Світлодіодні врізні панелі: огляд українських торгових марок

Мініатюрні світлодіодні світильники все частіше замінюють традиційні люстри. Вони компактні зручні і довговічні, але як зрозуміти який з них дійсно прослужить заявлений термін? Особливо, якщо всі вони виглядають однаково.

Конструкція врізних мініпанелей

Конструкція врізних мініпанелей досить проста і однакова для більшості виробників. Світлодіоди в такій панелі розміщені вздовж металевої або пластикової рамки і світять в торець прозорої пластини-розсіювача (скляної або акрилової). Світло поширюється по пластині, відбивається від задньої стінки корпусу панелі (або білого глянцевого паперу-підкладки на стінці панелі) і поширюється вниз, через ще один матовий розсіювач. Драйвер знаходиться в ізольованому корпусі і приєднаний до панелі дротом.

Подібна конструкція не забезпечує високої енергоефективності, яка властива більшості світлодіодного освітлення. Для таких світильників нормальна енергоефективність від 50 Lm/W, проте вони дають рівне світло по всій поверхні панелі, за що і цінуються споживачами.

У цій статті ми розбираємо чим відрізняються врізні мініпанелі різних торгових марок України. Серед обраних нами зразків – найпоширеніші Імпортери світлодіодного освітлення.

  • Lezard 6W 
  • Feron 6W
  • Horoz 6W
  • Евросвет 6W
  • Vestum 6W
  • Luxel 6W
  • Lebron 6W
  • Right Hausen 6W
  • Videx 6W
  • Etron 6W

Результати тестування, для зручності, винесені в таблиці. Більш детальні результати вимірювань ви можете подивитися в картці кожного світильника за посиланням.

Для світлодіодного освітлення відхилення параметрів до 10% вважається нормальним. Тому в статті відзначені тільки відхилення, які перевищують 10%.  

Lezard 6W

Ще при розпакуванні і огляді корпус драйвера Lezard розвалився на частини. Під час тестування виявлено, що завищено заявлений світловий потік на 26%. Також некоректно вказано діапазон робочої напруги: на упаковці заявлено 175-265В, але вже при 180В помітно падають потужність і світловий потік на 30% і 18% відповідно. Також був зафіксований коефіцієнт мерехтіння 65 при нормальній напрузі і 71 при 180В, що є досить високим значенням, небезпечним для людини.

У світильнику використовується найпростіший лінійний драйвер, який не захищає від перепадів напруги і струму. Його комплектація помітно менша, ніж у панелей такого ж типу.

Кріплення світильника необхідно приєднувати самостійно, що займає час при установці. Корпус світильника виконаний з металу і забезпечує хороший тепловідвід світлодіодам.

Світильник Lezard дає помітно менший світловий потік, ніж заявлено на упаковці, не стійкий до перепадів напруги і має високий коефіцієнт мерехтінь. Не рекомендується для житлових приміщеннь.

Feron 6W

Тестування світильника Feron при нормальній напрузі не показало значних відхилень, як і при низькій напрузі 180В. Якісний IC-constant драйвер містить в собі достатньо конденсаторів, щоб забезпечити стійкість до перепадів напруги і струму.

Корпус виконаний з металу і забезпечує хороший тепловідвід світлодіодам. Кріплення вже приєднані, що дозволяє швидко встановити світильник.

Світильник Feron найточніше серед обраних зразків такої ж конструкції відповідає заявленим характеристикам. У нього якісний драйвер, а також не потрібно витрачати час на приєднання кріплень при установці.

Horoz 6W 

Світильник Horoz при тестуванні показав серйозні відхилення від заявлених параметрів по світловому потоку. Примітно, що реальна потужність нижче заявленої в межах допустимого, але світловий потік навпаки вище, що свідчить про високу енергоефективності панелі і скоріше є її перевагою, ніж недоліком. Енергоефективність панелі вище заявленої.

При низькій напрузі робочі параметри не сильно відрізняються від реальних при 220В. IC-драйвер має мінімально необхідні деталі і забезпечує стабільну роботу при змінах напруги.

Корпус виконаний з металу і забезпечує хороший тепловідвід світлодіодам. Кріплення вже приєднані, що дозволяє швидко встановити світильник.

Світильник Horoz вказує робочі параметри не точно, але за рахунок високої енергоефективності це не можна вважати недоліком. У світильника якісний драйвер, а також не потрібно витрачати час на приєднання кріплень при установці.

Евросвет 6W

Світильник Евросвет при тестуванні показав серйозні відхилення від заявлених параметрів по світловому потоку: реальний на 15% нижче заявленого. При низькій напрузі робочі параметри не сильно відрізняються від реальних при 220В. IC-драйвер має мінімально необхідну комплектацію і захищає світильник від перепадів напруги і струму.

Кріплення світильника необхідно приєднувати самостійно, що не дуже зручно. Корпус світильника виконаний з металу і забезпечує хороший тепловідвід светодиодам.

Світильник Евросвет вказує завищений світловий потік, але стабільно працює при низькій напрузі. Монтаж займе більше часу через приєднання кріплень.

Vestum 6W

Світильник Vestum при тестуванні показав відхилення від заявленого по світловому потоку: реальний на 25% нижче заявленого. Потужність і колірна температура знаходяться в межах норми. При низькій напрузі робочі параметри не сильно відрізняються від реальних при 220В. IC-драйвер захищає світильник від перепадів напруги і струму. Також, варто відзначити, що з усіх зразків, цей не показав мерехтінь взагалі, в той час як у інших коефіцієнт мерехтінь він був, хоч і в межах норми (за винятком світильника Lezard з високим коефіцієнтом мерехтінь).

Корпус виконаний з металу і забезпечує хороший тепловідвід светодиодам.

Світильник Vestum вказує завищений світловий потік, але стабільно працює при низькій напрузі, зручний в установці і не мерехтить.

Luxel 6W

Світильник Luxel при тестуванні показав серйозні відхилення від заявлених параметрів по світловому потоку. Світловий потік майже в два рази нижче заявленого. Енергоефективність панелі дуже низька навіть для її конструкції. При низькій напрузі помітно падає потужність панелі, але світловий потік залишається стабільним. Ймовірно такий ефект дає спрощений IC-драйвер. При заявленому діапазоні роботи 85-265В світильник швидше за все буде працювати лише в межах 180-230, оскільки навіть при 180В вже падає потужність.

Корпус виконаний з металу і забезпечує хороший тепловідвід светодиодам. Кріплення вже приєднані, що дозволяє швидко встановити світильник.

Світильник Luxel має дуже низьку енергоефективність, дає менше світла, втрачає потужність при низькій напрузі. При установці не потрібна витрачати час на кріплення кліпс.

Lebron 6W

Світильник Lebron єдиний із зразків з торцевим світлом і пластиковою рамкою. Використання пластика замість металу робить світильник помітно легше інших, проте з часом рамка може пожовтіти. При тестуванні було виявлено сильне відхилення по потужності і світловому потоку. Реальна потужність вище, а світловий потік нижче заявлених. Енергоефективність світильника дуже низька. Але на відміну від світильника Luxel при низькій напрузі робочі параметри у панелі Lebron практично не змінюються.

Кріплення світильника необхідно приєднувати самостійно, що займає час при установці світильника.

Світильник Lebron має дуже низьку енергоефективність, дає менше світла, ніж заявлено, але стабільно працює при низькій напрузі. При установці потрібно витратити час на приєднання кліпс до корпусу.

Right Hausen 6W

Світильник Right Hausen при тестуванні показав серйозні відхилення по світловому потоку і колірній температурі. Вони значно вище заявленого, через що цей світильник найяскравіший із зразків з торцевим світлом. На упаковці світильника зазначено, що він дає нейтральне світло в 4000К, але насправді світильник дає майже повних 6000К – холодне світло, яке не рекомендується для житлових приміщеннях. При цьому світловий потік також майже в два раз вище заявленого.

При низькій напрузі параметри змінюються незначно по відношенню до заміряних при 220В.

Корпус виконаний з металу і забезпечує хороший тепловідвід светодиодам. Кріплення вже приєднані, що дозволяє швидко встановити світильник.

Світильник Right Hausen дає більше світла, ніж заявлено, але не рекомендується до установки в житлових приміщеннях через холодну температури світла. У світильника якісний драйвер, а також не потрібно витрачати час на приєднання кріплень при установці.

Наступні два світильника мають іншу конструкцію, ніж у всіх попередніх, тому їх параметри відрізняються щодо інших зразків. У них світлодіоди розміщені на задній стінці світильника і світло спрямоване прямо на розсіювач (звідси і назва downlight – світить вниз). Після установки відрізнити цей типу світильника від попередніх практично неможливо.

Videx 6W

Світильник Videx 6W споживає менше потужності, ніж заявлено на упаковці, але енергоефективність при цьому досить висока. Через свою конструкції downlight, енергоефективність світильника значно вище, ніж у інших світильників. При напрузі 180В відхилення потужності і світлового потоку складає 48% і 36% відповідно, що відповідає заявленим параметрам роботи. Світильник не підходить для використання в регіонах з перепадами напруги.

Корпус світильника виконаний з пластику, драйвер розміщений всередині, тому заміні не підлягає. Кліпси приєднані до корпусу, що економить час при установці світильника. За розмірами світильник такого ж діаметру, як і попередні зразки.

Світильник Videx не розрахований на роботу в мережах з перебоями або низькою напругою, але має високий світловий потік і енергоефективність.

Etron 6W

В асортименті Etron також присутні тільки світильники типу downlight. Шестиваттний світильник цієї фірми помітно поступається в розмірах всім попереднім але відхилень за проектною потужністю при тестуванні не виявлено. Реальний світловий потік у світильника на 22% вище заявленого, що робить його енергоефективність найвищою серед зразків. При напрузі 180В відхилення потужності і світлового потоку незначні, тому світильник підходить для використання в регіонах з перепадами напруги в мережі.

Корпус світильника виконаний з пластика, драйвер розміщений всередині, тому заміні не підлягає. Кліпси приєднані до корпусу, що економить час при установці світильника.

Світильник Etron розрахований на роботу в мережах з перебоями або низькою напругою, але має високий світловий потік і енергоефективність, зручний в установці.

Підсумок

Найбільш точно відповідає заявленим параметрам світильник Feron. Також він зручний в установці, підходить для використання в мережах з перепадом напруги і в ньому легко можна замінити драйвер, але разом з тим, він має найвищу вартість серед зразків. Світильники Videx і Etron за рахунок своєї конструкції дають більше світла і більш енергоефективні.

Також непогано показали себе світильники Horoz, Евросвет і Vestum. Світильника Vestum трохи не дотягує до гарної енергоефективності (48 Lm/W, а не 50Lm/W), але показав гарний результат за низької напруги, а також нульовий коєфіцієнт мерехтінь. Установка великої кількості світильників Евросвет займе більше часу з-за того, що кліпси не приєдналася до корпусу. Світильник Horoz показав хороші результати при тестуванні, не дивлячись на невідповідність світлового потоку заявленому.

Світильники Lezard, Luxel, Lebron і Right Hausen критично не відповідають заявленим параметрам, до того ж мініпанелі Lezard і Right Hausen не рекомендуються до установки в житлових приміщеннях через високий коефіцієнта мерехтінь і високої колірної температури відповідно.

Оберіть мову сайту