Будова світлодіодної лампи

Всі ми знаємо, що світлодіодні лампи на сьогоднішній день є найекономнішим джерелом світла. Чи цікавилися ви, що їх робить такими, якими вони є? Чому їх називають екологічними, безпечними і найбільш довговічними лампами? Давайте «заглянемо» всередину цього пристрою, щоб нарешті розібратися, чи варта ця лампа такої уваги.

LED-лампа складається з чотирьох основних частин:

1.Колба з розсіювачем. На відміну від колб ламп розжарювання і люмінесцентних ламп, вона не б’ється, оскільки зроблена з пластику, а не скла. Тож, при падінні вам не доведеться збирати уламки по всій підлозі. Також, вона не нагрівається. Зручно, чи не так? Колба буває двох видів: матова і прозора. При виборі світлодіодної лампи, варто віддати перевагу пристрою з матовою колбою. Вона призначена для рівномірного розсіювання світла по всій площі приміщення. Колба, виконана з прозорого скла, призначена тільки для декоративного освітлення.

2. Плата зі світлодіодами. 90% тепла, що випромінюється світлодіодами, припадає на плату. Тому, важливо, щоб вона була з алюмінієвою підкладкою. На сторону, яка розташована біля радіатора, наноситься термопаста, яка запобігає його нагріванню.

У світлодіодних лампах можуть використовуватися три типи світлодіодів:

DIP світлодіоди. Кріпляться на плату за допомогою наскрізних отворів на платі. Мають доволі низьку світловіддачу.

SMD світлодіоди напаяні безпосередньо на поверхню плати. Такі діоди відрізняються високою світловіддачею, в порівнянні з DIP світлодіодами. На сьогоднішній день найбільш поширеним видом є SMD світлодіоди.

COB світлодіоди. Кристали напаюються на плату та покриваються спільним шаром люмінофору. Це дозволяє виробляти лампи малих розмірів, та забезпечує відведення тепла.

4. Драйвер — це один з основних елементів світлодіодних ламп. Завдяки йому, струм передається в джерело живлення. Драйвер впливає на якість, кількість світла, а також на ресурс роботи лампи. Драйвер запобігає пульсації, а отже світлодіодні лампи не мерехтять. Завдяки йому наші очі не втомлюються від штучного освітлення. Також, завдяки цьому пристрою, лампи можуть так довго світити навіть при перепадах напруги. Драйвер стабілізує струм і запобігає передчасному перегоранню лампи.

4. Корпус лампи з цоколем. Основна задача корпусу лампи – вмістити усі внутрішні елементи та організувати якісне відведення тепла. У ранніх моделях LED-ламп використовувалися дуже складні конструкції корпусу (баласту). Вони були виконані з масивного алюмінію у вигляді радіаторів, що дозволяло дуже ефективно відводити тепло, яке випромінюється елементами драйвера і світлодіодами, але при цьому дуже їх здорожувало. Згодом виробники знайшли компромісне рішення: поєднання тонкостінного алюмінієвого стакану з термопластиком. Ця пара цілком справляється із завданням тепловідведення при відносній дешевизні конструкції, що зробило світлодіодну лампу доступнішою за ціною. Всі елементи драйвера розташовуються усередині стакану. Він з одного кінця закритий цоколем, а з іншого — алюмінієвою пластиною, на якій розташовані світлодіоди. Іноді на цій же пластині розташовують елементи драйвера. Найчастіше використовують три рішення, що дозволяють ефективно відводити тепло від пластини зі світлодіодами на стакан: термоклей; поєднання гвинтів і термоклею, що забезпечує щільний контакт; використання пластини з «спідничкою», яка запресовується в стакан. Це забезпечує лампам хороше відведення тепла, що позитивно впливає на термін служби пристрою. Цоколь – це частина лампи, за допомогою якої пристрій прикріплюється до патрона люстри. Як і в інших джерелах освітлення, цоколь в світлодіодних лампах має різноманітність видів: від Е14 і Е27, які найчастіше використовують у побуті, до MR, які застосовуються для точкового освітлення.

Прекрасним прикладом світлодіодних джерел освітлення є світлодіодні лампи Vestum. Ціна на них в повній мірі виправдана якістю. Ці лампи стануть найкращим придбанням для будинку, квартири, офісу, гаража, дачі чи будь-якого іншого приміщення. Адже вони економні, безпечні, екологічні і довговічні.

Оберіть мову сайту