Працівники кажуть, що освітлення впливає на їх продуктивність

Дослідження показує, що освітлення на робочому місці має психологічний ефект.

Переважна більшість, 77% респондентів, в британському опитуванні вважають, що освітлення на робочому місці може вплинути на їх продуктивність. 33% заявили, що доступ до природного світла важливий, а 32% заявили, що вони будуть раді працювати при штучному освітленні, призначеному для надання допомоги. Опитування 1000 дорослих було проведено британським інтернет-магазином освітлення LED Hut.

Крім того, слід зазначити, що переважна більшість респондентів схильні до того, щоб зв’язати умови освітлення в офісі зі своєю продуктивністю на роботі. Результати опитування показують, що, які б не були прямі біологічні ефекти освітлення, люди, принаймні, реагують на освітлення психологічно.

Результати ще більш переконливі щодо нових видів освітлення, адаптованих до потреб людини. Джерела світла з різними рівнями яскравості і з різним спектральним вмістом підходять для відповідних завдань і випадків. Йдеться про роботу, навчання, відпочинок, пробудження і так далі. В орієнтованих на людину освітлювальних приладах параметри міняються протягом дня, щоб відповідати 24-годинним циркадним ритмам людини.

Прямий зв’язок з продуктивністю ще не був повністю доведений. Однак, неофіційні дані і здоровий глузд переконливо свідчать про те, що коли співробітники задоволені умовами освітлення, вони показують більш високу продуктивність.

«Існують інтелектуальні світлові рішення, які допоможуть створити найкраще поєднання природного і штучного освітлення, яке можна адаптувати як для будинку, так і на робочому місці», – говорить Пол Гарнер, директор по електронній комерції та маркетингу LED Hut, що базується в Манчестері.

Наука про людиноорієнтоване освітлення все ще розвивається. Пара її основних принципів говорить, що синя частина спектра вночі може завдати шкоди сну. Вона пригнічує мелатонін, гормон сну; і таке світло може стимулювати пігмент меланопсін в невізуальних фоторецепторах сітківки. А він, у свою чергу, дратує мозок і, таким чином, стимулює пильність.

Освітлення, орієнтоване на людину, стає все більш популярним в офісах і освітніх установах, і також все більше проникає в середу охорони здоров’я. Наприклад, спеціально розроблене світлодіодне освітлення допомогло знизити залежність від наркотиків в психіатричному відділенні. Воно також мало вплив на поліпшення лікування деменції в установах, розташованих в Данії, Німеччині і Великобританії.

Дослідження LED Hut також показало, що 31% респондентів вважають, що грамотне, продумане освітлення будинку важливо при створенні розслабленої і спокійної атмосфери перед сном ввечері, а 38% вважають, що ранкове освітлення в спальні може допомогти їм зарядитися енергією.

Оберіть мову сайту