Як візуально розширити простір за допомогою світла?

Грамотно запроектувати освітлення в приміщенні – це мистецтво, яке в значній мірі розвиває можливості інтер’єру і доповнює дизайн кімнати. Правильно розмістивши освітлювальні прилади, можна домогтись різних ефектів: створити новий стиль або візуально збільшити простір.

Незважаючи на гарний дизайн, в маленькій квартирі буває тісно і незатишно. Для вирішення цього питання і візуального збільшення маленької кімнати можна використовувати освітлення. Існує кілька основних способів, щоб візуально розширити простір за допомогою освітлення. Дані прийоми здатні «обдурити» наші очі, і маленький простір буде здаватися візуально більше.

Перед тим як говорити про освітлювальні прилади, давайте звернемо увагу на природні джерела світла.

Великі вікна – більше світла!

Купуючи квартиру або приміщення невеликого розміру, на етапі ремонту зверніть увагу на вікна. Якщо вони маленькі, краще їх замінити на вікна більшого розміру, або “в підлогу”. Незалежно від того, виходять вікна на північ або південь, вони повинні забезпечувати інтер’єр кімнати великою кількістю природного світла. Це візуально розширить кімнату і забезпечить якісну інсоляцію. Таким чином, великі вікна не тільки замебпечують маленьку кімнату хорошим світлом, але й ви зможете економити гроші на електрику.

Якщо міняти вікна – занадто кардинальний для вас метод, є й інші. Щоб візуально збільшити простір в маленькій кімнаті, слід повісити дзеркало навпроти вікна. Сонячні промені буду відбиватися, що створить ефект простору в приміщенні.

На вікна не рекомендується встановлювати важкі штори, вони значно знизять ефект вільного простору в приміщенні. Набагато краще вибрати тонкий легенький тюль білого кольору або римську штору, яка не буде займати багато місця в кімнаті.

Почніть з передпокою!

Одного природного освітлення недостатньо, щоб створити простору квартиру при малих габаритах. У приміщеннях, де немає вікон, в коридорі або передпокої, для візуального збільшення простору необхідно встановити додаткове штучне декоративне освітлення. Для візуального збільшення маленької кімнати можна використовувати точкове освітлення. Точкові світильники є не тільки функціональними, але і можуть бути декоративним доповненням в дизайні кімнати.

Але слід врахувати кілька аспектів. Наприклад, довгу і вузьку кімнату не можна оснащувати світильниками, що йдуть по центру стелі. Так ви лише підкреслите довжину і вузькі габарити простору. Краще розмістити світильники уздовж однієї стіни. Це дозволить перетворити вузьку кімнату в більш гармонійну і розширену.

Для звуження простору застосовується протилежний прийом. Світильники варто розташовувати на стелі по центру. Кімната подовжиться, матиме ефект перспективи.

На прикладі одного з наших проектів, в коридорі офісу ми використовували ідею перспективи і додали підсвічування на стінах між рейок, це візуально збільшує простір і зонує його, створюючи певну черговість сприйняття приміщення.

 

Як правильне світло у вітальні збільшує простір?

У залі, холі або вітальні обов’язково повинна бути люстра, яка забезпечить хороше освітлення, додасть урочистості, парадності. Однак слід враховувати, що об’ємна люстра візуально зменшує і без того невелике приміщення, тому вішати її потрібно не по центру, а, наприклад, там, де у вас стоїть великий стіл. А в маленьких кімнатах з низькою стелею і зовсім від неї відмовитися!

Замість цього краще використовувати маленькі світлодіодні лампочки по всьому периметру приміщення. Необхідно створити рівномірне освітлення по всій кімнаті, використовуючи розсіяне світло, яке додасть простору додатковий обсяг. Це можна зробити за допомогою точкових стельових світильників, розмістивши їх на рівномірній відстані, або лінійної підсвітки.

 

Найбільш популярні види точкових світильників:

  • Накладні точкові світильники.

Основною перевагою даної конструкції є можливість регулювання. Направити світильник ви зможете під таким кутом, який вам подобається.

  • Вбудовані точкові світильники.

Такі конструкції є не менш зручними в застосуванні. Їх також можна регулювати і вони не доставлять вам великого клопоту.

На стелі краще всього не використовувати темні і матові поверхні, оскільки вони поглинають світло. У маленьких кімнатах найкраще робити світлу і гладку стельову поверхню, яка буде відбивати світло і візуально розширювати простір.

Підсвічування – незамінний прийом!

Якщо Ви володар невеликої спальні з невисокою стелею, краще утриматися від люстри або віддати перевагу стельовим світильникам і різноманітним бра. Загальне світло (верхнє) в такому разі тільки заважатиме. Наприклад, закарнизне підсвічування підніме стелю, додасть обсягу і повітря приміщенню.

Вбудована підсвітка стель може бути виконана з світлодіодної стрічки або світлодіодних модулів. Такі світильники є найоптимальнішим рішенням для створення декоративного підсвічування. Світлодіоди мають тривалий термін служби, а також енергоефективні! Крім того, світлодіодна стрічка дуже гнучка, що дозволяє без зусиль виконати з її допомогою ніші будь-якої конфігурації. Приховане підсвічування наповнить кімнату «повітрям» і обсягом, і безумовно, створить відчуття простору.

Автор: Мєтєліна Юлія. Архітектор, дизайнер, художник.
Засновниця компанії JM art & design Studio.

Оберіть мову сайту