5 цікавих питань про світлодіодне освітлення

Ми написали вже багато статей про характеристики і застосування світлодіодних ламп, але завжди знаходяться нестандартні питання, відповіді на які не так то просто дати одразу. У цій статті ми зібрали 5 дійсно цікавих питань про LED-освітлення, які раніше не приходили вам в голову, але тепер ви точно захочете дізнатися відповідь.

Чи можна використовувати світлодіодну лампу в духовці?

Не можна. Погано сконструйовані лампи виходять з ладу перегріваючись навіть від тепла яке виробляють самі, а в гарячій духовці навіть якісні лампи не витримають і півгодини. Корпус майже всіх LED світильників виконаний з пластика, який почне плавиться і виділяти шкідливі випаровування в вашу їжу. Конденсатори і діоди теж не витримають температури в 150-200° С і стануть також небезпечною приправою для будь-якої страви. Але навіть якщо ви не плануєте готувати обід в духовці зі світлодіодним лампою, не варто проводити експерименти: розплавлена ​​лампа заб’є патрон і вичистити його буде майже неможливо.

У духових шафах досі використовуються лампи розжарювання, оскільки вони самі по собі розігріваються до високих температур і добре переносять зовнішню високу температуру.

Яка лампа витримає більше включень і виключень: розжарювання або світлодіодна?

Безумовно світлодіодна. Світлодіоди вже давно використовуються не тільки в освітленні, а й в екранах, спалахах, індикаторах. Вони витримують більше включень і виключень, тому що це не шкодить структурі світлодіода.

При включенні лампи розжарювання, шляхом утворення всередині нагрівається до високих температур і це поступово виводить її з ладу. Светодиодам не потрібна висока температура для генерації світла, тому, світлодіоди витримують набагато більше включень і виключень, ніж лампа розжарювання.

Чому світлодіодна лампа димить?

Незважаючи на те, що світлодіодні лампи не нагріваються так, як лампи розжарювання при роботі, зрідка буває, що навіть вони перегрівається і виходять з ладу. Одним з наслідків такого перегріву може бути дим.

Відбувається це, якщо конденсатори драйвера в лампі не розраховані на напругу в мережі. Наприклад, виробник використовує конденсатори на 80 В, в той час, як в мережі змінного струму 220 В. Такі лампи швидко виходять з ладу і можуть задимити. Їх термін експлуатації, вказаний на упаковці, може бути сильно завищений, а ціна при цьому бути нижче, ніж у аналогічних товарів інших виробників.

Чи можливе використання світлодіодної лампи на 60 Вт в світильнику розрахованому на 40 Вт?

Можливо, але дуже недовго. 40 Вт – це потужність на яку розрахований електричний ланцюг світильника. Якщо перевищувати це значення, то ланцюг буде перегріватися і може стати причиною пожежі. Однак на світлодіодних лампах часто вказується еквівалент ватт до ламп розжарювання. Тобто світлодіодна лампа дає стільки люмен світла, скільки дає лампа розжарювання на 60 Вт. Реальна потужність такої світлодіодної лампи може бути від 6 до 10 Вт і таку лампу можна без побоювань використовувати в світильнику на 40 Вт.

Як довго працюють світлодіодні лампи насправді?

Світлодіоди самі по собі можуть працювати кілька років без втрати яскравості, однак LED лампа складається не тільки з світлодіодів. Термін її служби залежить також від якості драйвера, тепловідведення і розподілу потужності на світлодіоди. Якщо для збільшення яскравості на світлодіод подається більше струму, ніж було передбачено, він може деградувати вже через півроку використання. Недостатній тепловідвід також може стати причиною швидкого виходу з ладу лампи, як і неякісний драйвер.

Якщо ж виробник не заощаджує на деталях, лампа буде працювати близько 30 000 годин, чого вистачить на не один рік. Вибрати якісну лампу, яка прослужить не один рік ви можете в інтернет-магазині Vestum.

 

 

Оберіть мову сайту