Різниця між світлодіодами COB та SMD

Світлодіоди постійно вдосконалюються. Вони стають більш універсальними і забезпечують більш ефективне споживання електроенергії. Різні моделі світлодіодних ламп і світильників користуються все більшою популярністю в порівнянні з традиційними лампами розжарювання. Вони можуть працювати приблизно в 25 разів довше при меншому споживанні енергії.

Світлодіодні лампи з використанням технології COB та SMD відрізняються своїми характеристиками.

Що таке SMD?


Світлодіоди SMD (Surface Mounted Device) є найбільш поширеними світлодіодами на ринку. Мікросхема зі світлодіодами розміщена на платі і користується великою популярністю завдяки своїй універсальності. Ці світлодіоди використовуються в більшості побутових ламп, і навіть в індикаторах повідомлень на вашому мобільному телефоні.

Світлодіодні чіпи SMD бувають різних розмірів. Світлодіоди SMD можуть працювати з мікросхемами складної конструкції, такими як SMD5050 шириною 5 мм або SMD3528 шириною 3,5 мм. Мікросхеми SMD маленькі, майже такі ж, як у плоских квадратних комп’ютерних чіпів.

 

Однією з відмінних рис світлодіодних чіпів SMD є кількість контактів і діодів, які вони мають.
Мікросхеми світлодіодів SMD можуть мати більше двох контактів. На одній мікросхемі може бути до 3-х діодів, причому кожен діод має індивідуальний електричний ланцюг. Кожен ланцюг буде мати один катод і один анод, що призведе до 2, 4 або 6 контактів на мікросхемі.

Ця конфігурація є причиною, по якій мікросхеми SMD більш універсальні (в порівнянні з COB). Мікросхема може включати червоний, зелений і синій діоди. За допомогою цих трьох діодів, ви можете створити практично будь-який колір, шляхом регулювання рівня вихідного сигналу.

SMD-чіпи також відомі своєю яскравістю. Вони можуть виробляти від 50 до 110 люмен на ватт.

Що таке COB?


Технологія COB (Chip on Board) – це крок вперед у більш ефективному використанні енергії. Як і SMD, чіпи COB також мають кілька діодів на одній поверхні. Але різниця між технологіями COB і SMD полягає в тому, що у чіпів COB більше діодів на одиницю площі і вони покриті загальним шаром люмінофора.

Чіпи COB зазвичай мають 9 або більше діодів. Мікросхеми COB мають тільки один електричний ланцюг і 2 контакти, незалежно від кількості діодів. Саме завдяки такій конструкції електричного кола, чіп COB виглядає як єдина світлодіодна панель (SMD-світло, з іншого боку, виглядає як набір мініатюрних ламп на платі).

На відміну від SMD, світлодіодні чіпи COB не можуть бути використані для створення ламп, що змінюють колір. Це обумовлено наявністю спільного електричного кола і 2 контактів. Для створення ефекту зміни кольору потрібно кілька каналів для настройки. Через це світлодіодні світильники COB ефективні в одноколірних рішеннях, але не підходять для більш універсальних технологій.
Іншим аспектом різниці між COB і SMD світлодіодами є використання електроенергії. Світлодіоди COB відомі кращим співвідношенням люмен на ватт і тепловою ефективністю. Це багато в чому пов’язано з дизайном світлодіодів COB і охолоджуючої керамічної підкладки чіпів.

Чіпи COB можна знайти у всіх видах ламп і приладів, таких, наприклад, як спалах вашого мобільного телефону. Енергоефективність таких діодів як правило вище 80 люменів на ватт.

SMD світлодіоди. Напаяні безпосередньо на поверхню плати на певній відстані один від одного. Кожен діод покритий шаром люмінофора. Такі діоди мають високу світловіддачу.

COB світлодіоди. Кристали напаюються на плату і покриваються загальним шаром люмінофора. Це дозволяє виробляти лампи малих розмірів, і забезпечує спрямований світловий потік і ефективне відведення тепла.

Оберіть мову сайту