Чому лампи Т8 виходять з ладу?

Замінюючи старі люмінесцентні лампи на світлодіодні, багато хто розраховує збільшити термін їх використання, але часто трапляється так, що світлодіодна лампа виходить з ладу навіть швидше. Чому так відбувається?

Щоб дізнатися відповідь на це питання, ми закупили лампи Т8 різних торгових марок і розібрали їх, щоб дізнатися які компоненти використовуються в них і які вони мають особливості конструкції. У розборі беруть участь лампи Т8:

  • Vestum, 10W
  • Sokol, 10W
  • Евросвет, 9W
  • One-Led, 9W
  • Navigator, 9W

Всі лампи мають розсіювач з матового скла, що забезпечує рівномірне поширення світла, і цоколі з пластику. Решта конструкції ламп відрізняється.

Vestum, 10W

Важливим елементом цієї лампи є контактна шина, розміщена з внутрішньої сторони корпусу на контактах цоколя. Шина запобігає впливу високої напруги в мережі на роботу елементів драйвера, тим самим продовжуючи термін його експлуатації. Зажимка контактів запобігає їх застряванню в світильнику.

У лампі Vestum використовується IC драйвер, який забезпечує лампі роботу в широкому діапазоні напруги, що захищає її від перепаду струму в мережі і запобігає мерехтінню. Елементи драйвера нанесені з двох сторін плати, що запобігає впливу роботи одних елементів на інші. Наприклад, таким чином можна уникнути перегріву конденсаторів.

Світлодіоди лампи розміщені на мідній струмопровідній підкладці, яка приклеєна на скло розсіювача. Таке рішення дозволяє не тільки забезпечити для світлодіодів кращий тепловідвід, але також і збільшити кут розсіювання світла.

Лампа Т8 Vestum спроектована так, щоб працювати тривалий час.

Евросвет, 9W

Контакти цієї лампи з внутрішньої сторони корпусу теж мають зажbмку і з’єднані контактної шиною. Шина запобігає впливу високої напруги в мережі на роботу елементів драйвера.

У лампі використовується IC драйвер, що забезпечує лампі роботу в широкому діапазоні напруги і захищає її від перепаду струму в мережі. Однак через одностороннє компонування (всі елементи розміщені на одній стороні плати) драйвер може швидко вийти з ладу, оскільки мікросхема розміщена надто близько до котушки. Під час роботи котушка нагрівається, і може перегріти мікросхему і конденсатори поруч.

Світлодіоди лампи розміщені на мідній струмопровідній підкладці, яка розміщена на склі розсіювача. Таке рішення дозволяє не тільки забезпечити для світлодіодів кращий тепловідвід, але також і збільшити кут розсіювання світла.

Лампа Т8 Евросвет розрахована на роботу в широкому діапазоні напруг, проте компоновка драйвера може стати причиною швидкого виходу з ладу.

One-Led, 9W

Контакти лампи One-Led з внутрішньої сторони корпусу мають зажимку і з’єднані контактної шиною. Шина запобігає впливу високої напруги в мережі на роботу елементів драйвера, тим самим подовжуючи термін його експлуатації.

У лампі використовується Linear IC драйверякий захищає лампу від перепадів напруги в мережі, але не від перепадів сили струму і мерехтінь. Крім цього, драйвер має односторонню компоновку. Конденсатор розміщений поруч з котушкою, що може привести до перегріву і виходу всієї лампи з ладу.

Світлодіоди розміщені на тонкій мідній підкладці, яка закріплена на склі розсіювача. Це забезпечує світлодіодам якісний тепловідвід через скло і запобігає їх перегріванню і швидкій деградації.

Лампа Т8 One-Led розрахована на роботу в широкому діапазоні напруг, але не захищена від перепадів сили струму, мерехтінь і швидкого виходу з ладу через перегрів драйвер.

Sokol, 10W

Контакти з внутрішньої сторони корпусу мають зажимку і з’єднані контактної шиною. Шина запобігає впливу високої напруги в мережі на роботу елементів драйвера.

У лампі використовується IC драйвер забезпечує лампі роботу в широкому діапазоні напруги і захищає її від перепаду струму в мережі. Однак через одностороннє компонування драйвер може швидко вийти з ладу, оскільки мікросхема розміщена надто близько до котушки. Під час роботи котушка нагрівається, і може перегріти мікросхему і конденсатори поруч.

Світлодіоди розміщені на платі з текстоліту, яка встановлена на склі розсіювача. Текстоліт не володіє достатньою теплопровідністю, тому при роботі лампи світлодіоди будуть перегріватися і швидше деградують.

Лампа Т8 Sokol розрахована на роботу в широкому діапазоні напруг, проте компоновка драйвера може стати причиною швидкого виходу з ладу. Відсутність тепловідведення для світлодіодів також є недоліком, здатним скоротити термін експлуатації лампи.

Navigator, 9W

Лампа Navigator має контакти, які з внутрішньої сторони корпусу мають зажимку і безпосередньо пов’язані з драйвером. Контактна шина відсутня. Така конструкція не захищає елементи драйвера від високої напруги в мережі.

У лампі використовується Linear IC драйвер з двостороннім компонуванням, що забезпечує лампі роботу в широкому діапазоні напруги, але не захищає її від перепаду струму в мережі. Драйвер захищений від перегріву, але не запобігає мерехтінню лампи.

Світлодіоди розміщені на тонкій мідній підкладці, яка розміщена на склі розсіювача. Це забезпечує світлодіодам якісний тепловідвід через скло і запобігає їх перегріванню і швидкій деградації.

Лампа Т8 Navigator захищена від перегріву і стрибків напруги в мережі, але не захищена від перепадів струму, а висока напруга в мережі може негативно впливати на роботу драйвера.

То яка лампа Т8 буде працювати довше за все?

Підводячи підсумок, можемо сказати, що кращі компоненти та збірка у Т8 лампи Vestum. Швидше за все вона пропрацює весь ресурс вказаний на упаковці і буде працювати довше інших зразків.

Vestum, 10W Евросвет, 9W One-Led, 9W Sokol, 10W Navigator, 9W
Контактна шина
IC драйвер
Двостороннє компонування драйвера
Тепловідвід

 

Оберіть мову сайту