Використання лінійних, врізних і безкаркасних світильників у дизайні інтер’єру

Освітлення в інтер’єрі і його якість – це запорука комфорту і затишку. Адже без хорошого освітлення неможливо читати улюблені книги, виконувати роботу по дому, готувати смачну вечерю і збиратися за одним столом після важкого дня. Погане освітлення погіршує ваше самопочуття і згубно впливає на настрій. Якісне освітлення дарує нам відчуття спокою, сприяє плідній роботі і надає потрібний рівень світла загальній обстановці в приміщенні.

Різноманітність світильників вражає, в широкому асортименті легко заплутатися і розгубитися, особливо, якщо ви не професіонал. Тому, давайте в цій статті розберемося з особливостями використання різних типів світильників в дизайні інтер’єру.

Лінійні світильники

Завдяки своїй гнучкості в плані використання для дизайнерських рішень, це джерело освітлення стало досить популярним. Зараз його навіть стали використовувати як основне джерело світла в певних приміщеннях і ситуаціях.

Раніше лінійні світильники в інтер’єрі використовувалися виключно як другорядні освітлювальні прилади. У тому випадку, коли в приміщенні вже є якісь основні джерела світла, будь то люстра, торшер, підвісний світильник на стелі і так далі.

Наприклад, у вітальні над диваном або обіднім столом, встановлюється основне джерело світла – світильник з потужною лампочкою, яка здатна освітлити всю кімнату в достатній мірі, а по периметру кімнати встановлюється додаткове лінійне світло, яке виконує також і декоративну функцію. Наприклад, досить часто можна помітити застосування цього варіанту джерела світла як декоративний елемент у вигляді стріли, обрізаної геометричної фігури або квадрата.

Выбрати лінійну світлодіодну підсвітку дуже просто, але потрібно знати деякі особливості, а саме: світлодіодні лампи рівномірно висвітлюють простір кімнати за умови їх грамотного розміщення, вони економічні в порівнянні з іншими типами ламп, підвищена яскравість світла за рахунок схожості з денним освітленням не втомлює око.

Лінійні лампи обійдуться без додаткового обслуговування і ремонту протягом усього часу експлуатації. Вони відмінно підійдуть для установки в труднодоступних місцях, наприклад, на великій висоті.

Врізні світильники

Вбудовувані або як їх ще називають, врізні світильники – оптимальне рішення для кімнат з натяжними стелями. Але це далеко не вся сфера їх використання. Вони прийдуть вам на допомогу під час декорування стін і оформлення окремих елементів.

Саме вбудовані світильники підійдуть для того, щоб втілювати в життя найсміливіші дизайнерські задуми. Не дивлячись на те, що вбудовані світильники створені для сучасних інтер’єрів, в класичному стилі вони будуть виглядати органічно.

Вбудовані лінійні моделі багатофункціональні. При бажанні вони можуть виступати як в ролі основного, так і додаткового освітлення кімнати. Світильники LED застосовні для самих різних приміщень: офіс, будинок, виробництво, торговий зал або ж навчального закладу.

На сьогоднішній день, основні галузі використання цих світильників – це архітектура (як підсвічування фасадів), меблі (як підсвічування ніш), комерція (активне використовують в офісах і магазинах), але і в домашніх інтер’єрах не обійтися без вбудованого світла.

Правда, є кілька нюансів, які варто враховувати – монтаж даного типу світильників вимагає певної вправності, досвіду і апаратури. Це дуже важливий декоративний елемент і від точності його монтажу буде залежати наскільки хорошим вийде результат. Плюс, в більшості ситуацій, монтаж проводиться в стіни з гіпсокартону, що вимагає обшивки зверху ваших бетонних.

Безкаркасні світильники

Безкаркасний світильник – відмінне рішення для мінімалістичного інтер’єру. Вони настільки універсальні, що з легкістю впишуться і в сучасний і в класичний дизайн. Найчастіше бувають в точковому виконанні.

У попередніх статтях ми з’ясували, що точкові світильники в інтер’єрі не тільки сприяють поліпшенню якості світла, але і дозволяють сформувати необхідну атмосферу в приміщенні. Також, даний тип освітлення підходить практично для будь-яких покриттів стелі.

За допомогою точкових світильників легко організувати спрямоване освітлення конкретної ділянки: підсвітити робочу поверхню, предмет меблів, акцентувати увагу на елементі інтер’єру. Найчастіше точкові світильники використовуються як вбудовані світильники для натяжних, підвісних і багаторівневих стель.

При створенні загального освітлення важливо встановити достатню кількість джерел світла. Інакше кімната буде виглядати похмурою і незатишною. Важливо при виборі звернути увагу на тип освітлення – спрямований або розсіяний. Розсіяний точковий світло дає рівномірне освітлення простору і створює кращу атмосферу для роботи, а точковий – навпаки, більше підійде для створення затишної домашньої обстановки.

Таким чином, в залежності від ваших уподобань можна підібрати лампи що вбудовуються або накладні. Зверніть увагу на моделі з сенсорним управлінням, адже вони здатні полегшити ваш побут і додадуть затишку в ваш будинок. Який би тип світильника ви не вибрали, пам’ятайте, що він повинен поєднуватися з дизайнерським рішенням вашого інтер’єру і підкреслювати його індивідуальність.

Оберіть мову сайту