Тенденції індустріального LED-освітлення 2019: 6 напрямків, куди рухається ринок

LED-освітлення в промисловості застосовують через його функціональність, практичність та виправданість. Краса світлодіодних джерел світла в цій сфері зводиться до мінімуму. На перше місце виступають якість та насиченість світлового потоку, комфорт та ефективність.

Тренд останніх років – практично повсюдна заміна індустріальних ламп розжарювання та газорозрядних на енергозберігаючі LED. Світлодіоди потрапили глибоко в сферу промислового освітлення. Є спеціальні промислові серії світильників для використання на індустріальних об’єктах: складах, виробничих цехах, будівельних майданчиках, інших приміщеннях та прилеглих територіях.

За світлодіодними лампами майбутнє, в тому числі у промисловості. Які основні тренди будуть простежуватися в промисловому LED-освітленні в 2019-му році?

  1. Енергозбереження vs. сонячні панелі

Якщо дозволяють кліматичні умови, то електропостачання все частіше намагаються «зав’язати» на поновлювані джерела енергії. Наприклад, освітлення від сонячних панелей особливо виправдовує себе, якщо сонце над територією світить від 300 днів у році.

Не всі країни можуть похвалитися такою розкішшю. Та не у всіх підприємств є бюджет на сонячні панелі. З урахуванням енергетичної кризи й цін на електрику все більш актуальним стає використання енергозберігаючих технологій.

Наприклад, на складах освітлення може відтягувати на себе до 80% енергоспоживання. LED-освітлення – сама по собі енергозберігаюча технологія. Воно визнане найбільш енергоефективним з усіх джерел світла, економлять до 80% енергії в порівнянні з лампами розжарювання. Чимало грошей заощадить і така річ, як датчики руху в приміщеннях і коридорах. Вони вміють самі вмикати і вимикати світло.

  1. Наступ LED-освітлення за рахунок ціни

Більшість споживачів ламп вже обізнана щодо користі світлодіодного освітлення. Розвиваються програми заміни застарілих джерел світла на нові світлодіодні. У продажу є джерела світла, здатні замінити лампи різної потужності, в тому числі промислові. Наступний крок LED-технологій – зниження вартості обладнання. Це дозволить використовувати його ще активніше. Очікується, що до 2020 року ціна світлодіодів істотно знизиться, купувати лампи та інші джерела LED-освітлення стане не так накладно.

Варто сказати, що вже зараз володіння світлодіодним обладнанням обходиться дешевше, аніж традиційним. Так, в момент покупки LED-лампи коштують дорожче. Але служать вони довше, а промислові джерела світла можна обслуговувати раз на 10-15 років. Традиційні освітлювальні прилади потребують сервісу в 5 разів частіше, а саме раз на 2-3 роки.

  1. Звуження спеціалізації джерел освітлення

Говорити про універсальні індустріальні джерела світла – нонсенс. Багато років провідні виробники розділяють свої освітлювальні прилади по спеціалізаціям. Наприклад, окремо для освітлення складів з низькими стелями і окремо – з високими. Є моделі з різними показниками пило- та вологозахисту. Виробники удосконалюють характеристики кожного різновиду, щоб вони відповідали потребам конкретного приміщення.

Тенденція діє давно і в 2019-му нікуди не дінеться. Зазвичай виробники чітко прописують, для чого призначений той чи інший освітлювальний прилад, таким чином виявляючи клієнтоорієнтованість. Правильно підібрані освітлювальні прилади підвищать продуктивність та комфорт праці робітників.

  1. Рівняння на екологічність

У світі цей тренд розвивається багато років, в Україні до нього почали апелювати порівняно недавно. Екологічність світлових рішень проявляється в тому, що вони дозволяють компаніям знижувати викиди СО2, зменшуючи негативний вплив на клімат.

У 2017-му продукування вуглекислого газу в світі підвищилося на 1,6%; в 2018-му – на 2,7%; тоді як 2014-2016 рр. показники практично не росли. Зниження викидів СО2 – актуальне питання для світової громадськості.

  1. Назад, до теплого світла

Виробники LED-освітлення відзначають, що збільшується попит на лампи теплих відтінків, які нагадують традиційні джерела світла. Один із трендів в індустріальному, офісному та приватному освітленні – збільшення кількості світлодіодів з колірною температурою 2 700 К і нижче, з максимально однорідним спектром.

  1. Використання промислових джерел світла в громадських місцях

Індустріальні об’єкти – все, що пов’язано з промисловістю. Кілька десятиліть тому популярності почав набувати стиль лофт, коли промислові будівлі стали переобладнувати в житлові. У них використовувалося індустріальне освітлення: іноді стилізоване, іноді справжнісіньке.

Міста розросталися, і в межах житлової зони виявлялося все більше занедбаних цехів, доків і складів. У них стали організовувати ринки, фудкори, простори для виставок. Логічно, що промислове освітлення там зберегли заради самобутності.

Тренд останніх років і 2019-го зокрема – створення технопарків. Це приміщення, в яких організовується простір для інноваційних проектів: лабораторій, IT-офісів, навчальних класів. Для них використовують старі промислові приміщення і будують нові. Там застосовується змішане освітлення: індустріальне (точкові, циліндричні, трекінгові, лінійні світильники) і дизайнерське.

Замість висновку. Щорічне зростання ринку на 13,5%

Згідно з підрахунками фахівців, світовий ринок світлодіодних рішень зростає щорічно приблизно на 13,5%. Все більша кількість країн забороняє виробництво на своїй території ламп розжарювання. Очікується, що скоро вони зникнуть з ужитку.

На освітлення, в тому числі промислове, припадає близько 20% ринку світлодіодів. Напрямок знаходиться на 3-му місці після мобільних пристроїв і технічних дисплеїв (табло). Бум світлодіодних джерел світла відзначався в 2018 році і триває в 2019-му.

 

Оберіть мову сайту