Що всередині високопотужних ламп українських торгових марок?

Високопотужні лампи ідеально підходять для освітлення великих приміщень з високими стелями, однак через це встановлювати і змінювати їх досить важко. І коли зовсім недавно встановлена лампа виходить з ладу, особливо неприємно шукати їй заміну.

У цій статті ми вирішили з’ясувати які світлодіодні високопотужні лампи торгових марок України найбільш енергоефективні та надійні в роботі. Для цього ми купили кілька зразків:

  • VESTUM, 50W
  • LECTRIS, 30W
  • Z-LIGHT, 25W
  • BIOM, 30W
  • HOROZ ELECTRIC, 30W
  • NEOMAX, 30W
  • LEBRON, 30W

У таблицю ми занесли характеристики цих ламп з упаковок, а також їх ціну. У порівнянні ми будемо звертати увагу на енергоефективність світлодіодів лампи і її внутрішню компоновку, щоб зрозуміти з яких причин лампа може вийти з ладу раніше заявленого терміну.

Параметр VESTUM LECTRIS Z-LIGHT BIOM HOROZ
ELECTRIC
NEOMAX LEBRON
Потужність, Вт 50 30 25 30 30 30 30
Світловий потік, Лм 5000 2600 2250 3150 2400 2700 2550
Енергоефективність,
Лм/Вт
100 86 90 105 80 90 85
Кількість світлодіодів, шт 52 32 26 38 28 34 40
Тип драйвера IC constant IC DoB IC constant IC constant IC constant IC constant IC DoB
РРЦ*, $ 10.74 3.97 5.3 3.64 5.08 4.08 4.95

*Рекомендована роздрібна ціна використана в довідкових цілях.

VESTUM, 50W

У Лампі Vestum заявлена енергоефективність 100 Лм/Вт. Корпус виконаний з пластика, без ребер і нерівностей. Під колбою і платою вона має повноцінний constant IC драйвер, який забезпечує стабільну роботу в діапазоні 175-265 В. Елементи драйвера рознесені по різних сторонах плати, щоб не впливати на роботу один одного.

У лампі використовується 52 SMD2835 світлодіода, потужністю 1 Вт на чіп і світловіддачею більше 95 Лм на чіп. Ці показники свідчать про високу енергоефективність світлодіодів.

Контакти живлення з’єднані з платою пайкою, що забезпечує надійне з’єднання.

Драйвер розміщений в алюмінієвому радіаторі лампи достатньої величини, що забезпечує достатній тепловідвід светодиодам і драйверу. Перегрівання елементів малоймовірно.

Високопотужна лампа Vestum відрізняється високою енергоефективністю, підходить для роботи в мережах з перепадами напруги і надійно захищена від перегріву.

LECTRIS, 30W

У лампі Lectris заявлена ​​енергоефективність 86 Лм/Вт. Корпус виконаний з пластика, присутні ребра для зручного вкручування лампи в патрон. Всередині лампи – повноцінний DoB IC драйвер, який забезпечує стабільну роботу в діапазоні 175-265 В. Конденсатори драйвера додатково укладені в термоізолятори, щоб тепло від світлодіодів і котушки не впливало на їх роботу.

У лампі використовується 32 SMD2835 світлодіода, потужністю понад 1 Вт на чіп і світловіддачею більше 80 Лм на чіп. Ці показники свідчать про гарну енергоефективність світлодіодів. Достатня відстань між світлодіодами та драйвером запобігає перегріванню цих вузлів.

Контакти живлення з’єднані з платою пайкою, що забезпечує надійне з’єднання.

Велика площа алюмінієвого радіатора всередині корпусу забезпечує якісний тепловідвід від плати і драйвера.

Високопотужна лампа Lectris відрізняється хорошою енергоефективністю, підходить для роботи в мережах з перепадами напруги і захищена від перегріву.

Z-LIGHT, 25W

У лампі Z-light заявлена енергоефективність 90 Лм/Вт. Корпус високопотужними лампи Z-light виконаний з пластика, без ребер або інших нерівностей.

Лампа має повноцінний IC constant драйвер, який забезпечує стабільну роботу в діапазоні 165-265 В. Двостороння компоновка драйвера запобігає перегріванню його елементів.

Контакти живлення припаяні до плати, що забезпечує надійне з’єднання.

У лампі використовуються 26 SMD2835 надпотужних світлодіодів, потужністю більше 0,92 Вт на чіп і світловіддачею більше 90 Лм на чіп. Ці показники свідчать про високу енергоефективності світлодіодів.

Велика площа алюмінієвого радіатора всередині корпусу забезпечує якісний тепловідвід від плати і драйвера.

Лампа Z-light має високопотужні світлодіоди, відповідає заявленим параметрам і підходить для роботи в мережах з перепадами напруги.

BIOM, 30W

У лампі Biom заявлена енергоефективність 105 Лм/Вт. Корпус виконаний з пластика. Лампа має повноцінний IC constant драйвер, який забезпечує стабільну роботу в діапазоні 165-265 В. Одностороння компоновка драйвера може призвести до перегрівання одних елементів іншими і швидкого виходу лампи з ладу.

У лампі використовується 38 SMD2835 світлодіодів середньої потужності, по 0,71 Вт на чіп і світловіддачею 69 Лм на чіп. Енергоефективність світлодіодів невисока, що також свідчить про те, що енергоефективність всієї лампи також завищена.

Контакти живлення припаяні до плати, що забезпечує надійне з’єднання.

Велика площа алюмінієвого радіатора всередині корпусу забезпечує якісний тепловідвід від плати і драйвера.

Високопотужна лампа Biom буде стабільно працювати в мережах зі стрибками напруги, але може вийти з ладу раніше заявленого терміну через перегрів драйвера.

HOROZ ELECTRIC, 30W

У лампі Horoz Electric заявлена енергоефективність 80 Лм/Вт. Корпус виконаний з пластика, без нерівностей. Всередині розташований повноцінний constant IC драйвер, який забезпечує стабільну роботу в діапазоні від 175 до 250 В.

Використовується 28 SMD2835 світлодіодів, потужністю понад 1 Вт на чіп і з високою світловіддачею – 85 Лм на чіп. Світлодіоди рівномірно розподілені по всій платі, на достатній відстані один від одного, що дозволяє уникнути перегрівання.

Контакти живлення з’єднані з платою через затискачі, які при нагріванні будуть розширюватися, через що з часом з’єднання може погіршитися.

Розмір алюмінієвого радіатора всередині лампи достатній для якісного тепловідведення.

Високопотужна лампа Horoz Electric підходить для роботи в мережах з перепадами напруги і захищена від перегріву, але через обраноий спосіб контакту драйвера з платою може вийти з ладу швидше, ніж аналоги.

NEOMAX, 30W

У лампі Neomax заявлена енергоефективність 90 Лм/Вт. Корпус виконаний з пластика, без нерівностей. Всередині використовується повноцінний constant IC драйвер, який забезпечує стабільну роботу в діапазоні від 165 до 265 В. Він має двосторонню компоновку, проте вихідний конденсатор розташований дуже близько до котушки і може перегрітися. Драйвер закріплений у цоколя лампи і розташований далеко від алюмінієвого радіатора лампи, через що не має тепловідведення, що може негативно позначитися на тривалості роботи лампи.

Використовується 34 SMD2835 світлодіода, потужністю більше 0,88 Вт на кожний і світловіддачею по 80 Лм на кожен. Це свідчить про хорошу енергоефективності світлодіодів. Світлодіоди розташовані на достатній відстані один від одного і не будуть перегріватися.

Контакти живлення з’єднані з платою пайкою, що забезпечує надійне з’єднання.

Високопотужна лампа NEOMAX підходить для роботи в мережах з перепадами напруги, однак може передчасно вийти з ладу через компонування і відсутність тепловідведення у драйвера.

LEBRON, 30W

У лампі Lebron заявлена ​​енергоефективність 85 Лм/Вт. Корпус виконаний з пластика. На платі розташований повноцінний DoB IC драйвер, який забезпечує стабільну роботу в діапазоні 175-265 В. Конденсатори драйвера знаходяться дуже близько до котушок, що може привести до швидкого висихання конденсаторів і передчасного виходу драйвера з ладу.

У лампі використовується 40 SMD2835 світлодіодів. Світлодіоди використані малопотужні, по 0,75 Вт на 1 чіп, і з низькою світловіддачею, по 63 Лм на чіп. Частина світлодіодів знаходиться дуже близько до драйверу, що може привести до їх перегріву під час роботи і передчасної деградації.

Контакти живлення з’єднані з платою пайкою, що забезпечує надійне з’єднання.

Розмір алюмінієвого радіатора всередині лампи достатній для якісного тепловідведення лампи.

Високопотужна лампа Lebron підходить для роботи в мережах з перепадами напруги, проте конструкція драйвера може передчасно вивести його з ладу.

Так яка ж лампа найбільш енергоефективна і надійна?

VESTUM LECTRIS Z-LIGHT BIOM HOROZ
ELECTRIC
NEOMAX LEBRON
Тепловідведення
Вдала компоновка драйвера
Висока енергоефективність світлодіодів
Надійне з’єднання контактів
Ціна за 100 Лм, $ 2.1 1.5 2.3 1.15 2.11 1.5 2.1

Лампа Vestum призначена для тривалої роботи і має відмінну енергоефективність, її ціна за 1000 Лм відповідає якості лампи. Лампи Lectris і Z-light також пропрацюють довго, хоча їх енергоефективність трохи нижче, проте при практично однаковому компонуванні лампа Lectris значно дешевше.

Оберіть мову сайту