Затишок у всьому: яке освітлення підібрати для літньої тераси

Чим тепліше на вулиці, тим довше хочеться гуляти вечорами. Особливо приємно проводити час на літніх майданчиках з затишним освітленням.

Як створити комфорт на літньому майданчику кафе або у власному дворі? За допомогою освітлення, звичайно. Для того, щоб освітлення налаштовувало на приємний відпочинок і невимушену бесіду, варто відразу обзавестися лампочками теплого світла і певними світильниками. Якими саме, ми розповімо в цій статті.

Яке освітлення варто використовувати на вулиці?

Якщо ви хочете надовго закрити питання освітлення на терасі, віддайте перевагу світильникам з достатньою захищеністю від вологи і пилу – IP65 і вище. Найчастіше це прожектори, лінійні світильники і спеціальні ліхтарі для вуличного освітлення. Їх буде доречно встановити вздовж доріжки або біля будівлі, для підсвічування фасаду. При покупці таких світильників обов’язково звертайте увагу на колірну температуру. Більшість таких світильників призначені для промислового освітлення і має холодне світло, який не підійде для місць відпочинку.

Негерметичні світильники також можна використовувати на вулиці, але перед встановленням краще переконатися, що погода буде ясною, а місце розміщення світильника не дуже запилене, або ж захищене від вологи.

Як створити затишне освітлення?

Для вуличного затишного освітлення працюють ті ж правила, що і для внутрішнього. Вибирайте теплу колірну температуру, використовуйте закриті світильники і розсіяне світло. Відмінним рішенням будуть втоплені світильники або світильники з тканинними абажурами. Якщо інтер’єр більш мінімалістичний, непоганим варіантом стануть врізні мініпанелі теплого світла. М’яке освітлення, яке не ріже очі, дозволить вашим гостям розслабитися і насолодитися вечором.

Останнім часом також стало популярно освітлення гірляндами, а також гірляндами з невеликих ламп. Простягаючи їх під навісом ви забезпечуєте м’яке освітлення достатньої яскравості і захищаєте світильники від вологи. Але краще не використовувати їх як єдине джерело світла, навіть якщо лампочки в гірлянді досить потужні. Встановіть кілька звичайних світильників, які будуть виконувати функцію основного освітлення, а гірлянду залиште для декоративного.

Все ще стильним і затишним рішенням майже для будь-якого інтер’єру будуть філаментні лампи. Вони не просто дадуть тепле і приємне освітлення, але і самі стануть прикрасою. Для декоративних філаментних ламп виберіть світильники з відкритим абажуром і як можна більш простим дизайном.

Оберіть мову сайту