Різниця між Люменом та Люксом

При покупці лампи важливо знати, скільки саме світла випромінює лампа. Іноді це значення вказується в люменах, а іноді в люксах. Що означають ці значення і в чому різниця?

Люмен

Люмен – це одиниця світлового потоку. Вказує на загальну кількість світла, що випускається джерелом світла, незалежно від напрямку світіння. В люмені особливо важлива ефективність, оскільки вона показує, наскільки ефективно джерело світла перетворює енергію в світло.

Це називається енергоефективністю – відношенням Люмен / Ватт (Лм/Вт). Для світлодіодних ламп це значення набагато вище, тому що їм потрібно менше енергії для генерації певного потоку люменів.

Люкс

Люкс використовується для вимірювання кількості світлового потоку на одиницю площі – один люкс дорівнює одному люмен на квадратний метр. Це дозволяє нам виміряти загальну кількість видимого світла і інтенсивність освітлення на поверхні. Таким чином, важливо, в якому напрямку світить джерело світла. Це значення не залежить від кількості використовуваних джерел світла, кольору або середовища, через яку проходить світло. Якщо кількість люкс вказано на лампі, зазвичай воно відповідає центру променя, де інтенсивність світла найвища.

Відмінності

Різниця між люменом і люксом полягає в тому, що в люксі враховується площа, на якій поширюється світловий потік (люмени). Потік 1000 люмен, сконцентрований на площі в один квадратний метр, освітлює цей квадратний метр з освітленістю 1000 люкс.

Наприклад: Джерело світла зі світловим потоком 500 люмен освітить 1 квадратний метр при 500 люкс. Те саме джерело світла, яким потрібно освітити 10 кв. м, витратить на 1 кв. м. всього 50 люкс.

Оберіть мову сайту