діапазон робочої напруги залежить від якості драйвера і дозволяє прожектору працювати в мережах зі стрибками напруги. Зручність монтажу залежить від обробки кабелю і важливо для користувачів. Висока енергоефективність забезпечує економічність прожектора і його яскраве світло.

Для тестування ми придбали прожектори: Lectris 10W, Biom 10W, Vargo 10W, Z-light 10W і Neomax 20W. Результати фотометрії для зручності занесені в таблицю, червоним кольором відзначені серйозні відхилення виміряних параметрів від заявлених.

Назва Lectris  Vargo Biom Z-light Neomax
Параметри Заяв. Изм. Заяв. Изм. Заяв. Изм. Заяв. Изм. Заяв. Изм.
Потужність, Вт 10 7,9 10 6,4 10 9,53 10 9,4 20 19,2
Світловий потік, Лм 900 720 900 436,5 900 841 900 775 1600 1643
Энергоэффективність Лм/Вт 90 91 90 68 90 88 90 82 80 85
Діапазон робочої напруги 185-265 185-265 185-265 220-240 180-265
Роздрібна ціна*, $ 2,94 2,80 2,83 2,57 4,63

*Роздрібна ціна взята з сайту виробників і вказана в доларах, в довідкових цілях.

Lectris 10W

Скло цього прожектора закріплено на корпусі герметиком, введення кабелю теж герметичний, що забезпечує гумова прокладка зовні і силікон всередині корпусу – це підтверджує рівень вологозахисту IP65.

Корпус прожектора литий, виконаний з алюмінію, що забезпечує однакову товщину всіх його частин і швидкий теплообмін. Між світлодіодним платою і корпусом присутній шар термопасти для поліпшення тепловідводу світлодіодів. Скло прожектора загартоване, що також сприяє гарному тепловідводу і запобігає появі тріщин при перепаді температур.

У прожекторі використовується лінійний IC DOB драйвер, що дозволяє стабільно працювати в діапазоні від 185 В до 265 В. Цього достатньо для роботи в мережі з перепадами напруги.

Кабель підключення прожектора має латунне обтиснення і маркування за кольорами, що забезпечує впізнавання потрібних дротів і зручність монтажу прожектора до мережі.

Виміряні потужність і світловий потік нижче заявлених, але на енергоефективність це не впливає.

Незважаючи на неточність заявлених параметрів, прожектор має хороший теплообмін, надійно захищений від попадання пилу і вологи під корпус, стабільно працює в мережах з перепадами напруги.

Ви можете ознайомитися з більш докладними результатами тестування прожектора Lectris 10W. 

Vargo 10W

Скло до корпусу прожектора приклеєне нещільно, при розбиранні знялося без особливих зусиль, що свідчить про недостатню герметичность. Введення кабелю має гумову прокладку і заливку силіконом, що забезпечує герметизацію з заднього боку прожектора.

Корпус прожектора литий, з алюмінію, що забезпечує хороший теплообмін. Між світлодіодним платою і корпусом присутній шар термопасти, також сприяє тепловіддачі. Скло прожектора не загартоване і може тріснути від перепаду температури між світлодіодами, що нагріваються, і зовнішньою температурою повітря.

У прожекторі використовується лінійний IC DOB драйверз діапазоном роботи від 180 В до 265 В, що дозволяє прожектору якісно працювати в мережах з перепадами напруги.

Кабель підключення не має обтискача, що може ускладнити монтаж і привести до окислення кінців.

Виміряні параметри сильно відрізняються від заявлених. Реальні показники значно нижче, що буде помітно при роботі прожектора.

Прожектор Vargo підійде для роботи в мережах з перепадами напруги і має хороший теплообмін, але при використанні у вологу погоду він швидко вийде з ладу, а сильно завищені параметри будуть помітні неозброєним оком.

Ви можете ознайомитися з більш докладними  результатами тестування прожектора Vargo 10W. 

Biom 10W

Скло приклеєне до корпусу прожектора поліуретановим герметиком, що надійно захищає його від проникнення вологи, проте введення кабелю прожектора не герметичне, тому прилад не відповідає рівню захисту IP65.

Корпус прожектора виконаний з литого алюмінію, що забезпечує якісний тепловідвід, проте між платою і корпусом немає термопасти, що може негативно позначитися на тепловіддачі. Загартоване скло також добре пропускає тепло і стійке до перепадів температури.

У прожекторі використовується лінійний IC DOB драйверз діапазоном роботи від 175 до 265 В, що забезпечує стабільне світло під час перепадів напруги.

Кабель підключення не має обтискача, що може ускладнити монтаж, привести до окислення кінців і поганого контакту.

Виміряні параметри прожектора повністю відповідають заявленим.

Прожектор Biom є найдорожчим з десятиваттних прожекторів, проте оскільки рівень вологозахисту не відповідає IP65, цей прожектор не рекомендується до встановлення під відкритим небом.

Ви можете ознайомитися з більш детальними результатами тестуванняя прожектора Biom 10W. 

Z-light 10W

Скло прожектора приклеєне до корпусу поліуретановим герметиком, проте введення кабелю не герметичне, тому прожектор не відповідає рівню захисту IP65.

Корпус литий, виконаний з алюмінію, що забезпечує рівномірний тепловідвід. Між платою зі світлодіодами і корпусом присутній шар термопасти, який також забезпечує хороший тепловідвід. Скло прожектора загартоване і пропускає тепло, при цьому не тріскається під час перепадів температури.

У прожекторі використовується лінійний DOB драйвер, що забезпечує роботу в діапазоні 220-240 В, тому прожектор не захищений від перепадів напруги в мережі.

Кабель підключення прожектора має латунне обтиснення, що забезпечує зручність монтажу і хороший контакт.

Серед вимірюваних параметрів від заявлених серйозно відрізняється тільки світловий потік, що помітно на показнику вимірянної енергоефективності.

Прожектор Z-light не захищений від вологи і перепадів напруги в мережі. Він має хороший теплообмін і зручний в монтажі, але при цьому є дешевим варіантом.

Ви можете ознайомитися з більш докладними результатами тестування прожектора Z-light 10W. 

Neomax 20W

Скло прожектора приклеєне до корпусу поліуретановим герметиком, введення кабелю герметичне, присутня гумова прокладка, а зсередини корпусу введення додатково залите силіконовим герметиком – все це відповідає рівню захисту IP65.

Корпус прожектора виконаний з литого алюмінію, що забезпечує якісний тепловідвід. Також присутній шар термопасти. Загартоване скло теж пропускає тепло і при цьому не чутливе до перепадів температур.

У прожекторі використовується лінійний DOB драйверале виробником заявлений діапазон ширше, ніж може дати такий драйвер.

Кабель не має обтискача, що незручно при монтажі і може дати поганий контакт.

Заявлені параметри прожектора вказані точно.

Прожектор підходить для установки на вулиці, проте не витримає перепадів напруги в мережі і буде незручний при монтажі.

Ви можете ознайомитися з більш докладними результатами тестування прожектора Neomax 20W.

Який прожектор варто вибрати?

Крім зазначених вище параметрів, ми порівняли вартість сотні люменів в кожному з прожекторів.

Прожектор Vargo має найвищу вартість за сотню люменів і при цьому, найнижчі характеристики.

Прожектор Lectris краще всіх підходить для роботи на вулиці, відмінно витримує перепади напруги в мережі, забезпечений хорошим теплоотводом, зручний в монтажі і має високу енергоефективність. Його ціна за 100 люменів середня серед представлених зразків. Цей прожектор найбільш якісний.

Більш наочно підсумки огляду можна побачити в таблиці.

Lectris  Vargo Biom Z-light Neomax
Підходить для встановлення на вулиці
Хороший тепловідвід
Широкий діапазон робочої напруги
Зручний в монтажі
Висока енергоефективність
Ціна за 100 Лм, $/Лм 0,4 0,65 0,33 0,33 0,28

 

Оберіть мову сайту