LED світильники для ЖКГ: як обрати найкращий?

Світлодіодні світильники для ЖКГ – це надійні, економічні і невибагливі освітлювальні прилади, призначені для використання на об’єктах житлово-комунального господарства.

 

Де застосовують світлодіодні ЖКГ світильники?

Ці світильники стануть вигідним рішенням для громадських установ, виробничих підприємств, господарських і комунальних організацій. Їх встановлюють в під’їздах житлових будинків, проходах і коридорах, в прольотах сходових майданчиків. Крім цього, ЖКГ світильники обирають для освітлення підвалів, різних технічних і побутових приміщень, а також підземних переходів.

Вимоги до світильників для ЖКГ

Для того, щоб LED-світильники для ЖКГ працювали максимально довго, слід вибирати моделі, що відповідають таким вимогам:

1. Світильник може працювати в умовах запиленості та підвищеної вологості;
2. Має високий ступінь захисту від механічних пошкоджень і впливів вібрації;
3. Має компактні розміри;
4. Простий в установці;
5. Має тривалий період експлуатації;
6. Може працювати в широкому діапазоні температур (від – 30 до +60);
7. Стійкий до перепадів напруги в мережі.

Ключові характеристики LED світильників для ЖКГ

  • Форма
  • Потужність, W
  • Світловий потік, Lm
  • Енергоефективність, Lm / W
  • Колірна температура
  • Кут розсіювання
  • Тип драйвера
  • Матеріал розсіювача
  • Матеріал корпуса
  • Клас захисту IK
  • Ступінь захисту IP

Форма світильника

Світильники ЖКГ виготовляють у стандартних формах: круг, овал та, іноді, квадрат.

Потужність світильника

Сама по собі потужність світильника не говорить про те, наскільки яскраво світить прилад. Вона показує кількість електроенергії, яку споживає світильник або лампа, але не показує рівень освітленості. Цей показник прямо впливає лише на кількість грошей, які користувач заплатить за використання електроенергії.

Світловий потік

Це та характеристика, яка покаже, яку кількість світла ви отримаєте. В першу чергу необхідно визначити ступінь потреби конкретного приміщення в освітленості. Необхідно також враховувати кількість джерел світла в приміщенні. Наприклад, щоб освітити коридор площею 30 кв. м. з висотою стель 3 метри вам знадобиться 3375 Лм. Ви можете використовувати два світильника потужністю 18 Вт і світловим потоком 1800Lm, або 3 світильника потужністю 12 Вт кожен і світловим потоком 1200 Lm.


Детально про розрахунок освітленості читайте тут >>>


Енергоефективність

Є показником якості продукту. Чим вище значення енергоефективності, тим вища якість світильника.

Колірна температура ЖКГ світильників

Світильники ЖКГ переважно виробляються з колірною температурою від 4000 (яскраве світло) до 6500 К (холодне денне) світло.

Вибір колірної температури залежить від місця і способа використання світильника.

Якщо світильник потрібно встановити в місці, де будуть часто присутні люди, – рекомендується використання більш яскравого світла від 4000 до 5000К. Така колірна температура є універсальною і комфортною для очей.

Якщо ж освітлюване місце не передбачає постійну присутність людини, то цілком підійдуть до використання світильники з температурою від 5000К і до 6500К. В обох випадках золотою серединою будуть світильники з температурою 4500К.

 

Кут розсіювання

Це той кутовий діапазон, під яким потік світла розсіюється від світильника.

Світильники круглої форми призначені для розміщення горизонтально на стелі. В даному випадку весь світловий потік буде максимально ефективно використаний і більш щільно освітить необхідну площу в вертикальному куті. Установка даного типу світильників на стіну також можлива, але при такому розміщенні частина корисного світлового потоку буде спрямована на стелю.

На цьому фото круглий ЖКГ-світильник розміщений на стелі і все світло, випромінюється, використовується максимально раціонально. На фото праворуч світильник круглої форми розміщений на стіні і частина світла йде на освітлення стелі.

Світильники в формі овалу призначені для розміщення на стіні. Завдяки своїй формі і конструкції, розсіювання світлового потоку з максимальним ККД у них відбувається в більш широкому, горизонтальному куті.Це дозволяє якісно освітити стіни коридорів, приміщень, сходових маршів.

Тип драйвера

У світильниках ЖКГ використовуються драйвери типу IC або лінійні. Світильник з IC-драйвером більш надійний в умовах перепадів напруг.

На зображеннях — приклади IC-драйвера.

Материал розсіювача ЖКГ

Розсіювачі ЖКГ-світильників виготовлені з пластику. Як правило, використовують 3 різних види пластику. Кожен з них має свої особливості і спеціальне маркування.

PS. Є досить жорстким, але водночас і крихким матеріалом. Має невисоку механічну міцність. Проте, у нього досить висока ступінь оптичного світлопропускання. Володіє відмінними діелектричними властивостями і непоганою морозостійкістю (до -40 ° C). Має невисоку хімічну стійкість до агресивних середовищ. Це найдешевший матеріал для розсіювача.
PP. Характеризується високою ударною міцністю, хорошими діелектричними властивостями, низькою паро- і газо- проникністю, тепло- і морозостійкістю; має високу світлопропускну здатність, стійкий до UV-випромінювання, не жовтіє.

PMMA – Даний матеріал складається в основному з акрилових смол, володіє високою стійкістю до ударів, забезпечує передачу світла майже в тому ж обсязі, що і скло, що робить його прекрасною заміною останньому, стійкий до подряпин.

PP + PMMA – сплав матеріалів; увібрав в себе всі важливі властивості РР: високі діелектричні властивості, не жовтіє. Волого-і морозостійкий, стійкий до подряпин і має найвищу світлопропускну здатність – 92-93%. Це найбільш дорогий у виробництві, й найнадійніший матеріал розсіювача.

Розсіювачі для світильників бувают двох типів: матовий та глянець.

Матовий розсіювач  Глянцевий розсіювач

Матові розсіювачі універсальні, вони забезпечують світильнику стильний і оригінальний зовнішній вигляд, мають відмінні показники освітленості і забезпечують рівномірний розподіл світла по всій поверхні розсіювача, згладжуючи тим самим можливі темні плями.

Матеріал корпусу ЖКГ світильників

Для корпусів світильників ЖКГ, в основному використовують міцні і тугоплавкі матеріали, такі як: PP і ABS. У дешевших світильниках частіше використовується PVC. Цей матеріал недорогий у виробництві, більш схильний до деформації при нагріванні, хоча і володіє високими діелектричними властивостями і морозостійкістю.

Клас ударостійкості ЖКГ світильників (IK)

Це класифікація ступенів захисту від зовнішніх механічних впливів. Вона показує стійкість корпусу електрообладнання до механічних впливів (ударів).

Для ЖКГ світильників даний індекс повинен мати значення не менше IK05. Це означає, що світильники не буде пошкоджений, якщо на нього скинути предмат вагою 500 гр. з висоти 10см. Чим вищий цей показник, тим вище ударостійкість корпусу світильника.

Ступінь захисту від вологи і пилу (IP)

Показує придатність світильника до використання в умовах агресивних середовищ: висока вологість, пилові приміщення. Чим вище значення IP, тим краще світильник захищений від вологи і пилу.

Наприклад, ступінь IP65 ЖКГ-світильника забезпечує йому повний захист від пилу, а також захист від струменів води під будь-яким кутом.

Оберіть мову сайту