Офісне освітлення: LED або люмінесцентне?

Ви вирішили поліпшити поточне офісне освітлення? А може, проектуєте офісний простір в новому приміщенні? Важливо враховувати переваги і недоліки світлодіодного освітлення для комерційного освітлення.

До вашої уваги 5 важливих моментів при розгляді світлодіодного освітлення на зміну люмінесцентному:

  • Початкові інвестиції.
  • Термін служби і гарантія.
  • Витрати на заміну люмінесцентних ламп.
  • Особливості: передача кольору і регуляція світла.
  • Дизайн / зовнішній вигляд.

Початкові інвестиції

Залежно від типу світильника, чи то вбудовані панелі або лінійні підвісні, світлодіодні світильники будуть коштувати трохи дорожче, ніж люмінесцентні світильники. Однак це не завжди так, і ціни на світлодіодні світильники швидко стають більш конкурентоспроможними у порівнянні з люмінесцентними лампами. Особливо, якщо вам потрібні такі функції, як регуляція світла (сумісність з диммером). Виберіть один люмінесцентний і один світлодіодний світильник, який вам подобається, та порівняйте характеристики і вартість.

Термін служби і гарантія

Після того, як ви порівняєте вартість освітлювальних приладів, ви захочете порівняти вимоги щодо терміну служби і гарантійних зобов’язань (зазвичай вони вказуються в специфікаціях виробника продукту). Одним з основних переваг вибору світлодіодного освітлення, крім зниження енергоспоживання, є очікуваний термін служби 10-25 років. Виробники світлодіодів також надають 3-5-річну гарантію на лампи та світильники. Така гарантія покриває заміну світильників, які виходять з ладу протягом гарантійного терміну. Люмінесцентні світильники рідко мають такий тривалий гарантійний термін. Крім того, світлодіодні світильники забезпечують тривалий термін служби.

Витрати на заміну люмінесцентних ламп

Люмінесцентні світильники складаються з двох компонентів: лампа і баласт, на якому працює лампа. Люмінесцентні лампи коштують від 5 до 15 доларів в залежності від типу лампи. Вони повинні замінюватися кожні 6 місяців – 3 роки, в залежності від їх використання. Люмінесцентні баласти коштують від 20 до 30 доларів і повинні замінюватися кожні 3-6 років в залежності від використання. Також враховуйте час і оплату праці при заміні люмінесцентних ламп і баластів. Світлодіодні світильники не вимагають заміни баласту.

Особливості: передача кольору і регуляція світла

Показник CRI (індекс передачі кольору) світлодіодного освітлення набагато вище, ніж у люмінесцентних ламп. Чим вище CRI джерела світла, тим точніше сприйняття кольорів, що відображаються під джерелом світла. Ось чому художні галереї надають перевагу світлодіодам ніж будь-яким іншим джерелам світла. Крім того, світлодіодні світильники з функцією регулювання освітленості плавно змінюють світ, на відміну від люмінесцентних. А люмінесцентні, в свою чергу, мають тенденцію мерехтіти і зазвичай регуляція освітлення пропонується в якості преміальної опції.

Дизайн / зовнішній вигляд

З огляду на те, що початкові інвестиції в світлодіодне освітлення в даний час, як правило, рівні або менше, ніж у люмінесцентних ламп, очевидно, що немає ніякої переваги у виборі люмінесцентних світильників для офісного приміщення. Тим не менш, деякі дизайнери в даний час називають люмінесцентні світильники «вінтажними» і часом все ще використовують їх при проектуванні освітлення.

Оберіть мову сайту