Освітлення у гарнеробній і коморі

Для багатьох домовласників і орендарів квартир, використання гардеробної або комори може виявитися складним завданням. Велике приміщення або всього кілька полиць, це не важливо якщо всередині недостатньо світла.

Коли ви можете собі дозволити світлодизайнера, то проблема вже практично вирішена. Але якщо організовувати освітлення доведеться своїми силами, то доведеться попрацювати.

Верхнє освітлення

Комори та гардеробні зазвичай не мають вікон і тому повністю позбавлені природного світла. Вони виглядають темними і маленькими, та ще й знайти в них предмети досить складно. У країнах Європи вже рідко зустрічаються шафи без вбудованих світильників, проте в Україні ще потрібно пошукати такі меблі. Тому освітлення шафи, комори або гардеробної доводиться організовувати своїми силами, за допомогою додаткових світильників. Почати варто з верхнього освітлення.

Для однієї шафи це питання не так актуальне, оскільки полиці перекриють верхнє світло і від нього не буде ніякої користі. Але якщо мова йде про комори або окреме приміщенні для одягу, то верхнє світло зайвим не буде. Тут немає ніяких обмежень. Що вам було б зручніше встановити? Врізні світильники або невелику люстру? Точкові світильники або панель? Можливо вашій коморі не вистачає бра? Ви можете вибрати те, що краще підійде дизайну приміщення. Головне в цьому питанні – не захопитися.

Низькопрофільне освітлення

Підсвітити окремі полички теж буде зовсім не зайвим, особливо якщо вони досить глибокі. Для цього відмінно підійдуть лінійні світильники. Вони не тільки надають шафі більш висококласний вигляд, а й полегшать пошук предметів. Не менш зручним рішенням стане LED-стрічка, наклеєна над полицями або на стінках. Нехай вона більш бюджетна і не дуже приваблива візуально, але її простіше і швидше встановити, до того ж, не доведеться довго возитися з підключенням. Для верхніх полиць зручним рішенням стануть врізні мініпанелі, встановлені в стелю. Вони освітять навіть найвіддаленіші кутки.


До речі, лінійні світильники можуть бути і основним освітленням, якщо гардеробна або комора організована в довгому вузькому приміщенні. Стандартні люстри не дадуть рівномірного світла, а один довгий світильник легко впорається з таким завданням. Установка декількох мініпанелей або точкових світильників, теж буде вдалою ідеєю.

Якщо навіть при організації освітлення гардеробна або комора все ще здається маленькою і тісною, варто використовувати дзеркала з підсвічуванням. Вони візуально збільшать кімнату і додадуть простору.

Встановлюючи підсвітку, не варто забувати про те, як вона буде включатися і що буде джерелом живлення: загальна мережа електрики або акумулятор. Для верхнього світла варто передбачити вихід кабелю загальною мережі, а для LED-стрічки простіше буде придбати акумулятор.

Включення світла в шафі краще зробити автоматичним, за допомогою датчика руху або придбати світильники зі спеціальною кнопкою, а ось на верхнє світло в коморі або гардеробній, варто поставити вимикач.

Трекові світильники

Трекове освітлення з регульованим напрямком світла – відмінна альтернатива установці лінійного світильника. З ним ви можете направити світло на текстиль та інші об’єкти за вашим вибором. Це особливо зручно, якщо в приміщенні є предмети, які необхідно візуально виділити.

У трекових світильниках найкраще використовувати LED-лампи з нейтральним білим світлом. Якщо лампи матимуть високий показник CRI, то будуть точно передавати кольори, що допоможе вам створити незабутній образ. До того ж світлодіодні лампи практично не нагріваються при роботі і тому будуть більш пожежобезпечними, ніж будь-які інші.

Більше про планування освітлення, ви можете дізнатися в наших попередніх статтях.

Оберіть мову сайту