Світлодіодне освітлення: 15 найпоширеніших запитань

Асортимент світлодіодної продукції у продажу зростає з кожним роком. З’являються все нові покоління пристроїв, вони більш економічні та доступніші за ціною. Але багато користувачів до цього часу не наважуються спробувати передові джерела освітлення. А за інерцією користуються звичними лампами розжарювання або люмінесцентними.

Дехто робить це через брак доступної та зрозумілої інформації. Саме час розвінчати деякі міфи та відповісти на найпоширеніші запитання щодо світлодіодних джерел світла.

1. Де використовуються LED-лампи?

Майже всюди. В будь-який момент можна змінити усі домашні лампи розжарювання на світлодіодні, універсальні цоколі це дозволяють. Але найбільш доречно використовувати світлодіодні лампи там, де постійно потрібне світло. Тобто на вулицях, у складських та промислових приміщеннях, у ресторанах та громадських закладах.

Світлодіодні лампи можна назвати універсальними. Сфера їх застосування:

  • Освітлення усіх видів приміщень: житлових, офісних, торгових, господарських, промислових.
  • Ліхтарі на вулицях та вздовж проїжджої частини.
  • Підсвічування усіх видів реклами (вивісок, щитів, брандмауерів тощо).
  • Дизайнерські задумки, оформлення меблів.
  • Декоративне підсвічування архітектурних об’єктів та ландшафтів.
  • Облаштування сигнальних маячків на дорожніх знаках та їх підсвічування.

2. Чим відрізняються світлодіодні технології освітлення від інших?

LED-лампи мають ряд унікальних характеристик, за якими вони суттєво відрізняються від галогенних та ламп розжарювання. Наприклад, світлодіодні лампи:

  • більш компактні;
  • довше слугують;
  • менше нагріваються та виділяють тепло, не провокують пожежі;
  • мають стійкість до пошкоджень та вібрацій;
  • добре витримують низькі температури;
  • не дають інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання;
  • просто утилізуються;
  • нешкідливі для здоров’я та оточуючого середовища;
  • можуть бути теплої та холодної кольорової температури;
  • дають направлене світло без відбивачів та дифузорів, тоді як лампи розжарювання та люмінесцентні випромінюють світло в усіх напрямках.

3. Який термін використання світлодіодних ламп?

Зазвичай він вказується у специфікації виробу та може відрізнятися. Найякісніші білі світлодіоди можуть слугувати 30 000 годин і більше. Середня лампа розжарювання працює 1 000 годин (у 50 раз менше), а люмінесцентна – близько 15 000 годин.

Ще одна особливість LED-ламп – коли ресурс їх роботи вичерпується, вони не перегоряють зненацька. А просто тьмяніють, і можна зробити висновок, що через деякий час потрібно буде замінювати лампочку. Обумовлений термін їх використання – це строк, протягом якого джерело освітлення буде випромінювати не менше, аніж 70% від вихідної тепловіддачі.

4. Чи безпечні LED-лампи для використання?

Це дійсно так. Колби люмінесцентних ламп містять ртуть. Тому небажано, щоб вони билися, бо можна отримати отруєння. Не рекомендується такі лампи викидати на звалище, адже вони шкідливі для екології. Світлодіодні лампи не містять жодної шкідливої речовини у колбі та у конструкції. А їх колби зазвичай виробляються зі скла, що не б’ється або не дає гострих уламків. Також вони безпечніші у тому плані, що майже нездатні викликати пожежу, бо мало гріються. У той час як лампи розжарювання нагріваються значно сильніше.

5. Чи вигідно використовувати LED-лампи?

Давайте порівняємо. Звичайна лампа розжарювання коштує дуже дешево, але слугує мало та споживає багато електроенергії. Люмінесцентні (енергозберігаючі) лампи мають непогані показники терміну служби, споживання енергії та вартості. Але сфера їх застосування обмежена. Наприклад, їх неможливо використовувати при мінусових температурах. Вони крихкі та тендітні, при розбиванні є ризик поранитися уламками скла та отруїтися парами ртуті.

Світлодіодні лампи не бояться температурних перепадів, абсолютно нешкідливі та безпечні, довго служать та споживають мало електроенергії. Основний аргумент, який проти них використовують – висока вартість. З іншого боку, така лампочка окупить себе через 1,5 місяці використання, і після цього прослужить ще довго. Вона позбавить від головного болю, пов’язаного з купівлею нових ламп замість перегорілих. А також звільнить від тривог, що одного разу колба розіб’ється та віддасть у атмосферу приміщення які-небудь шкідливі речовини.

LED освітлення: чи є економія? Порівняння світлодіодних ламп та ламп розжарювання.

6. Наскільки світлодіодні лампи дорожчі за звичайні?

LED-лампа коштує 35 грн. а лампа розжарювання — 9 грн. Але це лише вартість покупки. Світлодіодні лампи довше служать та потребують менше електроенергії. Тому, згідно з розрахунками, вони окуплять себе за 1,5 місяці.

7. Чому кажуть, що LED-лампи економлять електроенергію, якщо вже є енергозберігаючі лампи?

Не треба плутати економічні світлодіодні лампи (LED) з енергозберігаючими (люмінесцентними, ртутними) – це різні речі. Люмінесцентні з’явилися раніше світлодіодних. У порівнянні з лампами розжарювання вони дійсно допомагали економити електрику. Тому й отримали офіційну назву «енергозберігаючі». Насправді світлодіодні лампочки економічніші за люмінесцентні у 2,5-3 рази при тій же величині світлового потоку. При цьому працюють вони у 3-5 разів довше.

8. Чи правда, що від світлодіодних моделей болять очі?

Навряд. Мерехтіти можуть люмінесцентні лампи, від цього дійсно стомлюються очі. Якісним LED-лампам це не властиве. Є деякі різновиди світлодіодних ламп, яскравість яких можна підлаштовувати під свої потреби. Окрім того, джерела LED-освітлення можуть давати тепле жовте світло (2 700 К та менше) або холодне біле (4 100 К та більше). Завжди є можливість підібрати потрібний варіант.

9. Чому світлодіодні лампи з одними й тими самими характеристиками можуть бути більш дешевими і більш дорогими?

Все залежить від виробника та від якості комплектуючих, які він використовує. Маються на увазі самі світлодіоди, оптика, драйвери тощо. Висока якість запчастин та зборки дає можливість лампам слугувати довше та надійніше.

10. Як правильно вибрати LED-лампу?

Світлодіодні лампи мають чималий набір характеристик. Найбільш важливі з них – рівень світлового потоку, споживана потужність та ціна. Вірніше, їх співвідношення. Як порівнювати схожі варіанти від двох різних виробників?

Світловий потік – кількість світла, яке видає лампа під час роботи. Вимірюється в люменах. Споживана потужність визначає кількість енергії, яка витрачається на роботу освітлювального приладу. Вимірюється в ваттах. Чим вона менша, тим краще.

Ефективність світловіддачі – це співвідношення світлового потоку до споживаної потужності. Вимірюється в люменах на ватт. Лампи варто порівнювати по цьому показнику та ціні (одразу по двох величинах).

11. Як світлодіодні лампи впливають на продуктивність роботи?

Світло напряму впливає на комфорт та якість праці. Якщо його отримують від LED-лампи, воно менше мерехтить, ніж від енергозберігаючої. Згідно з дослідженнями вчених, використання світлодіодних конструкцій:

  • зменшує кількість помилок у процесі роботи;
  • підвищує швидкість читання за фіксований проміжок часу;
  • підвищує зосередженість та концентрацію уваги.

12. Чи треба міняти люстри або освітлювальні прилади, якщо є бажання купити LED-лампочки замість інших?

Зазвичай нова люстра не потрібна. Головне, щоб лампа мала цоколь, який стане у патрон. Наприклад, побутові світлодіодні лампочки мають цоколі Е 27 або Е 14 (великі та малі). Вони підійдуть для старих і нових люстр. Єдина проблема – вимикачі світла з індикаторами. Значна частина світлодіодних ламп не може з ними співіснувати. Якщо нова лампочка не хоче працювати коректно з таким вимикачем, залишається тільки одне: відключити всередині нього індикатор.

13. Як розшифровується LED?

LED значить Light Emitting Diode. Тобто діод, що емітує світло. Врешті-решт, світять у таких лампах саме діоди, через які пропускається електричний струм.

14. Чи можна світлодіодні лампи використовувати на вулиці?

Світлодіоди не бояться ударів, вібрацій та низьких температур. Тому їх можна встановлювати у вуличних ліхтарях. Що зараз успішно роблять. За допомогою джерел LED-освітлення підсвічують приватні садиби і двори, вулиці, території підприємств.

15. Чи правильно я роблю, коли збираюся купити енергозберігаючу лампу?

Звісно, так.

СВІТЛОДІОДНЕ ОСВІТЛЕННЯ

На сьогоднішній день абсолютно ясно, що лампи розжарювання відходять в минуле. Приймаються європейські закони про поетапне завершення їх виробництва та, незабаром, вона стане рудиментом, як гас світильник.

Але розробка і впровадження світлодіодних приладів йде такими бурхливими темпами розвитку, що поступово витісняються і інші, більш «просунуті» освітлювальні елементи. Галогенна, ртутна, люмінесцентна та натрієва лампи, так само поступаються пальму першості світлодіодному освітленню, яке завойовує все більші й більші області застосування.

Для початку, необхідно зрозуміти для чого ви хочете придбати саме світлодіодне освітлення. Якщо – це лише данина моді чи звіт перед вищестоящими організаціями, про те, що ви перейшли на більш сучасне освітлення, то можна просто купити світильники по самій мінімальною ціною. Якщо ж вам дійсно важлива економія енергоресурсів, тривалий термін служби при якісному освітленні, варто звернути свою увагу саме на світлодіодні прилади.

Ми допомагаємо нашим клієнтам якісно підібрати освітлювальне обладнання, для вирішення його конкретних завдань. Дійсно ефективним рішенням для замовника є Led світлодіодне освітлення.

Основні характеристики даних приладів значно вище, ніж у люмінесцентних і галогенних.

Переваги та недоліки LED світильників.

  • Набагато більш тривалий термін служби (100000 годин) в порівнянні зі світильниками, які працюють на лампах розжарювання (10000 годин);
  • Економічність. Вони менше всіх інших типів ламп витрачають електроенергію.
  • Створюють потужний світловий потік.
  • Відносяться до типів екологічних приладів через відсутність в їх складі токсичних компонентів.
  • Міцність. Завдяки надійному корпусу, розбити лампу не так-то просто.
  • LED характеризується спектром освітлення, близьким до природного.

Єдиний недолік – дорога ціна.

LED освітлення всередині приміщення можна умовно поділити на групи

  • Внутрішнє світлодіодне освітлення квартир. Найчастіше, використовується для більш економного споживання електроенергії. Встановлюються в люстру, настільний світильник і будь-який інший точковий джерело освітлення.
  • Світильники світлодіодні для внутрішнього освітлення сьогодні повсюдно застосовуються для офісів, тому що своїм розсіяним потоком рівномірно висвітлюють кожне робоче місце.
  • Сучасний магазин важко уявити без світлодіодних ламп. У торгових залах таке освітлення сприяє збільшенню прибутку, представляючи товар, що продається в найбільш вигідному варіанті.
  • Застосовується в промисловості. Основне світлодіодне освітлення задіюється, наприклад, в цехах або на складі. Стрічка конвеєра також не обходиться світлодіодного освітлювального обладнання. Воно легко витримує велику концентрацію пилу, перепади температури і високу вологість.

Вуличне LED освітлення

Світлодіодні лампи для вуличного освітлення мають не меншу цінність ніж для внутрішнього.

  • Вуличне освітлення на стовпах світлодіодні ліхтарі. Такий ліхтар не вимагають постійного обслуговування і не виходять з ладу при частих відключеннях (включених) харчування. Світлодіодні світильники вуличного освітлення відмінно витримують дощ, сніг і інші атмосферні явища.
  • Щоб виділити об’єкт, який знаходиться на значній відстані, LED лампи входять до складу прожектора, причому кількістю до 40 елементів. Ці освітлювальні установки застосовуються на паркінгах, вокзалах, спорткомплексах і т.д. Світлодіодні прожектори для вуличного освітлення мають ефект дальньої дії
  • Зовнішнє освітлення застосовується на трасах, де спостерігається великий рух транспорту, поруч з пішохідними доріжками та ін. Тут часто використовується світлодіодне освітлення з датчиком.

Читайте в нашому блозі – результати тестування світлодіодних ламп

Оберіть мову сайту