Меблеві світильники: тестування різних торгових марок

Сфера застосування меблевих світильників (або Т5 світильників), куди ширше ніж звичайне підсвічування шаф. Їх часто можна побачити в коридорах, нішах, в офісних і торгових приміщеннях. Світлодіодні меблеві світильники – це готові рішення, які потрібно тільки підключити і можна відразу ж використовувати.

Але коли справа доходить до вибору світильника в свою квартиру, все моделі на полицях виглядають абсолютно однаково, а параметри зазначені на упаковці не обов’язково відповідають реальності. Як з’ясувати які торгові марки пропрацюють весь заявлений ресурс, а які вийдуть з ладу відразу після закінчення терміну гарантії?

Щоб дізнатися відповідь на це питання, ми закупили світильники різних торгових марок і відправили їх в фотометричну лабораторію. Після тестування ми розібрали світильники, щоб дізнатися які компоненти були використані. Важливими характеристиками для меблевих світильників є:

  • відповідність заявлених характеристик виміряним;
  • потужність світлодіодів;
  • наявність тепловідведення;
  • спосіб підключення світлодіодів;
  • стійкість до перепадів напруги;
  • вартість 100 люменів.

Їх ми враховували в порівнянні закуплених світильників. Вимірювання проведені в фотометрической лабораторії ми внесли в таблиці нижче, а відхилення більш ніж на 10%, відзначили червоним кольором.

Торгова марка Vestum Feron Horoz Electric
Параметри Заявлено Виміряно Заявлено Виміряно Заявлено Виміряно
Потужність, Вт 5 4,8 5 4,75 7 7,5
Світловий потік, Лм 450 450 400 443 552 569
Енергоефективність, Лм/Вт 90 94 80 93 79 75.8
Колірна температура, К 4500 4206 4000 4101 4200 4169
Індекс передачі кольору 80 72 70
Ресурс роботи, годин 25000 30000 20000
Ціна*, $ 3.19 3.22 2.95

*Ціна вказана в доларах, в довідкових цілях.

Vestum

Світильник Vestum має корпус із пластику білого кольору. Розсіювая виконаний з акрилу, що забезпечує хорошу світлопропускну здатність.

У світильнику використовуються SMD2835 світлодіоди середньої потужності (0,25 Вт). Світлодіоди розміщені на платі з анодованого алюмінію з перфорацією, що забезпечує хороший тепловідвід. Світлодіоди з’єднані паралельно тому якщо один з них вийде з ладу, світильник продовжує працювати.

У світильнику використовується IC constant драйвер з двосторонньої компонуванням. Діапазон робочої напруги з таким драйвером широкий – 100-240 В.

Результати фотометрії показують відповідність заявлених параметрів реальним. Крім цього, світильник має один з найвищих індексів передачі кольору.

На корпусі присутній кнопка для включення світильника.

Feron

Світильник Feron має акриловий глянцевий розсіювач, що забезпечує хорошу світлопропускну здатність. Корпус виконаний з поліпропілену білого кольору.

У світильнику використовуються світлодіоди SMD2835 середньої потужності (0,25 Вт), які розміщені на платі з текстоліту. Тепловідведення в світильнику не передбачене. Світлодіоди з’єднані послідовно, тому при виході з ладу одного світлодіода, весь світильник припинить роботу.

У світильнику використовується IC constant драйвер з односторонньою компонуванням, що може привести до нагрівання мікросхеми драйвера трансформатором і скоротити термін його служби. Діапазон роботи світильника – 175-250 В, цього достатньо для роботи в мережах з перепадами напруги.

Результати фотометрії показують відповідність заявлених параметрів реальним.

На корпусі світильника присутній кнопка для включення.

Horoz Electric

Світильник має пластиковий корпус з поліпропілену з домішками вторинної сировини, про що свідчить жовтуватий відтінок пластику. Розсіювач виконаний з акрилу, забезпечує хорошу світлопропускну здатність.

У світильнику використовуються SMD2835 світлодіоди малої потужності (0,17 Вт), які розміщені на платі з текстоліту. Тепловідведення не передбачене. Світлодіоди підключені послідовно, тому при виході з ладу одного, весь світильник припинить роботу.

У світильнику використовується IC constant драйвер з двостороннім компонуванням, що запобігає впливу роботи одних компонентів драйвера на інші. Діапазону роботи драйвера 175-250 В досить для роботи в мережах з перепадами напруги.

Результати фотометрії показують відповідність заявлених параметрів реальним. Енергоефективність світильника середня.

Для включення на корпусі присутня кнопка.

Торгова марка ELM Z-Light Magnum
Параметри Заявлено Виміряно Заявлено Виміряно Заявлено Виміряно
Потужність, Вт 4 4.2 14 15,4 16 13,8
Світловий потік, Лм 320 382 980 945.7 1300 669
Енергоефективність, Лм/Вт 80 90 70 61.2 81 48.6
Колірна температура, К 4000 4150 6000 6717 4000 4058
Індекс передачі кольору 81.5 68.4 71.6
Ресурс роботи, годин 15000 25000 20000
Ціна*, $ 3.18 2.30 3.88

*Ціна вказана в доларах, в довідкових цілях.

ELM

Світильник має пластиковий корпус з первинного поліпропілену. Розсіювач виконаний з акрилу, забезпечує хорошу світлопропускну здатність.

У світильнику використовуються SMD2835 світлодіоди малої потужності (0,17 Вт), які розміщені на платі з текстоліту. Тепловідведення не передбачене. Світлодіоди підключені паралельно, що забезпечує продовження роботи світильника, якщо один світлодіод вийде з ладу.

У світильнику використовується IC constant драйвер з двостороннім компонуванням, що запобігає впливу роботи одних компонентів драйвера на інші. Діапазону роботи драйвера 175-250 В досить для роботи в мережах з перепадами напруги.

Результати фотометрії показують відхилення в більшу сторону по енергоефективності.

Для включення на корпусі присутня кнопка.

Z-Light

Світильник має алюмінієвий корпус, який забезпечує відмінний теплоотвод для світлодіодів. Рассеиватель виконаний з акрилу, забезпечує хорошу світлопропускну здатність.

У світильнику використовуються SMD2835 світлодіоди середньої потужності (0,27 Вт), які розміщені на платі з текстоліту. Також світлодіоди підключені послідовно, тому при виході з ладу одного, весь світильник припинить роботу.

У світильнику використовується лінійний драйвер з двосторонньої компонуванням. Діапазон робочої напруги з таким драйвером вузький, не більше 220-230 В, але на світильнику зазначено 100-240 В.

Результати фотометрії показали, що світильник має занижений показник потужності і колірної температури, а також низьку енергоефективність. Крім цього, у світильника найнижчий індекс передачі кольору з усіх обраних світильників.

На корпусі відсутня кнопка для включення.

Magnum

Світильник має пластиковий корпус з поліпропілену з домішками вторинної сировини, про що свідчить жовтуватий відтінок пластику. Розсіювач виконаний з акрилу, забезпечує хорошу світлопропускну здатність.

У світильнику використовуються SMD2835 світлодіоди середньої потужності (0,28 Вт), які розміщені на платі з текстоліту. Тепловідведення не передбачене. Також світлодіоди підключені послідовно, тому при виході з ладу одного, весь світильник припинить роботу.

У світильнику використовується лінійний драйвер з односторонньою компонуванням, що може привести до перегріву компонентів і якщо один з них вийде з ладу, світильник припинить роботу. Діапазон робочої напруги з таким драйвером вузький, 220-230 В.

Результати фотометрії показали, що споживана світильником потужність завищена на 14%, а світловий потік – майже на 50%. Це сильно відбивається на енергоефективності, роблячи її найнижчою серед обраних світильників.

Для включення на корпусі присутня кнопка.

Підсумки

Vestum Feron Horoz
Electric
ELM Z-light Magnum
Потужні світлодіоди
Тепловідведення
Паралельне з’єднання світлодіодів
Відповідність заявлених параметрів реальним
Стійкість до перепадів напруги
Ціна за 100 люменів, $/Лм 0,7 0,72 0,52 0,83 0,24 0,57

Світильник Vestum має всі необхідні параметри для якісної роботи меблевого світильника. У ньому використовуються якісні світлодіоди, передбачений тепловідвід, він не вийде з ладу при деградації одного з світлодіодів, стійкий до перепадів напруги і відповідає заявленим параметрам. При цьому, світильник має середню вартість за 100 люменів і високу енергоефективність. Його якість підтверджується ціною.

Оберіть мову сайту