Що таке колірна температура?

Корельована колірна температура (з англійської – Correlated Color Temperature, або CCT) – це визначення кольору світла, випромінюваного лампою і співвіднесення його з кольором світла від еталонного джерела при нагріванні до певної температури. Вимірюється в градусах Кельвіна (K).

Корельована колірна температурна шкала

Це шкала, яка використовується в освітленні для відображення колірної температури світильника. Вона наочно показує специфічні опису сприйняття білого світла як «теплого», «нейтрального» або «холодного» (див. Діаграму CCT нижче). Вибір кольору може варіюватися в залежності від призначення приміщення і матеріалу, що має бути освітлений. Наприклад, «тепле» світло дуже популярне в житлових приміщеннях, тоді як «холодне» світло більш поширене в комерційних і промислових приміщеннях.

Який світло краще тепле або холодне?

Тепле світло сприяє більшому розслабленню м’язів ока і не викликає роздратування. Тому, саме тепле світло краще вибрати для спальні або дитячої кімнати. Спектр випромінювання теплого світла подібний до природного світла сонця, а тому, не завдасть дискомфорт зоровому апарату, навіть за умови тривалого перебування під ним. Крім того, він практично не спотворює звичний (в денний час) вигляд навколишніх предметів.

Холодне світло краще підійде для освітлення офісу, робочої поверхні кухні, і будь-яких інших місць, що вимагають концентрації уваги. Він, на противагу теплого світла, сприяє підвищенню активності мозку і працездатності. Холодне світло робить фарби менш яскравими і соковитими. Тому біля косметичного столика або біля дзеркала у ванній краще ставити теплий світильник, щоб не переборщити з макіяжем.

Часто на око помітити різницю між типами світіння – непросто. Але якщо лампи з променями різного спектру помістити поруч – відмінності стають очевидними. Як приклад взято п’ять світлодіодних лампочок зі спектром від холодно-синього і природно-білого до насичено-жовтого світла. На фото нижче наочно помітна різниця.

Оберіть мову сайту