Світить яскраво! Навіщо філаментні лампи?

Світлодіодна філаментна лампа являє собою лампу, яка візуально схожа з традиційною лампою розжарювання. Нитки розжарювання видимі, колба зазвичай прозора або має легке напилення. І зроблено це не тільки в естетичних цілях, але і для кращої передачі світла.

Світлодіодні філаментні лампи мають меншу потужність, ніж звичні лампи розжарювання або люмінесцентні лампи, проте вони мають найвищий показник світловіддачі (кількість світла на одиницю спожитої електроенергії). Філамент – це не тільки, і не стільки про помірне світло. Адже одним з основних переваг ниткової LED лампи є її яскраве світіння!

В таблиці наведено порівняння  споживаної потужності та енергоефективності ламп:

Тип лампи Споживана потужність, Вт Світловіддача (енергоефективність), Лм/Вт Світловий потік, Lm
Лампа розжарювання 75 10 800
Люмінесцентна 20 40 800
LED світлодіодна звичайна 10 85 850
LED філамент 9 133 1200

Філаментні лампи, завдяки прозорій колбі і зовнішній подібності до ламп розжарювання, самі по собі є елементом декору і прекрасно доповнюють сучасні та класичні інтер’єри, надаючи їм особливого шарму.

Їх можна сміливо використовувати в так званих відкритих джерелах світла. Це всілякі кришталеві люстри, бра і світильники з плафонами відкритого типу або зовсім без них. Такі лампи не стануть відтягувати на себе увагу від краси люстри, а, навпаки, створять відчуття естетичної довершеності. На відміну від стандартних світлодіодних ламп, пучок світла у філаментній лампі залишається спрямованим, концентрованим. Розсіювач (колба) в таких лампах скляний, а не пластиковий, що дає рівне, не спотворене світло у всіх напрямках, яке прекрасно відбивається в кришталиках люстр, дозволяючи їм виблискувати і наповнюючи кімнату світлом.

Переваги філаментних світлодіодних ламп:

 • Висока схожість зовнішнього вигляду з лампами розжарювання, що є обов’язковою умовою в реалізації деяких дизайнерських задумок.
 • Кут розсіювання світла становить 270 – 360°, а колірна температура близько 3000° K (цей показник може бути і в інших колірних температурах), що краще аналогічних показників ламп розжарювання.
 • Високий рівень світловіддачі, завдяки прозорій колбі.
 • Висока енергоефективність.
 • Великий термін експлуатації (релевантно тільки для якісних виробів).
 • Можливий випуск всіляких форм і розмірів ламп, а також зниження собівартості, щоб зберегти конкурентоспроможність.

Незважаючи на незаперечні вигоди придбання філаментних ламп, вони мають ряд недоліків, які ми не будемо обходити стороною.

 • Філаментні лампи не придатні до ремонту через те, що корпус не розбирається.
 • Такі лампи мають тендітну скляну колбу.
 • Більшість ламп мають високий коефіцієнт пульсації.
 • Найчастіше в конструкції застосовується примітивний вирівнювач, замість повноцінного токового драйвера.
 • У неякісних лампах потужність і реальний термін служби істотно нижче заявлених значень.

З філаментними лампами ви отримуєте ефектний дизайн і колірну температуру як у ламп розжарювання, проте тепер вам не доведеться турбуватися про часту заміну ламп, тендітної нитки напруження або високих енерговитратах.

Оберіть мову сайту