На якій висоті розмістити люстру?

Уявіть собі: ви закінчили ремонт, ваша квартира виглядає приголомшливо, але люстра, яку ви довго і ретельно підбирали до інтер’єру, висить ніби не на своєму місці. Або ще гірше – вона заважає вам пересуватися по приміщенню. У чому ж справа?

Висота розміщення люстри в приміщенні – важливий параметр, про який краще задуматися ще перед покупкою, а не після неї. Повісите занадто низько і люстра почне заважати, надто високо – і вона вже не буде так добре виглядати в інтер’єрі, як вам хотілося.

Яка ідеальна висота для люстри?

Звичайно, висота розміщення люстри залежить в першу чергу від висоти стелі в приміщенні і від розміру самої люстри. Але ідеальної висотою можна назвати і ту, при якій доросла людина, піднявши руку, зможе дістати до краю люстри. Зазвичай це висота трохи більше 2 метрів.

Якщо у вашій квартирі низькі стелі, то варто подумати про розміщення люстри ближче до стелі або ж розглянути інші варіанти освітлення. Коли ж стеля навпаки висока, 3 метра і більше, то можете забути про рекомендовану висоту і повністю спиратися на естетичне враження. У разі якщо мова йде про освітлення більш одного поверху, то висота вже не так важлива. Тут варто звернути увагу на модель люстри, яка буде вигідно виглядати з будь-якої висоти. Наприклад, це може бути гвинтова люстра або ж кілька світильників на підвісах, розміщених на різній висоті.

Рекомендації до розміщення люстри в житловому приміщенні

Люстру в кожній кімнаті квартири можна розмістити на різній висоті, в залежності від того, як використовується приміщення. Таким чином можливо створити освітлення, яке буде комфортно для різних завдань.

Наприклад, висота розміщення люстри для основних кімнат така:

  • Вітальня – 2-2,2 м від підлоги
  • Кухня – 1,9 м від підлоги або 0,7-0,8 м від робочої поверхні
  • Коридор і передпокій – 2,1 м від підлоги
  • Ванна – від 3 м від джерела вологи, якщо люстра або світильник не має IP65
  • Спальня – 2,1-2,3 м від підлоги.

Для дитячої кімнати висота розміщення люстри не так важлива, як її тип. Керуйтеся при виборі безпекою світильника для дитини в першу чергу, а вже потім звертайте увагу на інші параметри.

Матеріал стелі впливає на установку люстри?

Звичайно впливає, але не на висоту. Матеріал стелі варто враховувати, якщо ваша люстра має велику вагу і ви не планували встановлювати додаткові кріплення для неї. Наприклад, якщо у вас підвісна гіпсокартонна стеля, то люстра не повинна бути важчою за 5 кг.

Якщо ж стеля натяжна, то варто подбати про те, щоб люстра його перегрівала. Використовуйте світлодіодні лампи, які не виділяють тепла при роботі, щоб не зіпсувати стелю. Іншим варіантом для люстри на підвісній стелі буде плафон спрямований вниз. Таким чином стеля буде ізольована від тепла, що виробляється лампою розжарювання.

Тому, при виборі люстри, не захоплюйтеся одним зовнішнім виглядом. Крім відповідності дизайну інтер’єру, світильник також повинен бути практичним у використанні. А щоб люстра не тільки ідеально вписувалася в інтер’єр, але і завжди виглядала, як нова, дізнайтеся як правильно очищати її від пилу в нашій попередній статті.

Оберіть мову сайту