Філаментні лампи створили більш десятка років тому японські фахівці, а довели до розуму – китайські. За цей час філаменти зробили приголомшливу кар’єру. Ще в 2016-му в Україні про них нічого не було чутно.
Буквально протягом декількох років лампи довели свою ергономічність та енергоефективність. Вони успішно впроваджуються в побутове застосування замість лампочок розжарювання. Одна з різновидів філаментів – декоративні лампи. Їх спіраль є важливим елементом дизайну. Спочатку філаментні лампочки якраз і використовувалися для декоративних цілей.
Серія «Вінтаж» для найрізноманітніших інтер’єрів
Секрет філаментів – в імітації нитки розжарювання. Інженерам і дизайнерам вдалося правдоподібно повторити красу цієї нитки. Причому філаментні лампи в 20-30 разів довговічніші та у багато разів енергоефективніші за звичайні лампочки розжарювання.
Філаменти використовуються в інтер’єрах, де лампа не ховається у плафони, а виступає повноцінною прикрасою приміщення. Вони затребувані в барах, ресторанах і кафе. Особливо, якщо заклад оформлений в одному з таких стилів:
- вінтаж;
- лофт;
- хай тек;
- модерн;
- стімпанк;
- еклектика;
- класика (підходять лампи з прозорими колбами).
Філаментні лампи ефектно виглядають при розвішуванні гірляндами, гронами та у світильниках. Пройдіться увечері центром Києва або іншого міста, де є хоча б парочка закладів з вуличними терасами. Часто гарні і такі фотогенічні лампочки на вулиці і всередині приміщень – саме філаментні.
Компанія Vestum представила колекцію філаментних ламп «Вінтаж». Ці лампи призначені для прикрашання інтер’єрів закладів. Їх завдання – в першу чергу, давати декоративний ефект, тобто світитися. І тільки після цього – освітлювати. Фахівці компанії надихалися дизайном освітлення нью-йоркських барів в стилістиці лофт. Буквально кожен другий заклад в цьому місті використовує лампи в якості незамінного елементу інтер’єру.
Філаментні лампи Vestum із серії «Вінтаж» можна використовувати для таких цілей:
- Зонування приміщення світлом, виділення зон із загального простору.
- Декор всередині і ззовні приміщення.
- Створення невимушеної і нестандартної атмосфери в стилі лофт, де не потрібно притримуватися якихось жорстких правил.
Три популярних форм-фактори, які не залишать байдужими
Філаментні лампи бувають найрізноманітнішої форми. Вони можуть нагадувати кулю, грушу, свічку або серце. Наразі у компанії Vestum представлено філаменти з колекції «Вінтаж» у трьох форм-факторах:
- ST64 – ретро-лампа (її ще називають лампочкою арт деко). Має витягнуту, злегка краплеподібну форму. Забезпечує гарний дизайнерський ефект, дає приємне золотисте світло. Така вишукана форма зараз на піку моди. Особливо підійде для закладів, оформлених у вінтажному стилі.
- G95 – оригінальна куляста лампочка з діаметром колби 95 мм. Ця форма досконала у своїй простоті. Вона буде оптимальною для прикрашення приміщень у стилістиці ретро і лофт.
- G125 – ще одна лампа з кулеподібною колбою, на цей раз діаметром 125 мм. Буде ідеальною для приміщень і територій «з розмахом», вона досить чималенька і помітна.
Декоративні лампи з серії «Вінтаж» мають цоколь Е27 і абсолютно сумісні з патронами для звичайних лампочок розжарювання. Вони характеризуються хорошою світловіддачею, економлять електроенергію, не сліплять очі і мають великий ресурс роботи. Але головне – звичайно ж, їх декоративні властивості.
Вінтажні лампи підійдуть для бра у формі ліхтарів, світильників з прозорим плафонами або такими, які повністю відкривають лампочку. Але найкраще філаментні ретро-лампи Vestum використовувати без плафонів. Так можна роздивитися лампочку у всій її красі.
Свого часу в Україні та інших країнах виробники недостатньо уваги приділили популяризації філаментних ламп та впровадженню знань про них. Але, як тільки ситуація виправилася, покупці оцінили переваги товару. Завдяки ефективності таких ламп можна без перебільшення сказати, що за ними – майбутнє. І завдяки економічності, через неперевершений дизайн.