Лінійні LED світильники — це сучасне еффективне рішення, яке заміняє люмінісцентні лампи і дає більше світла за менших енерговитрат. Линейные LED светильники – это современное эффективное решение, которое заменяет люминесцентные лампы и даёт больше света при меньших энергозатратах.
Існують лінійні світильники призначені для зовнішнього та внутрішнього застосування. Вони відрізняються індексом пиловологозахисту IP: для внутрішнього застосування досить IP20, а для зовнішнього необхідно мінімум IP65. У цій статті ми розберемо способи застосування і основні характеристики лінійних LED світильників IP20 та меблевих світильників.
![]() | ![]() |
Сфера використання
Назва “меблеві світильники” говорить сама за себе. Їх використовують для освітлення кухонних поверхонь, шаф і книжкових стелажів, а також для прихованого або акцентного освітлення, наприклад, у вітринах.
Лінійні світильники частіше використовуються, як основне освітлення. Їх можна закріпити як на стелі, так і на стіні, тому їх застосування досить широке. Вони часто освітлюють офіси, складські приміщення та супермаркети, а також сходові площадки, коридори житлових і промислових приміщень.
Як вибрати лінійний світильник?
Світлодіодні лінійні світильники – це готові рішення, в них не можна “замінити лампочку” і продовжити експлуатацію. Тому вибираючи орієнтуйтеся не тільки на необхідні розміри, а й на ресурс роботи, який не завжди відповідає заявленому виробником. Не можна забувати і про естетичний вигляд і зручність монтажу. Тому, опинившись перед полицею зі світильниками в магазині, дивіться на:
- розмір;
- спосіб монтажу;
- робочі параметри;
- колірну температуру;
- використані матеріали.
Як кожен з цих параметрів впливає на експлуатацію світлодіодного світильника, ми розглянемо докладніше.
Розміри лінійних LED світильників
Меблеві світильники, як і лінійні, виробляються в різних довжинах, при цьому ширина і товщина у них однакова. Меблеві світильники ще називають Т5 бо вони замінюють старі люмінесцентні світильники, в яких використовувалися трубчасті лампи Т5.
Як для лінійних, так і для меблевих, характерні розміри від 30 см в довжину.
Способи монтажу
Лінійні світильники можуть бути встановлені, як на стінах, так і на стелі. У базовій комплектації присутній кабель для підключення світильника до мережі. І лінійні, і меблеві світильники можуть бути встановлені, як на скоби, так і на дюбеля, проте кріплення лінійного розраховані на рівну поверхню, в той час, як меблеві можуть бути встановлені під кутом або навіть в кутку.
Рабочі параметри
Як в будь-який освітлювальній продукції, вибираючи світильник, не треба гнатися за ваттами. Звертайте увагу на люмени, бо світло, що Ви отримаєте, вимірюється саме в люменах. Чим більше люменів, тим краще буде освітлення приміщення.
Зверніть увагу і на енергоефективність світлодіодного світильника. Не всі виробники вказують цей параметр числом, тому тут може знадобиться позначка про кількість ватт. Енергоефективність показує наскільки якісно струм перетворюється на світло, а точніше скільки люменів ви отримаєте від кожного споживаного світильником ватта. Для світлодіодних світильників хорошою вважається енергоефективність від 80 Лм/Вт і більше.
Колірна температура
Лінійні світильники виробляють в двох колірних температурах:
- нейтральній білій (3500 – 4500 К)
- холодній (5000 – 6500 К)
Вибирати варто в залежності від того, де буде встановлений світильник. Холодне світло сприяє зосередженості, тому світильники з такою колірною температурою часто встановлюють в офісах і промислових приміщеннях, проте таке освітлення може спотворювати кольори предметів. Нейтральний білий колір не приносить дискомфорт зоровому апарату і не спотворює кольори, він краще підійде для освітленя приміщень де важлива робота з кольором або дрібними деталями.
Використані матеріали
Корпус лінійних світильників буває пластиковий або з металу. У разі якщо корпус пластиковий, слід звернути увагу на його колір. Сірий або жовтий відтінок свідчить про домішки вторинної сировини, такий пластик більш крихкий і виглядає менш естетично. Пластик з первинної сировини має чистий білий колір і відрізняється міцністю. Якщо ж корпус металевий, то найчастіше його роблять з алюмінію або іншого металу з порошковим фарбуванням. Такі корпуси краще відводять тепло від світлодіодів і тим самим продовжують термін їх служби.
Внутрішні елементи світильника не менш важливі. Наприклад, драйвер є серцем будь-якої світлодіодної продукції. Низькоякісний лінійний драйвер не тільки не захищає світильник від перепадів напруги в мережі, але і допускає високий коефіцієнт пульсацій світлодіодів. Пульсація світла негативно позначається на самопочутті людини, тому такі світильники не рекомендується встановлювати в приміщеннях де постійно знаходяться люди. Світильники з повноцінним IC-драйвером коштують дорожче, але вони не допускають пульсацій і забезпечують світильника роботу в мережах з перепадами напруги. Завдяки IC-драйверу світлодіоди захищені від перепадів напруги в мережі і працюють довше.
Підсумок
Вибираючи лінійні LED світильники звертайте увагу на те, з яких матеріалів зроблений світильник і який драйвер в ньому використовується, а також враховувати показник енергоефективності. Вибирати колірну температуру потрібно з урахуванням того, для якої мети і де буде розміщений світильник. Крім того, не можна забувати, що хороші матеріали завжди коштують дорожче, і якщо на упаковці світильника стоять високі показники роботи, але його ціна нижча за аналогічні світильників, варто задатися питанням, чи правда написана на упаковці?