Рахунок за електроенергію – вати мають значення?

Вати мають значення, коли справа доходить до оплати рахунки за електроенергію. Все тому, що ват – це одиниця потужності. Кількість ват, яку ви використовуєте за місяць, підсумовується, і це те, за що ви платите.

Вати також мають значення, коли ви вибираєте лампочку для використання в світильнику, або коли ви замінюєте одну з лампочок в ланцюжку з декількох лампочок, наприклад в гірлянді.

Коли вати не мають значення?

Коли ви замислюєтесь, скільки світла ви отримуєте від лампочки, вати не мають значення. Світло не вимірюється у Ватах. Вимірюється воно в люксах або люменах. Один люмен – це кількість або потік світла, рівномірно розподілений в просторі.

Протягом багатьох років, з тих пір як електричні лампи прийшли на зміну газовим, ви чули про освітлення з точки зору потужності лампи, особливо коли ми говоримо про лампи розжарювання. Ви можете припускати, що вам потрібна лампочка на 60 Вт в для вашої настільної лампи. У той час, як насправді, вам потрібна лампа, яка буде світити так само яскраво, як та перегоріла лампа розжарювання, яку ви використовували раніше.

Для більшості з нас стало звичним думати про кількість світла таким чином. Ми настільки звикли до опису кількості світла в ватах, що більшість людей навіть не замислюються про це. Таким чином, щоб дати нам уявлення про кількість світла, яке ми отримаємо від альтернативного джерела, такого як галогенна або світлодіодна лампа, виробники часто говорять, що їх нова лампа – «еквівалент 60-ватній». Це означає, що ця лампа виробляє приблизно стільки ж люмен, скільки і стандартна лампа розжарювання потужністю 60 Вт. Кількість світла, яке ви збираєтеся отримати від лампи, є тим показником, який варто брати до уваги, коли ми міняємо лампи.

Порівняйте витрати на електроенергію при використанні світлодіодних ламп у порівнянні з лампами розжарювання:

Як читати маркування?

Саме по собі порівняння з лампами розжарювання не дає покупцеві істотних даних. Вам доведеться шукати параметри на упаковці або, іноді, на самій лампі.

Люмени: кількість люменів, випромінюваних лампочкою, мають бути надруковані на упаковці. Для довідки, 60-ватні лампи розжарювання можуть виробляти від 750 до 1049 люмен. Люмени, зазначені на лампі, яку ви підбираєте, можна порівняти з цими числами, щоб отримати уявлення про те, скільки світла ви отримаєте від нової лампи.
Вати: якщо лампа не є лампою розжарювання, вона не споживає 60 Вт. Кількість споживаних ват буде вказані на упаковці. Для більшості КЛЛ-ламп фактична споживана потужність становить близько 25 відсотків від «еквівалентній» лампи розжарювання.
Енергоефективність. Енергоефективність будь-якої лампочки – це кількість світла, яке вона випромінює, у порівнянні з кількістю використовуваної енергії. Це люмени, поділені на вати (Лм/Вт). Отримавши люмени і вати, ви можете розрахувати ефективність.
Колірна температура: колір світла, вимірюється в градусах Кельвіна. «М’яке» світло зазвичай становить близько 2700K. «Яскраво-біле» світло – близько 3500K. «Природне світло» і «Денне світло» можуть варіюватися від 4100K до 6000K.

Вати мають значення при розрахунку за електроенергію. Та коли справа доходить до кількості світла, яке ви отримуєте, зважайте ла кількість люменів.

Оберіть мову сайту