Що потрібно і чого не можна робити при очищенні освітлювальних приладів?

Очищення світильників в будинку гарантує, що ваші лампи будуть випромінювати необхідну кількість люменів, і збереже атмосферу яскравою. Накопичений пил і бруд можуть зробити лампочки більш тьмяним, а якщо плафони або кришки також забруднені, ви значно зменшите кількість світла.

ОБОВ’ЗКОВО: підготуйтеся перед тим, як почати.
Очищення світильників потребує часу, підготовки та необхідних інструментів. Переконайтеся, що у вас є все необхідне для початку роботи.

Поради з безпеки

При чищенні світильників переконайтеся, що всі вони вимкнені, щоб уникнути ураження електричним струмом. Переконайтеся, що ви розташували драбину або стілець так, щоб вам зручно було дотягнутися до люстри або світильника на стелі, не докладаючи надмірних зусиль.

Інструменти і розхідні матеріали

Перш ніж почати, підготуйте наступні приладдя та інструменти:

 • М’яка тканина
 • Чиста вода
 • М’який миючий засіб для скла
 • Тепла вода
 • Рушник
 • Пилосос для абажурів з тканини, ротанга і бісеру

Порада: деякі види скляних поверхонь можуть помутніти під дією миючих засобів. Перш ніж наносити мило на скляну фурнітуру, перевірте його дію на невеликій непомітній ділянці.

НЕ поспішайте. Правильна і безпечна чистка світильників і лампочок у вашому будинку не потребує поспіху. Дайте собі достатньо часу для ретельного чищення освітлювальних приладів, щоб насолодитися красою і уникнути нещасних випадків.

Люстри

Виконайте наступні дії:

 • Викрутіть лампочки і протріть їх м’якою тканиною.
 • Позначте місця з’єднання деталей люстри. Це особливо важливо в разі, якщо ваша люстра кришталева і складається з безлічі кристалів.
 • Помістіть підвіски, кристали і плафони в теплий мильний розчин.
 • Обережно протріть кожну деталь і швидко висушіть, щоб не було плям від води.
 • Протріть основу люстри вологою тканиною.
 • Зберіть частини.

Врізні світильники

При чищенні врізних стельових світильників зніміть кришки і змочіть їх в теплій мильній воді. Зніміть і протріть лампи, а потім використовуйте вологу тканину для очищення приладу. Очистіть і просушіть кришки.

Підвісні світильники

Ви можете очистити більшість підвісних світильників на місці. Після того, як лампи очищені, використовуйте вологу тканину для плафонів, кабелів і подовжувальних стрижнів. Якщо у вас світильники складної конструкції, можливо, вам доведеться зняти плафони і замочити їх у теплій мильній воді.

Споти / вбудовані світильники

Для очищення вбудованих світильників або спот-освітлення буде достатньо протерти їх вологою м’якою тканиною і відразу ж висушити паперовими рушниками.

ОБОВ’ЯЗКОВО: очистити лампи для більш яскравого світла.

Ви можете безпечно і ефективно очистити лампи всіх типів, використовуючи суху м’яку тканину. Не намагайтеся терти занадто сильно, щоб не пошкодити лампу. Занадто брудні лампи можуть потребувати заміни.

Абажур і плафони

Скористайтеся наступними порадами для очищення абажурів і плафонів:

Скляні плафони – використовуйте м’яку вологу тканину для легкого очищення, м’який засіб для чищення скла або мильну воду для сильних забруднень.
Тканинні плафони – більшість плафонів з тканини можна акуратно пропилососити, щоб видалити надлишки бруду. У разі серйозних плям вам слід подумати про хімічну рідину для чищення, яку можна використовувати вдома.
Абажур з бісеру – часто пилососьте абажури з бісеру, щоб уникнути скупчення пилу. Видаліть найстійкіші плями вологою тканиною, обережно протираючи бісер.
Паперові абажури – у багатьох випадках ви зможете просто протерти абажур з паперу сухою тканиною. Якщо бруд і пил стане густим, абажур необхідно замінити.
Порада від професіонала: НЕ рекомендується використовувати агресивні чистячі засоби для очищення абажурів з тканини, а також прати їх у пральній машині. Це тільки зіпсує форму і матеріал.

Світильники мають різне оздоблення, і є безліч домашніх засобів, щоб тримати їх в чистоті. Хоча більшість з них можна очистити вологою тканиною, ви можете зберегти гарний вигляд металевих, латунних і забарвлених основ за допомогою розчину м’якого мила і тканини. Дерев’яні основи також можна швидко відполірувати рослинним маслом для додання блиску.

Нехай ваш будинок буде яскравим

Поєднання чистих лампочок і плафонів прикрасить кожну кімнату, і ви отримаєте більше світла і довше зможете використовувати свої лампочки. Ці нескладні дії, які легко виконати за пару годин, зроблять ваш будинок красивим і піднімуть настрій.

Оберіть мову сайту