10 помилок, яких припускаються люди, вибираючи світлодіодну продукцію

Подумуєте про оновлення освітлення? Переконайтеся, що ви не допускаєте ці 10 помилок при виборі нового світлодіодного освітлення на полицях свого магазину або навіть у власному будинку.

  1. Купити LED світильники з невідповідним розподілом світла

Це, мабуть, найбільш поширена помилка. Деякі світлодіодні лампи та світильники мають направлений світловий потік. Вони використовуються для акцентного освітлення, як додаткове (не основне) освітлення. Цілком ймовірно, що через незнання покупець може купити невідповідну лампу. Це може стати причиною появи темних зон в приміщенні і внести дисгармонію.

Кращий спосіб уникнути: спочатку купіть зразок.

  1. Вибрати світлодіодні лампи, світло яких занадто темне або занадто яскраве

Якщо ви думаєте про проведення заміни люмінесцентного світильника на аналогічні світлодіодні, недостатньо просто порівняти значення їх світлового потоку (вимірюється в люменах або лм). У більшості випадків ви отримаєте набагато більше світла від світлодіодів. Однак будьте обережні, значення світлового потоку можуть бути завищені на упаковці, і може виявитися що світла в приміщенні недостатньо.

Кращий спосіб уникнути: купуйте лампи перевірених брендів, перевіряйте зразок на відповідність наявного світильника або звірте параметри ламп за допомогою таблиці тестування LED Test.

  1. Купити занадто “холодні” світильники

Світло, як відомо, має свою температуру (вимірюється в Кельвіна). Холодний або теплий – що ж вибрати? Лампи розжарювання випромінюють тепле світло 2700K, а галогенні – 3200K. Якщо ви заміните їх світлодіодами з температурою 5000К (холодне світло), ваша кімната буде виглядати помітно холодніше.

Кращий спосіб уникнути: перевірте специфікацію і купіть зразок.

  1. Купити світло, яке спотворює кольори і робить їх тьмяними

Здатність джерела світла візуалізувати колір показує індекс передачі кольору або CRI. Вибирайте джерела світла з CRI 80 або, що ще краще, 90. Одним із слабких місць світлодіодних джерел світла є значення R9 (червона частина спектра), і цей параметр не враховується при вимірюванні CRI. Переконайтеся, що CRI більше ніж 80, або червоні тони будуть виглядати брудними.

Кращий спосіб уникнути: дізнайтеся у постачальника про значення CRI.

  1. Купити лампи, не сумісні з диммером

Світлодіодні лампи не завжди сумісні з світлорегуляторами (диммерами). Це важливо врахувати при плануванні освітлення. При зниженні напруги такі лампи будуть мерехтіти. Це пов’язано з тим, що лампи розжарювання і галогени мають стандартне резистивне навантаження для підсвічування, тоді як світлодіодні схеми конфліктують з нем, що призводить до відмови компонентів. Для сумісності з диммерами виробники встановлюють в лампи спеціальні мікросхеми.

Кращий спосіб уникнути: перевірити сумісність з диммером на упаковці; протестувати в місці продажу, якщо є така можливість.

  1. Не перевірити постачальника

За останні кілька років на ринку з’явилося безліч нових постачальників світлодіодного освітлення. Варто провести їх аудит. Чи є вони авторитетним брендом? Як довго вони на ринку? Тестують чи свою продукцію в авторизованих лабораторіях? Чи є їх представництво/офіс у вашій країні?

Кращий спосіб уникнути: перевірити інформацію онлайн.

  1. Не отримати гарантію

Постачальник дає гарантію на продукцію? Чи готові нести відповідальність? Гарантійний термін перевищує кількість років роботи постачальника? Перевірте написи дрібним шрифтом. Іноді існують обмеження на час світіння.

Кращий спосіб уникнути: використовуйте авторитетного виробника, ПРОЧИТАЙТЕ гарантію.

  1. Купити лампу, яка не світить довго

Загальноприйнятий номінальний термін служби світлодіода – це точка, в якій його світлова потужність впала до 70 відсотків від початкової потужності, звана L70. Наприклад, ви можете побачити на упаковці номінальний термін служби від 50 000 годин до L70. Існує явище «ранніх відмов» – пристрої, які виходять з ладу незабаром після установки.

Кращий спосіб уникнути: дізнайтеся у постачальника, чим обґрунтований рейтинг L70.

  1. Світильник не відповідає «вимогам завтрашнього дня»

Скажімо, один з ваших світильників виходить з ладу через 18 місяців. Ви телефонуєте своєму постачальнику, щоб отримати заміну, і він каже: «Ми більше не виготовляємо цю модель – ми можемо поставити нашу останню модель». Майте на увазі, остання модель може сильно відрізнятися від того, що у вас на стелі. Гірше того, якщо ви взагалі не можете зв’язатися з компанією, тому що вона більше не існує.

Кращий спосіб уникнути: якщо це важливо, купите додаткові світильники в якості запасних.

  1. Яскравість світильників надмірна

Зі світлодіодами проблема яскравого світла повертається, особливо в офісах. Часто світлодіодні панелі випромінюють світло на розсіювальну поверхню світильника, що призводить до надто великої кількості світла і відблисків.

Кращий спосіб уникнути: перед покупкою провести розрахунок освітлення.

 

Оберіть мову сайту