Чому блимає LED-світильник?

У підземних переходах, під’їздах, промислових спорудах освітлення часто організовано світлодіодними світильниками. І не рідкість, коли один або кілька світильників починають без видимих причин блимати. Чи можливо це виправити?

Перш ніж говорити про можливість ремонту, давайте розберемося чому світлодіодний світильник або лампа мерехтить.

Несправність всередині блимаючого світильника

Першою і найбільш вірогідною причиною є вихід з ладу компонентів лампи або світильника. При великому навантаженні на драйвер, він рано чи пізно припиняє виконувати свою функцію в повній мірі. Без драйвера на діоди подається змінний струм замість постійного, що призводить до блимання.

Також діоди починають моргати, коли при несправному драйвер, світильник перегрівається. Відсутність достатнього тепловідведення деструктивно діє на діоди, що призводить до блимання.

Якщо світлодіодна лампа або світильник починає мерехтіти, це свідчить про швидкий вихід з ладу, а значить варто задуматися про заміну.

Нестабільна напруга

Другою причиною миготіння світлодіодних джерел світла можуть бути перепади напруги в мережі. Драйвер забезпечує стабільну роботу лампи тільки в певному діапазоні напруги. Коли ж напруга в мережі занадто низька, або перепади виходять з діапазону роботи драйвера, інтенсивність світла лампи або світильника змінюється, що призводить до мерехтінням. Лампа при цьому може не вимикатися повністю, а лише зменшувати світловий потік. В такому випадку, світильник справний, але варто замінити його на той, що стабільно працює в більш широкому діапазоні напруги.

Проблеми з електропроводкою

Третьою причиною моргання світлодіодів в світильнику може бути несправна проводка. Якщо десь відходить контакт або є інші несправності в самій мережі, світильник буде миготіти, але сам по собі він справний. Щоб перевірити це, його потрібно всього лише підключити в іншому місці або до тестеру. У такому випадку заміна світильника не допоможе, оскільки потрібний ремонт проводки.

Світлодіодна лампа блимає, коли вона вимкнена?

Іноді зустрічається моргання LED-лампи в вимкненому стані. Що тоді робити? Відповідь проста. Подивіться на вимикачі. Блимають світлодіодні лампи, які не призначені для роботи з вимикачами з підсвічуванням. Якщо ви купуєте недорогі лампи, то обов’язково запитуйте у продавця чи буде така лампа працювати з вимикачем з підсвічуванням. Резистор, який забезпечує цю сумісність, помітно впливає на вартість лампи, тому виробники іноді відмовляються від нього, щоб дати більш доступну ціну лампи.

Якщо світлодіодна лампа моргає, коли вона вимкнена і ви використовуєте вимикач з підсвічуванням, швидше за все для нормальної роботи доведеться поміняти всі миготливі лампочки.

Оберіть мову сайту