Створити затишок: що необхідно для освітлення спальні?

Спальня – це кімната в якій людина розслабляється після важкого робочого дня і відпочиває не тільки фізично, а й душею. Як організувати освітлення в спальні так, щоб розслабитися було простіше простого?

Освітлити спальню можна, як однією люстрою, так і безліччю невеликих світильників. Дизайнери пропонують організувати як мінімум два сценарії освітлення для спальні, щоб в ній було комфортно знаходиться як вдень, так і ввечері. Перший сценарій – це основне світло достатньої інтенсивності, щоб при ньому було зручно займатися щоденними справами. Другий – менш яскраве світло, що виконує роль підсвітки вночі, що дозволяє орієнтуватися в кімнаті. Які світильники і колірну температуру використовувати для освітлення спальні, ми розберемо в цій статті.

Колір і кількість світла в спальні

Колірна температура світла в спальні повинна бути теплою, не більш 3500К. Такий колір допоможе розслабитися і налаштуватися на відпочинок. Холодніша колірна температура буде доречна в спальні, якщо там розташований робочий стіл або гардеробна. За столом при теплому світлі буде складніше зосередиться на роботі, тому і на робочому місці, і біля шафи краще встановити світильник з нейтральним світлом, яке не спотворить обраний образ і від якого не буде хилити в сон.

Кількість світла в спальні має бути не надмірною, щоб не дратувати, але при цьому і достатньою для виконання побутових завдань. Згідно будівельним нормам і правилам, такий рівень освітленості буде дорівнює 150 люксам. Для прикладу візьмемо площу спальні 10 м2, це означає що для освітлення потрібно 1500 Лм. З таким завданням може впоратися одна філаментна лампа на 10 Вт, дві світлодіодні на 10 Вт або одна світлодіодна на 20 Вт.

Якщо ви плануєте установку люстри з великою кількістю ріжків під лампи або кілька підвісів, то варто вибрати лампочки меншою яскравості. Освітлити спальню також можна за допомогою стельового світильника теплого світла.

Підсвічування в спальні можна організувати за допомогою вбудованих лінійних світильників або світлодіодної стрічки – цей варіант буде зручний для любителів мінімалізму. Іншим рішенням будуть бра і торшери, але для них знадобиться додаткове місце в кімнаті.

Як розмістити джерела світла в спальні?

Щоб світло в спальні не заважало, варто врахувати відразу кілька моментів. По-перше, не варто вибирати люстри з відкритими абажурами, в яких світло буде бити по очах. Особливо це неприємно, коли ви вже лежите в ліжку. Найкраще віддати перевагу люстрам з тканинними абажурами або повністю закритим конструкціям. Іншим варіантом буде діммер для ламп: зменшуючи інтенсивність світла, можна зменшити і подразнюючий ефект від прямих променів світла.

Якщо в спальні розміщено не тільки ліжко, але і робочий стіл, шафа або крісло для читання, то варто потурбуватися локальним автономним освітленням для кожної цієї зони. Воно буде необхідно, якщо ваші співмешканці вже або ще сплять, а вам необхідно щось забрати з кімнати.

Також не варто забувати про зручність розміщення, як джерел світла, так і вимикачів. Нікому не сподобається спотикатися об торшер в темряві або довго шукати вимикач на стіні.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам затишно та зручно освітлити вашу спальню. Придбати лампи теплого світла для ваших світильників ви можете в інтернет-магазині Vestum.

Оберіть мову сайту