Світло, що стає натхненням для мистецтва

Протягом століть світло служило життєво важливим джерелом натхнення для творчих розумів: від піднесених образів сонця, що сходить до спокуси піддатися нашій темній стороні. Ми дивимося на деякі приклади картин, віршів, музичних творів і сучасних художніх інсталяцій – скільки ви знаєте?

Зоряна ніч, Вінсент Ван Гог

Голландський художник пост-імпресіоніст описав ніч як більш живу і красиву, ніж день. Ця робота, яка висить в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку з 1941 року, є однією з найвідоміших картин у світі. Проте, не дивлячись на його сучасний публічний профіль, зображення було колись набагато більш приватним: воно зображує вид зі східного вікна спальні Ван Гога в Сен-Ремі-де-Прованс на досвітнє небо і вигадане село.

Сонце, Едвард Мунк

Подумавши про Едварда Мунка, ви, ймовірно, думаєте про персонажа його картини «Крик». І все ж в його репертуарі багато інших шедеврів. Наприклад, ця сучасна фреска з величезним домінуючим сонцем, яка менш болюча, але все ж чимось лякає і гіпнотична. Потужні сонячні промені освітлюють океан і проливають світло на норвезький пейзаж.

Замок Норхем, світанок. Джозеф Маллорд Вільям Тернер

Дж. Тернер, британський художник-пейзажист-романтик, якого часто називали «художником світла», переніс зображення напівпрозорого, мерехтливого світла на полотно. На цій картині зображено світло зорі над замком в графстві Нортумберленд, Англія. Це одне з найбільших зображень Тернером світла і атмосфери. Для Тернера сонце символізувало Божий дух. Кажуть, що його останні слова були «Сонце є Бог».

Місячна соната, Бетховен

Майже через двісті років після того, як вона була написана, Місячна Соната залишається одним з найбільш прослуховуваних творів класичної музики. Вона скорботна, інтенсивна і медитативна, і не може не захоплювати уяву слухача. Твір отримав свою назву після того, як німецький поет Людвіг Реллстаб сказав, що перший рух нагадав йому місячне світло на озері Люцерн. Легенда свідчить, що Бетховен був першим, хто надихнувся написати музику під час відвідування озера в Угорщині.

 

Here comes the Sun, The Beatles

Уже наспівуєте мелодію? Ця класика була написана Джорджем Харрісоном для альбому «Бітлз» 1969 року «Abbey Road». За повідомленнями, Харрісон написав текст, сидячи в саду Еріка Клептона і насолоджуючись весняним сонцем після довгої, тужливої британської зими, наповненою зустрічами і важкою роботою.

Dark side of the Moon, Pink Floyd

У більшості колекцій компакт-дисків є копія «Темної сторони місяця» від Пінк Флойд. Один з найбільш продаваних альбомів усіх часів (залишаючись в чартах Billboard протягом 741 тижнів поспіль), англійські рокери хотіли дослідити темну сторону людини. Темрява уособлювала безумство.

Альпійська симфонія, Річард Штраус

Послухайте цю музичну феєрію, і ви зможете піднятися на гору, навіть не встаючи з дивана. Цей німецький композитор музично зображує похід в Альпи. Музика зображує досвітню темряву перед тим, як перейти до неба, яке стає все світліше. Потім нас винагороджують звуки, що показують, як сонце вибухає над горою в величезному крещендо з обертовим бас-барабаном і гуркотом тарілок.

Заходи сонця, Віктор Гюго

«Навіть найтемніша ніч закінчиться, і зійде сонце», – писав знаменитий французький поет-романтик, письменник і драматург в своєму романі «Знедолені». За словами його дружини, Віктор Гюго надихнувся написати «Захід Сонця» – набір з шести віршів – після того, як дивився на захід над Парижем зі своїми друзями.

Хмара, Кейтлінд Р.С. Браун + Уейн Гарретт

Ці два сучасних художника з Калгарі досліджують соціальні ефекти світла. Працюючи з переробленими матеріалами, вони найбільш відомі своїми скульптурами CLOUD, створеними з тисяч ламп розжарювання і вимикачів на ланцюжках. Повідомлялося, що художники «спокушаються природною красою об’єктів, що світяться», оскільки «світло створює безпеку, ясність і свідоцтво цивілізації».

CLOUD Caitlind r.c. Brown & Wayne Garrett

Оберіть мову сайту