Світлодіодні манапанелі: різноманіття моделей

Світлодіодні панелі швидко замінили люмінесцентні світильники і точкові світильники ставши абсолютно новим рішенням в освітленні приміщень. Їх можна зустріти в ресторанах, магазинах, коридорах і житлових приміщеннях. Вони лаконічні, не притягають до себе зайвої уваги і дають рівномірне світло з мінімумом відблисків.

Всі світлодіодні панелі умовно можна розділити на два типи за принципом роботи: панелі в яких світло надходить прямо на розсіювач і панелі в яких світло надходить в торець розсіювача. Ці типи мають різні робочі характеристики, але встановлюються однаково і мають схожий асортимент. Головною візуальною відмінністю для них є наявність або відсутність рамки.

Панели без рамки

Панелі без рамки, або панелі в яких світло надходить прямо на розсіювач, мають досить просту конструкцію, яка мало відрізняється від інших світлодіодних світильників. Світлодіоди розміщені на платі, струм на них надходить через драйвер, який знаходиться в корпусі світильника, або ж в окремому корпусі. Світло від світлодіодів потрапляє прямо на розсіювач і з нього поширюється по приміщенню. Товщина таких панелей складає близько 27 мм.

Світлодіодні панелі без рамки мають високу енергоефективність, близько 100 Лм/Вт, але також вони мають і високий рівень відблисків за стандартом UGR. Вони кріпляться врізним способом за допомогою кліпс.

Панелі з рамкою

В панелях с рамкою, світлодіоди можуть розміщуватися на платі або на стрічці, але не перед розсіювачем, а вздовж краю панелі. Світло від них світить в торець скляного розсіювача і поширюється в ньому. Драйвер в таких панелях найчастіше ізольований в окремому корпусі. Товщина таких панелей може становити від 6 мм.

Через спосіб розсіювання світла, рівень відблисків при освітленні такими панелями буде значно нижче, ніж при використанні панелей без рамки, але енергоефективність таких панелей нижче – близько 50 Лм/Вт.

Способи кріплення міні-панелей

У базовій комплектації світлодіодні панелі без рамки передбачені тільки для врізного монтажу.

Для цього разом з ними в комплекті йдуть кліпси. У деяких моделях можна зустріти кліпси, що розсуваються, для отворів універсального розміру. Також у продажу зустрічаються додаткові елементи для накладного типу монтажу таких мініпанелей. Найчастіше це блок, який кріпиться на панель і через нього вже відбувається монтаж.

Панелі з рамкою діляться на два типи в залежності від монтажу і відрізняються зовні. Світлодіодні панелі для накладного монтажу мають велику товщину, в комплекті з ними йдуть дюбеля. Комплектація панелей для врізного монтажу не відрізняється від комплектації панелей без рамки.

Драйвер світлодіодних панелей

Драйвер в панелях найчастіше ізольований і підключається через кабель. Таке з’єднаня дозволяє замінити драйвер, коли він виходить з ладу, і продовжити експлуатацію панелі. У панелях без рамки може зустрічатися драйвер, який не відключається від панелі, однак все одно виведений в окремий корпус, який кріпиться до задньої частини панелі. Такі драйвера неможливо поміняти і тому термін служби всієї панелі залежить від якості драйвера.

Вибираючи світлодіодні мініпанелі, варто пам’ятати, що вони являють собою готове рішення, в якому зламатися може не тільки драйвер. А з огляду на те, що в разі виходу з ладу панелі, доведеться демонтувати її та встановлювати нову, варто запобігти швидкому виходу з ладу і підібрати якісний світильник, який навряд чи буде мати низьку ціну.

Оберіть мову сайту