Освітлення на орендованій квартирі. Як бюджетно збільшити кількість світла?

Квартири, призначені для оренди, не завжди відрізняються зручністю. Добре, якщо деякі проблеми можна закрити мінімальними вкладеннями, але що робити, якщо в квартирі не вистачає світла?

Робити великий ремонт відразу після переїзду не хочеться, та й господарі квартири не завжди раді таким змінам. Але світла явно недостатньо і з цим щось треба робити. Пропонуємо вам кілька простих способів освітлити квартиру без заміни всіх люстр і капітального ремонту.

Додаткові світильники

Найчастіше відчутно не вистачає світла в робочих областях і кутах. Такі зони легко допоможуть освітити настільні лампи, торшери та підвіси. Виберіть моделі, які можна підключити в розетку і забезпечити достатній рівень освітленості в робочих областях і зонах відпочинку.

Не варто боятися довгих дротів, які неможливо заховати в стіни. Сучасний дизайн дозволяє використовувати їх як частину декору! Зараз у продажу можна знайти не одну люстру або підвіс з довгим дротом, і вони будуть вдалим рішенням для освітлення зон, віддалених від розеток. Головне – щоб дроти не заважали рухатися по квартирі.

Якщо господарі все ж погодилися на заміну люстр, то варто вибрати ті, що будуть кріпитися таким же чином, як і старі. Це зведе до мінімуму витрати на ремонт і з господарями домовитися буде простіше.

Перестановка меблів

Іноді додаткові світильники не рятують і тоді варто задуматися про те, щоб переставити меблі. Пересунувши робочий стіл до вікна, можна отримати для нього більше світла, а біля ліжка світло потрібне менше, тому ліжко точно можна поставити в кут. Масивним меблям, на зразок шафи, біля вікна теж не місце: навіть не перекриваючи вікно, вони будуть забирати світло у приміщення.

Хорошим рішенням стануть дзеркала в приміщенні: вони будуть відбивати світло, а не поглинати його, як меблі. Використання світлих тонів в інтер’єрі буде діяти таким же чином, а легкі світлі штори не будуть обмежувати надходження природного світла в квартиру.

Заміна лампочок

Звучить надто просто, чи не так? Але це простий та дієвий варіант, в разі, якщо не можна замінити люстру або повісити більше світильників. Хороші світлодіодні лампи будуть значно яскравіші, ніж люмінесцентні або лампи розжарювання. Наприклад, лампа розжарювання на 20 Вт дає всього 230 Лм, люмінесцентна лампа – 1060 Лм, а світлодіодна – 1600 Лм. Також непоганим, хоч і більш дорогим варіантом стане заміна ламп на філаментні. Одна філаментна лампа на 10 Вт дає 1500 Лм і різницю після заміни буде видно навіть неозброєним оком.

Також при заміні ламп варто звернути увагу на вибір колірної температури світіння. Якщо за робочим місцем ви засинаєте, а в спальні, навпаки, складно розслабитися, це теж привід замінити лампи.

Коли все ж варто витратитися на нові світильники?

Не завжди питання нестачі світла можна вирішити запропонованими варіантами і тоді варто поговорити з господарями про встановлення нових світильників. В яких випадках цю розмова не можна відкладати?

  • Люстра заважає пересуватися по кімнаті. Якщо світильник розташований незручно і ви постійно зачіпаєте, то краще відразу домовитися з господарями про заміну.
  • Світильники в ванній не мають захисту від вологи. Якщо в приміщенні з підвищеною вологістю світильник не має захисту від вологи або у нього оголені дроти, це загроза вашому здоров’ю і їх варто терміново поміняти. Для ванної світильник повинен мати рівень вологозахищеності не менше IP44.
  • Світла недостатньо навіть після всіх змін. Якщо ви регулярно наштовхуєтесь на речі в коридорі або не можете читати через нестачу світла, це привід підняти питання про ремонт.

Придбати яскраві світлодіодні і філаментні лампи ви можете в інтернет-магазині Vestum всього в пару кліків миші. Вибирайте освітлення, яке буде вам до душі.

Оберіть мову сайту