Як організувати освітлення у кімнаті з низькою стелею?

Люстрові магазини вражають уяву різноманітністю товару. Можна знайти десяток світильників, які хочеться розмістити у себе в квартирі, але що робити, якщо велика люстра явно буде заважати? Як освітити кімнату з низькою стелею і не зробити її візуально ще менше?

Стелі вважаються “низькими”, якщо їх висота не досягає 240 см. Найчастіше такі зустрічаються в підвалах і на горищах, кімнатах, куди не потрапляє природне світло. У них необхідно точно розрахувати розміри світильників і місце їх розміщення, інакше вони приносити дискомфорт. Щоб підібрати освітлення, яке не заважатиме, варто задуматися про компроміси.

Неправильно освітлені низькі стелі можуть легко зробити з приміщення темну нору або ж навпаки, надмірно наповнити кімнату світлом. Непостійне або занадто яскраве освітлення також може ускладнити виконання побутових завдань, це буде особливо незручно в житлових приміщеннях.

Однак засмучуватися через висоту стелі не варто. Використовуйте її щоб створити свій унікальний дизайн приміщення! За допомогою світла, ви можете візуально збільшити простір, а як це зробити, ми допоможемо вам розібратися.

Світильники для низьких стель

У приміщеннях з низькими стелями часто недостатньо місця для люстр. Вони змушують кімнату здаватися навіть менше, ніж вона є насправді. До того ж, якщо повісити люстру занадто низько, вона буде заважати пересуватися по приміщенню. Як же не зробити кімнату візуально меншою і при цьому забезпечити яскраве освітлення?

Щоб створити ілюзію простору, пофарбуйте стелю в світлий колір і відшліфуйте будь текстуровані частини, щоб вони виглядали якомога більш гладкими. Це забезпечує максимальне віддзеркалення світла, робить простір яскравіше і збільшує його.

Вибір низькопрофільних світильників виключає більшість підвісних світильників і люстр для освітлення, але не хвилюйтеся – навіть без них можна створити неповторний дизайн:

  • Врізні світильники і накладні світильники стануть ідеальним рішенням для низьких стель. Приховане кріплення і простота дизайну дозволяє їм вписатися в будь-який інтер’єр і дати достатню кількість світла. Також варто звернути увагу на стельові світильники, які урізноманітнюють декор кімнати, але при цьому не заберуть вертикальний простір.
  • Вбудоване освітлення. Панелі і лінійні світильники, які вбудовуються в стелю, а не на ній, і практично не займають вертикальне простір – це ідеальне рішення для кімнат з низькими стелями.
  • Бра и торшери. Настінне освітлення допомагає створити ілюзію більш високих стель, повністю уникаючи проблеми зменшення вертикального простору. Виберіть світильники, які направляють світло вгору, наприклад настінні бра, торшери або настільні лампи з відкритими верхами, і вкрутіть в них яскраві лампочки.

Щоб забезпечити рівномірний розподіл світла при вбудованому освітленні, вибирайте лампи і світильники з широким кутом світла. Якщо кут буде занадто маленький, освітлення вашої кімнати не буде рівномірним.

Як зберегти простір?

Якщо ви все ж налаштовані на підвісні світильники і люстри, є деякі правила, яких варто дотримуватися, щоб ніхто не вдарився головою об абажури:

Розташування. Підвісні люстри і інші типи джерел світла не слід встановлювати в місцях, де ходять люди. Краще повісити їх над обіднім і бічними столами, над раковинами – всюди, де вони не будуть заважати вільному руху по кімнаті.

Розмір. При виборі люстри, віддайте перевагу гладким конструкціям, в яких ширина більше висоти. Чим ближче вони будуть розташовуватися до стелі, тим більше вільного простору залишиться для вас. В якості альтернативи, подумайте про те, щоб повісити кілька невеликих світильників, які зможуть дати стільки ж світла, як і один великий.

Гнучкість. Вибирайте світильники з регульованим шнуром або ланцюжком, щоб ви могли піднімати і опускати лампу, забезпечуючи бажаний вид. Знайдіть ідеальну висоту, щоб створити ілюзію простору.

Виміряйте двічі. Для люстр, які не регулюються по висоті, кілька разів перевірте розміри перед покупкою і встановленням.

Менше означає більше. Щоб в приміщенні не було тісно, обмежте кількість стельових світильників, що не вмонтовані у стелю. Кількість джерел світла залежить від самої кімнати, але якщо ви сумніваєтеся, зупиніться на одному або двох стельових світильниках і доповніть їх настінними бра, торшерами або настільними лампами.

Якщо ж ви вважаєте, що вибраної кількості світильників буде недостатньо, скористайтеся формулою розрахунку кількості ламп для приміщення з нашої статті.

Низькі стелі можуть не згадуватися в багатьох журналах по домашньому декору і дизайну, але варіантів освітлення для них маса. Нехай високі люстри тут не підходять, але вбудовані світильники відкривають нові можливості для дизайну.

 

 

Оберіть мову сайту